Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tasarım kültürünü üretmeye yeni başlıyoruz (20 Nisan 2010)ZOOM TPU, son dönemde hastane, ilaç firmalarının ofisleri gibi sağlık sektörüne yönelik projeleriyle gündemde olan bir mimarlık şirketi. Kurucu ortaklarından Atilla Kuzu, mobilya tasarımlarıyla da tanınan bir tasarımcı. Japonya''da ve Türkiye''de birçok ödül kazanan Kuzu ile, tasarım ve tasarım yaklaşımı üzerine konuştuk.
800 milyon avroya HAVUZ''a giriyoruz (20 Nisan 2010)Havuz, sosyalleşme, dinlenme, güneşlenme, eğlenme ve spor demek. Bugünlerde, sıcak yaz aylarına günler kala herkes havuz hayali kuruyor, bir bölümü bu hayalini gerçeğe dönüştürmek için harekete geçiyor. Türkiye''de müstakil yapılaşmanın ve site tarzı konutların artması, havuz kullanımı da yaygınlaştırıyor.
Brezilya''nın "Yeni" Başkenti 50. Yılını Kutlamaya Hazırlanıyor (20 Nisan 2010)Brasilia 1950''lerin sonunda, ülkenin kalbinde yeni bir başkente sahip olma konusundaki uzun vadeli bir Brezilya rüyasını gerçekleştirerek, hızla inşa edilen bir kentti. O zamanki başkan Juscelino Kubitschek, halkına 50 yıllık ilerlemeyi 5 yılda gerçekleştirecekleri ve bunun için de hummalı bir şekilde çalışacakları sözünü verdi. Brasilia inşaat halindeyken, başkanın projeleri teftiş etmek için geceleri yolculuk ettiği ve sonraki gün normal işine devam etmek için o zamanki başkent Rio de Janeiro''ya döndüğü söyleniyordu.
Şehrin otlarını keçi sürüsüne biçtiriyorlar (20 Nisan 2010)‘Ot yoldurmak için hayvan sürüsünü salmak.'' Fikir tek başına çok da yeni değil. Ama şehir merkezine uygulanınca, bu atadan kalma uygulama bayağı bir yenilik sayılır.
Büyükşehir''in 21. Salon Gururu (20 Nisan 2010)2 yıl gibi kısa bir süre içinde, küçük yerleşimlerin spor ve sosyal etkinlik merkezi ihtiyacını karşılamak üzere çok amaçlı salonların inşaatına başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 21. salonu da tamamladı. Kentin önemli turizm bölgeleri arasında yer alan Özdere, önümüzdeki günlerde yapılacak açılışın ardından çok amaçlı salonuna kavuşacak.
Ortaköy''deki Zekiye Sultan Yalısı otel oluyor (20 Nisan 2010)İstanbul Boğazı''nın en gözde yerlerinden Ortaköy''de bulunan ve geçirdiği bir yangın nedeniyle kül olan Zekiye Sultan Yalısı otel olacak.
Kazıdıkça Tarih Çıkıyor (20 Nisan 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin kültür merkezine çevirmeyi planladığı tarihi Ayavukla Kilisesi''nin duvar boyaları altında kaybolan figür ve yazılar, konservasyon çalışmalarıyla yeniden belirginleşmeye başladı.
Çocuklar yumurtalarda eğitim alacak (20 Nisan 2010)Avrupalı mimarlar sadece ticari ve konut değil eğitim ve sağlık projelerinin mimarisinde de yenileri denemeye bayılıyor. Almanya''nın küçük kentlerinden biri olan Bühlau''daki çocuk gelişim merkezi de bu örnekler arasında geliyor.
Türkiye''nin 2.5 milyon acil konut ihtiyacı var (20 Nisan 2010)Türkiye''de halen 2.5 milyon acil konut ihtiyacı olduğu belirtiliyor.
Kendi ayakları üstünde duran kamu binası (20 Nisan 2010)Norveç''in Oslo şehrinde ahşaptan yapılan bu ilginç yapı binaların da kendi ayakları üzerinde durabileceğine bir örnek. AWP + Atelier Oslo Mimarlık şirketleri tarafından hayata geçirilen Lantern projesi kamu alanlarının mimarisinde adeta bir manifesto özelliği taşıyor.
Kayalıklar arasında kitap sevgisi (20 Nisan 2010)Uçurumun dibindeki bu proje en zor coğrafi alanların bile etkili bir mimari anlayışla nasıl kullanılacağına örnek. Norveç''te hayata geçirilen proje dünyada eşi benzeri olmayan bir kütüphane projesi. Snohetta of Alexandria Library adını taşıyan bu kütüphanenin ziyaretçilerinin kitap sevgisinin dünyadaki gerçek temsilcileri olacağı ise kesin.
Suriye, TOKİ''yi örnek alacak (20 Nisan 2010)Yüz binlerce dar gelirli aileyi küçük taksitlerle ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Suriye''ye de örnek oldu.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Baz İstasyonlarına Yeni Düzenleme... (20 Nisan 2010)Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi''nde kent içerisinde dağınık ve gelişigüzel yerleştirilen baz istasyonlarına yeni bir düzenleme getirilmesi kararlaştırıldı.
Akropol seferleri başlıyor (20 Nisan 2010)Bergama''daki Akropol''e ulaşımda turistlerin büyük ilgi göstermesi beklenen 6 milyon euroluk teleferik projesi Mayıs''ta hizmete girecek.
Tarihe bir dokunuş (20 Nisan 2010)Tarihi dokuyu yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Nilüfer Belediyesi tarafından Misi`de, restorasyon ve cephe sağlıklaştırma projesi yürütülüyor.
Abant Nasıl Kurtulur? (20 Nisan 2010)Abant Tabiat Parkı''nda yapılan ‘çevre düzenlemesi'' Bolu Valiliği, sivil toplum örgütleri ve doğa bilimcileri karşı karşıya getirdi. Bolu Valisi Akpınar, "Biz yuvalara zarar vermedik. 200 dönümlük arazi zarar görmüş olabilir.
Piramit Biçimli Mezarı Hazır! (20 Nisan 2010)Son zamanlarda çektiği filmlerden çok emlak yatırımlarındaki sorunlarla haber olan aktör Nicolas Cage, yine bir ‘bina’ haberiyle gazetede yer buldu. Ancak bu kez farklı bir ‘bina’... Cage, New Orleans’ın tarihi mezarlığında satın aldığı mezar yerinde kendisi için “ebedi istirahatgâh” olarak piramit biçimli bir mezar inşa ettirdi.
Tarih: 20 Nisan 2010 Kaynak: Milliyet
Bafa Gölü''ne hayat verme çalışmaları (20 Nisan 2010)Bafa Gölü''ndeki kirliliğin, DSİ ve Muğla''nın Milas Kaymakamlığı''nca yürütülen çalışmalarla ''''kabul edilebilir'''' ölçülere gerilediği bildirildi.
Sığacık Yat Limanı gelecek ay açılıyor (19 Nisan 2010)Kolin Grubu''nun yap-işlet modeliyle yaptığı 400 yat kapasiteli limanda geri sayım başladı. Başkan Soyer, "Turizm gücümüz artacak. İlçemiz zenginleşecek" dedi.
Taksim Cumhuriyet Anıtı''nın restorasyonu tamamlandı (20 Nisan 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin yürüttüğü restorasyon çalışmaları neticesinde yenilen Taksim Cumhuriyet Anıtı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı''nda açılıyor.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.