Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İmarsız araziye yatırım yapan kazanacak (16 Nisan 2010)Ev almayı düşünenler ve gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için durgun olan emlak piyasasının fırsat sunduğunu belirten İstanbul Emlak Odası İkinci Başkanı Nizamettin Aşa, "Emlak fiyatları dip yaptı. Daha fazla düşmez. Ev alacaksanız tam zamanı" diyor
Mimar Sinan''ın izinde bir yolculuk (16 Nisan 2010)Geçen hafta cuma günü Mimar Sinan''ın 422. ölüm yıldönümüydü. Birçok ilde bu büyük sanatkâr için anma programları yapıldı. Biz de Koca Usta''nın hatırasına mimarlık dehası eserlerinden bir seçme yaptık.
Yine aynı tartışma (16 Nisan 2010)Her 4 yılda bir belirlenen emlak vergisi değerleri 2005 yılında olduğu gibi bu yıl da büyük tartışmaları beraberinde getirecek. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu yılda yine iller arasında, hatta aynı ilin mahalleleri, sokakları arasında bile hiç bir mantığı olmayan fahiş değerler tespit edilmeye devam ediyor.
Ali Sami Yen Stadı''nın 3''te birine park yapılacak (16 Nisan 2010)Ali Sami Yen Stadı''nın arsasının satış ihalesi yarın yapılacak. Şimdiye kadar bir ortak girişim grubunun şartname aldığı ihaleyle ilgili açıklamalar yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, stadın arsasının üçte birinde park yapılacağını, Mecidiyeköy''ün rahatlatılacağını söyledi.
Öncüoğlu Mimarlık Tarafından Tasarlanan Starcity Alışveriş Merkezi 15 Nisan 2010''da Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı (16 Nisan 2010)Atatürk Havalimanı, E-5, TEM ve sahil yolunu birleştiren Basın Ekspres Yolu üzerinde konumlanan Starcity Alışveriş Merkezi 15 Nisan 2010''da kullanıcılara kapılarını açtı.
Paris''in yeni ‘ikiz kuleleri ''Eyfel''e saygıdan kısa tutuldu (16 Nisan 2010)2012 yılında Londra''da düzenlenecek Olimpiyat Oyunları''nın sembolü olacağı iddia edilen bir ‘sanat kulesi'' hem mimari çevreler hem de Londralılar tarafından tartışılıyor. Hintli sanatçı Anish Kapoor''a sipariş edilen ‘sanat eseri'' 115 metrelik bir çelik kule.
İklimin şekil verdiği sınırlı alanların projeleri (16 Nisan 2010)Mimarlar iklim şartlarının şekil verdiği bazı projelerde alan kullanımına özen gösteriyor. Katar''da çöl gülünü olabildiğince geniş alan üzerine yayıyor, Norveç''te ise kayalıklar arasında butik oteli de olan bir kütüphane inşa ediyor.
Meğer otel içinmiş (16 Nisan 2010)Abant''ta suyun yükselmesine, doğal dengenin ve görünümün bozulmasına neden olan yol çalışmalarının altından otel planları çıktı. Ağaçların kesildiği bölgede otel yapılabilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İl Çevre Orman Müdürlüğü yazışıyor.
Emre Arolat Barcelona''da (16 Nisan 2010)Evidea projesini anlatacak Emre Arolat, Evidea Konutları hakkında sunuş yapması için Fundació Mies van der Rohe Faundation ve Docomomo International tarafından 16-17 Nisan tarihlerinde Barcelona''da organize edilecek olan Coup de Dés 2010 Konferansı''na konuşmacı olarak davet edildi. Arolat, "Modernizm''in Doğu Akdeniz Şehirlerindeki Mimari ve Kentsel Yansımaları ile Çağdaş Aracıları" temasının ele alınacağı Barcelona''daki konferansta Evidea Konutları hakkında bir sunuş gerçekleştirecek ve projeyi World Architecture Community''nin kurucusu ve mimarlık eleştirmeni Süha Özkan ile tartışacak.
Tarih: 16 Nisan 2010 Kaynak: Sabah Emlak
A Tasarım Tarafından Tasarlanan Viaport City Scape Abu Dabi Ödülleri''nde Finale Kaldı (16 Nisan 2010)Cityscape Abu Dabi bu sene 18-21 Nisan 2010 tarihleri arasında Abu Dabi Ulusal Sergi Merkezi''nde düzenleniyor.
''Emek'' tartışması büyüyor (16 Nisan 2010)Sinemacılar ve sinemaseverler Emek Sineması''nı savunmak için yürüyüş yapacak. Beyoğlu''nun tarihi sinemalarından Emek''in durumunun ne olacağıyla ilgili tartışmalar sürerken sinemanın yıkılmaması için eylemlerini sürdürüyor. Sinemanın durumuyla ilgili olarak 14 Nisan Çarşamba günü İKSV''de yapılan toplantının ardından Emek Sineması''nı Yıktırmıyoruz Platformu da bir toplantı yaptı. Alınan kararlara göre grup 18 Nisan Pazar günü saat 17:00′de Taksim meydanından Emek Sineması''nın önüne kadar bir yürüyüş yapacak. Yürüyüşe bir çok oyuncu, yönetmen ve sinemaseverin destek vermesi bekleniyor.
Tarih: 16 Nisan 2010
Avrupa Standartları Komitesi''den Büyükşehir''e ziyaret (16 Nisan 2010)Avrupa Standartları (CEN) Yol Güvenliği Komitesi,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü''nün davetlisi olarak İstanbul''a geldi.
Atatürk Maskı müze olacak (16 Nisan 2010)Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Yeşildere yolundaki dev maskın içinde Atatürk''ün fotoğrafları ve eşyalarının sergileneceğini söyledi.
Emek Sineması, AKM ve diğerleri (16 Nisan 2010)Kamusal işlevler piyasaya terk ediliyor, yaratıcı işler sermayenin patronajı altında biçimleniyor. Belki de özel sektöre devredilen konuların tekrar kamuya çekilmesi gerekiyor. Dünyada 90''lardan beri kamu modelinde bir değişim yaşanıyor. Kamunun bir 3. taraf gibi gözüktüğü müzarekere alanı daralıyor ve kamusal işlevler piyasa mekanizmalarına terk ediliyor.
Metro ve büyük kanal ulaşımı felç edecek (16 Nisan 2010)İZSU, Gazi Bulvarı''nın Basmane Meydanı''ndan Konak''a gidiş yönünü, Büyük Kanal Projesi''ndeki revizyon yüzünden 3 ay kapatma kararı aldı.
Bu Tesis "Parmak Isırtacak" (16 Nisan 2010)Aliağa-Menderes Projesi''nin en önemli ayaklarından biri sayılan Çiğli''deki Depo ve Atölye Tesisi, sahip olduğu teknik özellikleriyle "Türkiye''de ilk" olacak. Trenlerdeki en küçük hasarlar bile bilgisayar ve kameralar sayesinde anında tespit edilerek kumanda merkezine bildirilecek ve banliyö araçlarında "en yüksek oranda" güvenlik sağlanacak.
Güneşlenme terası için falezleri kırdılar (16 Nisan 2010)Antalya kent merkezinde inşaatı tamamlanma aşamasına gelen otelin, müşterilerinin denize girmelerini ve güneşlenmelerini sağlamak amacıyla merdiven ve güneşlenme terası yapımı için falezlerde iş makineleriyle çalışma yapması üzerine belediye işlem başlattı.
Bursa''da konut fiyatları tavan yaptı (16 Nisan 2010)Garanti ve Reidin.com tarafından hazırlanan, ''''EmlakEndeks Türkiye Mart 2010" raporuna göre, konut satış fiyatlarının mart ayında en çok arttığı il Bursa oldu.
İMÇ yıkılmayacak (16 Nisan 2010)Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, İstanbul''un ilk alışveriş merkezi İstanbul Manifaturacılar Çarşısı (İMÇ) bloklarının yıkılmasını öngören Tarihi Yarımada Koruma Amaçlı Nazım ve Uygulama İmar Planları''nı iptal eden daire kararını onadı.
Görsel Medyada Mimarlık (15 Nisan 2010)İnşaat piyasası ekonominin lokomotiflerinden biri olarak sayılıyor. Ekonomik krize nedeniyle mimari üretim azalsa bile durması söz konusu olmadı. Bu durumun somut kanıtı 2008 ve 2009 yıllarının ARKİV Seçkileri''nde gözlemlenebiliyor. Pazarlama teknikleri açısından mimari projelerin sunumu gün geçtikçe mesleğin içinden olsun ya da olmasın daha fazla göze hitap etmeye başladı. Mimarın projesini üç boyutlu anlatması bile bahsi geçen bu gözler için yeterli olmuyor. Tasarladığı ürünün yaratacağı hayatı da düşünmesi gerekiyor ve bu hayatı sokaktaki insanın gözünden anlatmanın yollarını arıyor. Artık sık sık bir projenin yaşayan halinin perspektif görüntülerine, hatta bu perspektiflerin anlık görüntülerinin oluşturduğu filmlere ihtiyaç duyuluyor.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.