Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kilisenin arsasına rezidans projesi (19 Nisan 2010)İstanbul Şişli İlçesi''nde iskâna ilk açılan bölge olan Kurtuluş''un çehresi dev bir projeyle değişmenin eşiğinde. Semtin Beyoğlu sınırlarında kalan ve Aya Dimitri Kilisesi''ne de ev sahipliği yapan Son Durak meydanındaki 20 dönümlük bir arazide yüzlerce konutluk bir rezidans ve alışveriş merkezi (AVM) yapılması planlanıyor.
The Marmara''nın turizm belgesi iptal (19 Nisan 2010)Geçen hafta yazdığım Mardan Palas ile ilgili yazıdan sonra Ankara''dan bir dostum aradı. Mardan Palas ile Antalya Büyükşehir Belediyesi''nin arasının düzeldiğini söyledi.
TOKİ, 275 milyon TL''lik arsa sattı (19 Nisan 2010)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) geçen hafta 197 parça arazi için düzenlediği ihalede, 5 saatte 275 milyon liralık satış yaptı. Bunun 44 milyon lirası peşin, 231 milyon lirası ise taksitle tahsil edilecek. Ankara-Eskişehir yolunda, Temapark yapılması öngörülen bölgedeki 62 parça arsa için 148 milyon liralık teklif geldi. TOKİ, ihaleden sonra yaptığı değerlendirmede uygun bulduğu tekliflere kesin satış yapıyor.
Tarih: 19 Nisan 2010 Kaynak: Zaman
Bonus, köprü geçişini bedava yaptı (19 Nisan 2010)Garanti Bonus Card, 10. yaş günü nedeniyle dün Boğaz köprülerinden bedava geçiş imkânı sağladı. Ayrıca Dentur tekneleriyle de İstanbul Boğazı''nda ücretsiz seyahat edildi. Devlet haricinde ilk kez bir özel sektör firması tarafından yapılan bedava köprü geçişi uygulamasından, yalnız Bonus Card sahipleri değil, tüm İstanbullular yararlandı.
Tarih: 19 Nisan 2010 Kaynak: Zaman
Klaros Antik Gölü! (19 Nisan 2010)Menderes''te bulunan ve dünyanın en önemli 3 kehanet merkezinden biri olan tarihi mekan, bu yılki yağışlar nedeniyle sular altında kaldı.
Çeşme İzmir''e fark atacak (19 Nisan 2010)Defalarca sormama rağmen ne İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ne de İzmir Valisi Cahit Kıraç''tan ses çıkmadı.
Yıldızlı sanat galerisi (19 Nisan 2010)İki yıl önce başlatılan çalışma sonucu oluşturulan koleksiyon ile SwissOtel Grand Efes Oteli ziyarete açık dev bir sanat merkezi haline getirildi.
Urla planları mecliste tartışmalara neden oldu (19 Nisan 2010)Urla''daki bazı mülk sahiplerinin İzmir Kentsel Bölge Nazım İmar Planı''na yaptığı itirazın Büyükşehir Belediye Meclisi''nde oy çokluğu ile kabul edilmesi, AK Partili ve CHP''li meclis üyeleri arasında tartışma yarattı. AK Parti Grup Başkan Vekili Yusuf Kenan Çakar, itirazın kabul edilmesi halinde Büyükşehir Belediyesi''nin üç yıldır doğru ve düzgün duruşundan vazgeçmiş olacağını öne sürerken, Başkan Aziz Kocaoğlu ise Çakar''ın sözlerine sert tepki gösterdi.
‘Sinema''ma dokunma! (19 Nisan 2010)İstanbul''un bütün dünya metropolleriyle yarışıp hatta kanımca bir adım öne geçtiği bugünlerde... Kültür-sanat etkinlikleri, konserler, sergiler, festivaller, yeme içme mekânları, gece eğlenceleri... Yani aklınıza ne gelirse artık...
Pedalımda İstanbul var (19 Nisan 2010)Pedalımda İstanbul var Gazetemizde "bisiklet dünyası"na dair yazılar yazan ilüstratör Aydan Çelik, sevdalısı olduğu şehri diğer tutkusu ile buluşturunca, ortaya ‘İstanbul'' adındaki özel yapım bisiklet çıktı.
Şahin: Uludağ Üniversitesi 3`e bölünmeli (19 Nisan 2010)İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, Bursa Teknik Üniversitesi`nin kurulmasına sevindiklerini belirterek, ancak nereye kurulacağı sorusuna da cevap verilmesi gerektiğini söyledi.
Hasankeyf''in keyfi kaçmasın (19 Nisan 2010)Etkileyici güzelliği UNESCO tarafından tescillenen Hasankeyf, Doğu ve Batı medeniyetinin önemli bir merkezi olmasının yanında tarihi ve doğal güzellikleriyle de zengin bir hazine. Sahip olduğu potansiyelse 50 yıllık baraj projesi nedeniyle ortaya çıkarılamıyor.
The Times uyardı: İstanbul kaygılandırıyor (19 Nisan 2010)İngiliz The Times Gazetesi, dünyada bazı yerlerin deprem açısından tehlikede bulunduğunu söyleyerek "İstanbul da kaygılandırıyor" yorumunu yaptı.
Marmaray''da perde kalktı, deniz ve kara tünelleri birleşti (19 Nisan 2010)Marmaray''da perde kalktı, deniz ve kara tünelleri birleşti.
Altın Ayı törenindeki HES isyanı ses getirdi Erdoğan devreye girdi (19 Nisan 2010)Çevre örgütlerinin büyük tepkisini çeken HES''lere neşter geliyor. Son olarak ünlü yönetmen Semih Kaplanoğlu''nun ''Bal'' filmi için Altın Ayı ödülü alırken isyan ettiği HES''ler için Başbakan''ın talimatı üzerine harekete geçildi.
Galatasaray aslında ne istemişti? (19 Nisan 2010)Yaklaşık on yıl önce... Galatasaray yöneticisi Mehmet Cansun, Özelleştirme İdaresi''ne gider. Kulüp, Ali Sami Yen Stadı''nın yanındaki Tekel Likör Fabrikası arazisini, planlanan yeni statla birleştirip maç saatleri dışında da yaşayacak, çok amaçlı bir kullanım alanı oluşturmayı istemektedir.
Dünyanın en yüksek ikinci binası Mekke''de (19 Nisan 2010)Dünyanın en yüksek binası Burj Dubai''den sonra ikinci yüksek binası, Mekke''de hemen Kabe''nin yanı başında bulunuyor. Saudi Gazette''nin haberine göre, Mekke Royal Clock Tower kulesi dünyanın ikinci yüksek binası olma özelliğini kazandı ve 828 metrelik Burj Dubai''den ise sadece 11 metre kısa. 817 metre yüksekliğindeki Mekke Royal Clock Tower''ın otel bölümünün haziran sonunda açılması, kulenin saatinin de temmuz sonunda çalışması bekleniyor. Mekke''ye her yıl sadece hac farizasını yerine getirmek için en az 3 milyon kişi gelirken, umrelerle birlikte yıllık yaklaşık 10 milyon kişi Mekke''yi ve Medine''yi ziyaret ediyor.
Tarih: 19 Nisan 2010 Kaynak: Akşam
Camekana Değil Emekana Bakmak... (19 Nisan 2010)Her ne kadar Tuzla Belediyesi, ilçenin imajını köftesi, sahil şeridi, ‘prestij alışveriş caddesi'', ‘osmanlı evleri'' ve Formula 1 ile ‘cilalamaya'' çalışsa da, Türkiye''nin çoğunluğunun aklına Tuzla deyince kapkara bir resim geliyor olmalı: sürekli can öğüten kocaman bir tersane. Tuzla Belediyesi ‘İstanbul buradan başlar!'' sloganı ile şehrin üzerindeki ‘Avrupa Kültür Başkenti'' ve ‘Müstakbel Küresel Finans Başkenti'' halelerinden parça koparmaya çalışıyor.
Ali Sami Yen''ildi (19 Nisan 2010)Ali Sami Yen stadının arazisi dün düzenlenen ihalede 416 milyon 500 bin liraya Nurol - Aşçıoğlu Ortak Girişim Grubu''na satıldı. Arazinin gerçek değeri ile ilgili tahminler 1 ila 1,5 milyar lira arasında değişiyordu.
Bayraklı Belediyesi''nden ‘kentsel dönüşüm'' anketi (19 Nisan 2010)Bayraklı Belediyesi, kentsel dönüşüm uygulamalarında örnek yol izliyor. ‘Yerinde dönüşüm''ü savunan ve teknik ön çalışmaların yanı sıra sosyolojik araştırmaları da sonlandıran belediye, pilot olarak belirlediği Fuat Edip Baksı Mahallesi''nde, beklentileri halka sordu. 576 vatandaşla yapılan ankette bölgenin sosyo-demografik haritası çıkartıldı.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.