Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Harvard''da Peyzaj Mimarları Rollerini Yeniden Keşfetti (21 Nisan 2010)Peyzaj mimarları genellikle bir binanın yapımı tamamlandıktan sonra birkaç ağaç diken ve bir de bank koyan kişiler olarak tanımlandı. Şimdi ise, gelişim işlerini kazanıyorlar ve kendileri yanlarında mimar çalıştırıyorlar.
Gameboy Michael Licht Hem Mimarlıkta, Hem de Oyunlar için Hayal Kuruyor (21 Nisan 2010)Mark dergisi muhabirlerinden Katya Tylevich''in artık serbest çalışan, daha önceleri LucasArts ve EA''da video oyunu tasarımları yapmış olan eski mimar Michael Licht ile yaptığı söyleşiyi Tylevich''in kendi ağzından okuyun. Licht "Mezun olduğum için şanslıyım, çok fazla oyun oynuyordum. Sürekli olarak mimarlık ve oyunlar arasında kalan doğamın ikilemiyle savaşıyordum. Böylece video oyunu şirketlerinde çalışmak için başvurularda bulundum. Örneğin LucasArts’ın oyunların çevrelerini tasarlamak için mimarları işe aldığını biliyordum." diyor...
Tillo ve Ziyaret''te kentsel yenileme projesi uygulanacak (21 Nisan 2010)Siirt''in Aydınlar (Tillo) ilçesi ile Ziyaret beldesinde kentsel yenileme projeleri uygulanacak. Bu kapsamda Ziyaret beldesinde 240 konut ile 85 işyeri yapılacak.
İşte bekarların yaşaması için önerilen en egzotik şehirler (21 Nisan 2010)ABD''nin en popüler erkek internet sitelerinden askmen.com''un büyük şehirler arasında yaptığı araştırmada, bekar erkeklerin yaşaması için önerilen en egzotik 29 şehir belirlendi.
Avanos İzlenimleri (2) (21 Nisan 2010)Avanos, o kadar sessiz ki! Orhan Veli''nin, ''İstanbul''u Dinliyorum'' şiirindeki bir dizeyi çağrıştırdı bana bu sessizlik: ''Uzaklardan, taa uzaklardan/Sucuların hiç dinmeyen çıngırakları...'' O eski İstanbul''du, çıngırak seslerinin bile uzaklardan duyulduğu! Avanos''ta, Kızılırmak kıyısında, bir tahta masaya oturmuş, İbrahim''in getireceği çayı beklerken, çocukluğumun sessizliklerini andım. Avanos: peribacaları ve güzel sessizlik!
"150 yıllık Reyhan Konağı" (21 Nisan 2010)İzmir''deki Reyhan Pastaneleri''nin sahibi Reyhan ailesine ait olan 150 yıllık tarihi Reyhan Konağı, "Yüreğine Sor" filmine ev sahipliği yaptı. Rize''nin Çamlıhemşin ilçesindeki Reyhan Konağı Tuba Büyüküstün, Kenan Ece, Hakan Eratik, Şevval Sam ve Ayla Algan''ın oynadığı, Yusuf Kurçenli''nin yönettiği "Yüreğine Sor" filmine büyük değer kattı.
İzmir''in EXPO Adaylığı için "Kırılma Noktası" İnciraltı (21 Nisan 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin Çin''in Şanghay şehrinde düzenlenecek EXPO 2010''a katılımıyla ilgili bilgi veren Başkan Aziz Kocaoğlu, "EXPO bize çok uzak değil, her zaman ipi göğüsleyebiliriz" dedi.
Meke Gölü için umut ışığı (21 Nisan 2010)Görünümü nedeniyle ''''dünyanın nazar boncuğu'''' olarak adlandırılan ve son yıllarda su seviyesinin azalmasına bağlı olarak eski güzelliğini yitirmeye başlayan Meke Gölü için umut ışığı doğdu.
Dünyanın ilk "ekolojik kenti" (21 Nisan 2010)Otomobilin, çevreyi kirleten yakıtların, hava kirliliği yaratan gazların ve çöplerin olmadığı bir kent düşünün. Bugünün modern yaşamında bir hayal gibi gözüken bu düşünce, Abu Dabi''de gerçek oluyor.
İstanbul''un kapalı kapıları açılıyor (21 Nisan 2010)Şehrin en merak edilen ama ancak özel izinle girilebilen bazı ünlü binaları, dokuz gün boyunca kapılarını halka açacak.
Avrupa''nın en güzel minaresi seçildi (21 Nisan 2010)Avrupa''nın en güzel minaresi seçildi. 3 kurumun ortaklığıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasının kazananları açıklandı.
Liman Arkası İzmir''i kalkındıracak (21 Nisan 2010)Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Liman Arkası''ndaki yeni kent merkezinde zemin etüdü çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Kocaoğlu, "Sadece 28 dönümlük bir yerde 300 milyon dolar civarında bir yatırım olacak. İş Bankası, Turyağ gibi şirketler yatırım için bekliyor.
Eskihisar''a yeni yüz (21 Nisan 2010)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi''nin Eskihisar Sahil düzenlemesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yaz dönemine yetiştirilecek olan çalışmalar bittiğinde 1200 metrelik Eskihisar Sahili bölge insanının nefes alabileceği mekânlardan bir olacak.
Emek’i yıkarlarsa altında kalırlar (21 Nisan 2010)İstanbul Film Festivali''ne damgasını vuran "Emek Sineması''nı Yıktırmayacağız" protestolarının en görkemlisi pazar akşamı Taksim Meydanı''ndan Emek Sineması önüne uzanan yürüyüş oldu.
2010 Dünya Fuarı''nda ''yumuşak'' açılış (21 Nisan 2010)Şanghay EXPO olarak adlandırılan fuarı, deneme açılışında 200 bin kişi ziyaret etti.
TOKİ''ye rekor başvuru (21 Nisan 2010)7 bin 184 kişi yüzde 17-20''lik indirimden faydalanmak için başvurdu.
İstanbul''da 50 bin konut yıkılmalı (21 Nisan 2010)GYODER Başkanı Tanes, 3 milyon konuttan 50 bininin yıkılması gerektiğini söyledi.
"Bir Toplumun Gelişmişlik Düzeyi Kaldırımlarının Yüksekliği ile Ters Orantılıdır" (20 Nisan 2010)Düşler Akademisi ve Alternatif Yaşam Derneği''nin düzenlediği "Herkes İçin Kentsel Tasarım" seminerinde, engelsiz kentlerin tasarımları ve yönetim metodları üzerine bir sunum yapıldı ve konuyla ilgili Barselona''dan örnekler verildi.
Sanat Yönetimi Programı Atölyesi''nde "Mimari Algılama ve Farkındalık" (20 Nisan 2010)Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi''nde Sanat Yönetimi Programı her sene farklı disiplinlerden kişileri konuk öğretim görevlisi olarak misafir ediyor. Bir dönem içinde 2 bazen 3 konuk sanatçı ile 3. ve 4. sınıf lisans öğrencilerine çok yönlü ve zengin bir ortam sunulmasına çalışılıyor. 5 hafta süren bu atölye çalışmalarını gerçekleştiren ekibin başında, Sanat Yönetimi program yürütücüsü Yrd.Doç.Dr. Emine Önel Kurt ve Atölye Yürütücüsü Öğr.Gör. Nevin Çakmakoğlu Barut yer alıyor.
"Rapido ve T Cetvelinin Olmadığı Bir Dünyayı Hayal Ettim" (20 Nisan 2010)Kale Tasarım Merkezi''nin düzenlediği Mimarın Mutfağı Tasarım Konferansları''nın sonuncusu Gökhan Avcıoğlu ile gerçekleşti.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.