Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Vatandaşın emlak ve mesken sorununa birebir çözüm (2 Nisan 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı Mart ayının son haftasında başlattığı halk günü toplantılarını bu Perşembe de sürdürdü. Vatandaşların emlak ve mesken sorunlarına çözüm bulmak amacıyla Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı ilkini 25 Mart''ta düzenlediği halk günü toplantısını bu Perşembe de düzenleyerek on iki kişinin daha sorununa çare bulma yollarını aradı.
Mecidiyeköy Viyadüğü güçlendiriliyor (2 Nisan 2010)Mecidiyeköy Viyadüğü''nde yarın başlayacak depreme karşı güçlendirme çalışması, 30 Mayıs''a kadar devam edecek. Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, müdürlüğün denetimindeki ''''İstanbul''daki Büyük Açıklıklı Köprülerin Sismik Takviyesi Projesi Yapım İşi'''' kapsamında 1. Çevreyolu üzerindeki Mecidiyeköy Viyadüğü''nde depreme karşı güçlendirme çalışmasının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının kararlarıyla devam ettiği anımsatıldı.
Küçüksu mesire alanının şantiyeye dönüşmemesi için imza kampanyası başlatıldı (2 Nisan 2010)İstanbul''u sayılı yeşil alanlarından 256 yıllık tarihi geçmişe sahip Küçüksu mesire alanının, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri''nin ardından üçüncü köprünün de şantiye sahası olarak kullanılmasına karşı çıkan semt sakinleri bir imza kampanyası başlattı. "Küçüksu Çayırı''nda, 3. köprü şantiyesine hayır" diyen semt sakinleri, 22 Mayıs Cumartesi saat 10.00''da Küçüksu Çayırı''nda düzenleyecekleri pikniğe tüm İstanbulluları davet ederek, bu organizasyon ile seslerini yetkililere duyurmayı amaçladıklarını belirtti.
Tarih: 2 Nisan 2010 Kaynak: Referans
Binalarda enerji performansı (2 Nisan 2010)Binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına, enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasına ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlendi.
Yapım işleri ihaleleri uygulama yönetmeliği değişti (2 Nisan 2010)Yürürlüğe giren yeni düzenlemede, iş deneyim belgesi başvurusu koşulları yeni esaslara bağlandı.
Bursa, Dünya Tarihi Kentler Birliği''nde (2 Nisan 2010)Restorasyon projeleriyle kentteki birçok tarihi yapıya yeniden hayat vererek turizme kazandırılmasını sağlayan belediyenin "Dünya Tarihi Kentler Birliği"ne 1 Ekim 2009''da yaptığı üyelik başvurusu kabul edildi.
Sivas''a hızlı tren geliyor (2 Nisan 2010)Proje hakkında bilgi veren Bakan Yıldırım, çalışmaların Yerköy''de devam ettiğini, ayrıca bu sene Sivas''ta da şantiye açılacağını belirtti. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Doğu illerinin nüfuslarının 10-15 katını başka illere ve ülkelere göç verdiklerini söyledi: ''''Göç ettik ettik ama kafamızda hep memleketlerimiz vardı. Yemedik içmedik, ''Acaba köprümüzü, yolumuzu, içme suyumuzu yaptırabilir miyiz'' diye yıllarca uğraştık. Ama bunların hepsi geride kaldı. KÖYDES projesi ile yolları yaptık, suları getirdik.
İzmir, marka kent olacak (2 Nisan 2010)Vali Kıraç, "Farklılaşmak istiyoruz" derken, firmanın Eşbaşkanı Özkan, bir ilki gerçekleştiren İzmir''in marka yolculuğunu, diğer illerin daha şimdiden merak ettiğini söyledi.
"Mask projesi de metroya benzedi" (2 Nisan 2010)Başkan Tatı, eski Başkan Cemil Şeboy döneminde yapılan Atatürk Maskı''nın metro projesinde olduğu gibi işi bilmeyen firmaya verildiğini öne sürdü.
Geleceğin kent konsepti (2 Nisan 2010)Firavunlara yaraşır bir çılgınlık...Rüya şehiri Las Vegas''ın içinde bir rüya şehir. Özel sermaye tarafından gerçekleştirilmiş en büyük gayrimenkul projesi. 16 Aralık''ta açılışı yapılan CityCenter için kullanılan övgü dolu sözler bunlar.
Elazığ Arkeoloji Müzesi''ni yılda sadece 1 kişi gezdi (2 Nisan 2010)Türkiye''de, yerli ziyaretçiden çok yabancıların rağbet gösterdiği müzelerin yaşadığı sıkıntı, Elazığ''da ilginç bir sonuçla daha net ortaya çıktı.
İstanbul laleleriyle bayram ediyor (2 Nisan 2010)Baharın gelmesiyle, yol kenarlarında, parklarda, tarihî bahçelerde tam 74 çeşit lale açıyor. İstanbul''da ise 43 çeşit lale ekiliyor.
Büro binasında ezberi yıkınca ödülü aldık (2 Nisan 2010)Fransa''nın Cannes şehrinde düzenlenen, dünyanın en önemli gayrimenkul zirvelerinden MIPIM''de, ofis binası dalında bu yıl büyük ödülü, Atelier Jean Nouvel, Coop Himmelb(l)au, Perkins+Will, LAN Architecture gibi dünya devlerinin arasına giren Suyabatmaz Mimarlık, Güneşli Kule projesiyle kazandı. Henüz inşa edilmemiş ya da tamamlanmamış projelerin yarıştığı ve 8 kategoride düzenlenen yarışmada ipi göğüsleyen Suyabatmaz Mimarlık, ödülünü, 17 Mart gecesi Cannes''da yapılan törende aldı.
200 milyon TL''ye manzaralı duvar kağıdı döşüyoruz (2 Nisan 2010)Kocaman bir kırmızı Ferrari, ünlü Mona Lisa tablosu, Roma Kolezyum''u ya da çocuğunuzun dev bir posteri... duvar kağıtları artık bildiğiniz gibi değil! Bu sene dekorasyonda son trend, salonun ya da yatak odasının en az bir duvarını boyamak yerine, dijital baskı teknolojisiyle basılmış dev duvarkağıdıyla süslemek. Eski (güzel) günlerine dönmek için çabalayan duvarkağıdı sektörü de, hem baharın yaklaşması hem de bu yeni trend sayesinde ikinci bir gençlik yaşamaya hazırlanıyor.
Üsküdar''daki İskele Hamamı spor mağazası oldu (2 Nisan 2010)Intersport Türkiye''de hizmete açtığı 23''üncü mağazasında, spor ile tarihi buluşturan bir konseptle müşterilerinin karşısına çıkıyor.
Kaçak iskele için yasal işlem kapıda (2 Nisan 2010)Büyükşehir Belediyesi, "Kınalıada''da kaçak iskele iddiası"na ilişkin, Belediye İmar Müdürlüğü ekiplerinin, yapının durumunu tespit ederek tutanağı Adalar Belediyesi''ne gönderdiğini ve 15 gün içinde yasal işlemlerin yapılmasını tebliğ ettiğini bildirdi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, S.S. Mavi Marmara Deniz Yolcu Eşya Turizm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine, ilgili yere yapı yapma izninin, Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu''nun imzasını taşıyan 2 Kasım 2009 tarihli evrakla verildiği de belirtildi.
Tarih: 2 Nisan 2010 Kaynak: Sabah
14,5 milyon konutun yarısı yenilenmeli (2 Nisan 2010)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Türkiye''de şehirlerde bulunan 14,5 milyon konutun yarısının yenilenmesi gerekiyor"
Nöbetçi AVM sistemi getirilsin (2 Nisan 2010)Galleria''nın Genel Müdürü Hasan Ardıç, AVM''lerin pazar günü 18.00''de kapanmasına kişisel olarak destek verdiğini belirterek, "Sorun nöbetçi AVM sistemiyle çözülebilir" dedi.
Üreyen global kopyalar dünyaya örnek olamaz (2 Nisan 2010)179 Proje yarışması ödülü, 58 milli birincilik ödülü, milletlerarası 17 ödül ve 595 mimari proje tatbikatı ile gerçekleşen 8.695.000 metrekare realizasyon ile "Mesleğinde Dünyanın En İyi Performansı ve Yaşayan Efsane" ödülü verilen Prof. Metin Hepgüler ile mesleğini konuştuk.
İstanbullu Antalya''nın konut trendlerini de değiştirdi (2 Nisan 2010)Antalya, rüyaların kentidir. İşte bu yüzden denizi olsun ya da olmasın metropolde yaşayan insanların çoğu, bir gün Antalya''ya yerleşmek hayali kurar.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.