Haberler

Haberler

Toplam 157 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Basın Ekspres aksı alternatif ticaret merkezi olarak gelişiyor (16 Mart 2010)Türkiye''nin en çok kullanılan havalimanı olan Atatürk Havalimanı E-5, TEM ve sahil yolunu birleştiren Basın Ekspres Yolu çevresi, birbiri ardına inşa edilen ofis, otel, alışveriş merkezi rezidans projeleriyle yeni bir yüze kavuşuyor.
Marmara''da Tehlike Sinyalleri (16 Mart 2010)Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Günay Çifçi, Marmara Denizi''nde tehlikeli gaz ve sıvı çıkışı gözlemlediğini söyledi. Elazığ''daki depremin ardından, Türkiye depremin ayak seslerini dinlemek için faylara kulak verdi.
Baskı hatası değil bu ev gerçekten ters (16 Mart 2010)Almanya''nın kuzeyindeki Gettorf bölgesinde bulunan bir hayvanat bahçesi için dekoratif amaçlı olarak yapılan ''ters ev'' görenleri hayrete düşürüyor. Gerhard Mordhorst, Gesellse Splettstösser ve Manfred Kolax isimli üç marangoz tarafndan inşa edilen gerçek bir villa büyüklüğündeki ahşap evin yapımında çelik kirişler de kullanılmış.
Müjdat Gezen''e 5 yıl hapis istemi (16 Mart 2010)Tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen hakkında Kadıköy''deki tiyatrosunun çatısını ruhsata aykırı olarak yaptırdığı gerekçesiyle ''imar kirliliğine neden olmak'' suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Kadıköy 8. Asliye Ceza Mahkemesi''ndeki ilk duruşmada ifade veren Gezen "Fırtınada çatı uçtu. Belediyeye sözlü başvurdum. Belediye Başkanı Selami Öztürk ''Bir şey yok'' dedi" diye konuştu. Mahkeme, tiyatro binasıyla ilgili keşif yapılmasına karar verdi.
Tarih: 16 Mart 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Gülcan Demirci
‘Sayamayan, koruyamaz da’ (16 Mart 2010)TMMOB Şehir Plancıları Odası, geçen hafta Elazığ''da meydana gelen depreme ilişkin olarak yazılı bir açıklama yaptı.
Merak edilen topraklarda kibar karşılama (16 Mart 2010)Afrika''ya adım atar atmaz kara gözlü, kara tenli insanların kalplerindeki ışıltının tüm karanlıkları aydınlatabilecek güçte olduğunu gördüm. Vahşi doğası, yabani hayvanları, zenci vatandaşları ile daima merak uyandıran Afrika Kıtası''nın en güneyine kadar inmek çok önemli bir deneyim.
Turhan Selçuk, 32 Kısım Tekmili Birden! (16 Mart 2010)Türk mizahının önde gelen isimlerinden biri olan Turhan Selçuk''u 11 Mart 2010 tarihinde kaybettik. Türkiye''de "Karikatürcüler Derneği"nin kurucularından olan Selçuk, bir çok karikatür kahramanı yarattı. İlk olarak Akbaba''da çalışmaya başlayan sanatçı, ondan sonra Aydede, Yön, Devrim Örneği gibi dergilerde ve Milliyet, Akşam gibi günlük gazetelerde çalıştı. Sanatçı yaptığı çalışmalarda, yaşadığı dönemi, hayal ettiği, kurguladığı zamanları kendi üslubuyla kaleme aktarıyordu. Selçuk''un kahramanlarının ve hikayelerinin mekanları ile ilgili olarak da yazmamak olmazdı. Dönemlerin her anlamda yansımasının kaçınılmaz olacağı şehir hayatı, mizaha ve karikatüre direk olarak malzeme veriyor çünkü... Sokaklar, mahalle hayatı, kıyafetler, meydanlar, saraylar, evler, hayatlar...
Çağdaş ulaşım bu mu? (16 Mart 2010)Metro ve raylı sistem projeleri yıllardır tamamlanamadığı için İzmir''de ne yazık ki şehir içi ulaşımın neredeyse tamamı otobüslerle yapılıyor.
Şanzelize projesiyle trafik yeraltına inecek (16 Mart 2010)Zincirlikuyu-4. Levent trafiğini yeraltına alıp, caddeyi Paris''in ünlü caddesi Şanzelize''ye çevirecek proje hazırlandı. Yaklaşık 200 milyon dolara mal olması tahmin edilen proje belediyeye sunuldu.
Manisa’ya modern polisevi yapılıyor (16 Mart 2010)Manisa’ya modern polisevi yapılıyor. Manisa’da modern bir polisevinin yapımı için start verildi. İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, 10 milyon liraya malolacak Polisevi Projesi’nin Devlet Planlama Teşkilatı yatırım programına alındığını bildirdi. Aydemir, projenin fonksiyonel yönden her türlü ihtiyacı karşılayabileceğini belirtti, “İhaleye çıkılabilmesi için ihtiyaç duyulan ödenek ilimiz emrine aktarıldı” dedi.
Tarih: 16 Mart 2010 Kaynak: Milliyet Yazan: M. Hakkı Özbayır
Silverline''a Avrupa''dan ödül (16 Mart 2010)Ankastre ürünlerinin Türk markası Silverline dört dalda birden ödül aldı. Ankastre ürünler üreten Türk markası Silverline''ın, Flat 3311 modeliyle Avrupa''nın en prestijli teknoloji ve tasarım yarışmalarından Plus X''te dört farklı dalda ödül aldığı duyuruldu.
Tarihi Bedesten Meydanı''na Altındağ projesi uygulanacak (16 Mart 2010)Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Manisa heyetine, tarihi evlerin restore edilip turizme kazandırıldığı meydanı gezdirdi. Turistik alan, hayranlık uyandırdı.
Geri dönüşümcüler İstanbul’da toplanıyor (16 Mart 2010)Geri dönüşüm, çevre teknolojileri ve atık yönetimi alanlarını aynı çatı altında bir araya getiren REW İstanbul fuarı, 10 - 13 Haziran tarihleri arasında 6. kez gerçekleştirilecek.
Müzebüs, Ege''yi gezecek (16 Mart 2010)Türkiye''nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi''nin başlattığı gezici müze projesi "Müzebüs", Ege Bölgesi turuna başladı. 2003 Eylül''den bugüne kadar 80 il ve KKTC''deki 990 ilköğretim okulunun 144 bin 318 öğrencisiyle buluşan Müzebüs''te, ilköğretim öğrencilerinin derslerine destek olacak müze objeleri tanıtılıyor.
Dünyanın en iyi ''saklanan'' sırrı (16 Mart 2010)İnsanoğlunun mağaralarda vahşi bir hayat sürdüğü sanılan yıllarda Harran''da yaşayanlar muhteşem bir tapınak inşa etti.
Ev isteyen de oldu, artık AKM açılsın diyen de (16 Mart 2010)Sanatçılar öğle yemeğinde buluştukları Kadir Topbaş''a İstanbul için yapılabilecekleri ve sorunlarını anlattı. Kimi ev istedi, kimi tadilattaki AKM''nin durumu hakkında bilgi aldı.
Homeros Vadisi Genişliyor (16 Mart 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008 yılında hizmete açılan Homeros Vadisi, yeni gölet alanlarıyla genişletilecek. Mevcut 8 gölete ilave olarak 10 yeni gölet daha oluşturulacak.
St Petersburg''un 100 yıllık camisi (16 Mart 2010)Rusya''nın Batıya açılan penceresi olarak adlandırılan ve 1703 yılında Çar Petro tarafından kurulan St Petersburg şehrindeki tarihi cami, inşasının 100. yıldönümünü kutluyor.
İklim değişikliği Avustralya''yı etkiledi (16 Mart 2010)Avustralya''da sıcaklığın son 50 yılda, "iklim değişikliğinin belirgin bir kanıtı" olarak, 0,7 santigrat derece arttığı tespit edildi.
Kerpiç öldürmez, cahillik öldürür (16 Mart 2010)Soru şu: Kerpiçi suçlu ilan edersek, acaba depremden sonra yapmamız gereken sorgulamayı yapmış oluyor muyuz?
Toplam 157 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.