Haberler

Haberler

Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Nükleerde tarihi imza (13 Mayıs 2010)Türkiye ile Rusya arasında uzun süredir devam eden nükleer santral görüşmeleri sonuçlandı ve işbirliği anlaşması imzalandı.
Kumbağ sahil beldesinde hedef mavi bayrak (13 Mayıs 2010)Tekirdağ''ın Kumbağ beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Kumbağ''ı güzelleştirmek ve bir cazibe merkezi haline getirebilmek için çalıştıklarını söyledi. Kumbağ''ın Marmara''da denize girilebilecek ender yerlerden biri olduğunu ifade eden Başkan Uzunlar, bunun için mavi bayrak almayı hedeflediklerini söyledi.
Rusya''nın Zanaatkar Mimarı: Yury Grigoryan (12 Mayıs 2010)2010''un dördüncü ve bu dönemin sonuncu ARKIMEET Konferansı, Rus mimar Yury Grigoryan''ın katılımı ile 11 Mayıs 2010 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi''nde gerçekleşti. Yury Grigoryan, Rusya''nın önemli mimarlık ofislerinden biri olan Project Meganom''un da kurucusu. Yury Grigoryan, dinleyicilere geliştirdikleri projelerinden bahsederek, tasarım anlayışlarına yönelik ipuçları verdi. Grigoryan, sunumunda anlattığı ilk projesinde, su - duvar teması üzerine çalıştıklarını söyledi. Kırım''da yer alan Meganom yerleşmesinde gerçekleştirdikleri projede su, rüzgar, deniz, doğal taşlar, yapay beton (doğal doku) ve kilin olduğu kıyı önemli ögeleri oluşturduğunu belirtti. Bu bölgede ve yamaçta yer alan eski bir ev üzerine tasarlanmış fikir, camın kullanımını destekliyor.
Mimarlar Odası''nın 2010 Yayınları (12 Mayıs 2010)2010 yılı içinde Mimarlar Odası Yayınları tarafından "Katılımcı Mimarlık", "Kentlerimizin Yaşam Kalitesi ve Mimarlık: Mimarlar Odası Gündeminden Yazılar Söyleşiler II", "Gelecek için Tasarım: Pazar ve Yaşam Kalitesi" ve "Avrupa''da Mimarlık Mesleği: ACE Sektör Araştırması 2008" olmak üzere toplam 4 adet kitap yayınladı.
Mardin Surur Hanı binlerce eserle birlikte açıldı (12 Mayıs 2010)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Yenikapı Mevlevihanesi''nde düzenlenen Tören ile Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde restorasyonları tamamlanan 3 bin 484 vakıf eserinin toplu açılışını yaptı.
Körfez ve Boğaz (12 Mayıs 2010)Meksika Körfezi''ndeki çevre felaketindeki son gelişmeleri okurken, arada bir başımı kaldırıp dünyanın en güzel kolyesi olan İstanbul Boğazı''nı seyrediyorum.
Bu kasabayı görüp gezmelisiniz! (12 Mayıs 2010)Saatime bakıyorum. İzmir''den çıkalı epey zaman geçmiş, vakit öğleyi bulmuş bile... Organize sanayi bölgeleri, fidanlıklar, çiçek tarhları arasından geçip Ödemiş''e varmışım.
Sicilya mafyası müzelik oldu (12 Mayıs 2010)Mafyanın haraca kesip yıllarca yoksulluğa mahkûm ettiği Salemi kasabası, Mafya Müzesi ile ekonomisini düze çıkarmayı amaçlıyor. Tüm dikkatleri kasabaya çeviren müzeyi, İtalya Cumhurbaşkanı açtı.
Nicolas Sarkozy Metz''deki Pompidou Center''ı Açıyor (12 Mayıs 2010)2003 yılında açılan bir yarışma ile projesi elde edilen Metz Pompidou Center, 12 Mayıs Çarşamba saat 16:00''da Fransa Devlet Başkanı Nicolas Sarkozy tarafından açılıyor.
SFMOMA''ya Yapılacak Yeni Ek Bina için Finale Kalanlar Açıklandı (12 Mayıs 2010)Mario Botta tarafından tasarlanan Third Street''teki San Fransisko MOMA''ya Howard Street yönünde yapılacak yeni ek bina için finale kalan ekipler açıklandı. Finale kalan Adjaye Associates, Diller Scofidio + Renfro, Foster and Partners ve Snøhetta''dan hangisinin yeni binayı tasarlayacağı önümüzdeki birkaç ay içinde açıklanacak. Müzenin yetkilileri 2011 yılında konsepti açıklamayı 2016 yılında projeyi tamamlamayı hedefliyor. Proje tamamlandığı zaman müzenin kapasitesi 3 katına çıkacak.
Tarih: 12 Mayıs 2010 Kaynak: World Architecture News Çeviren: Emine Merdim Yılmaz
Kale Endüstri Holding Ürünleri ile Yapı Fuarı''nda (12 Mayıs 2010)Bu yıl 33. düzenlenen 2010 İstanbul Yapı Fuarı''nda Kale Endüstri Holding Gubu; Kale Kilit, Kale Çelik Eşya, Kale Kilit Dış Ticaret ve Kale Kapı Pencere Sistemleri şirketleriyle 5-9 Mayıs tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde sektör profesyonelleriyle buluştu.
Sabiha Gökçen Havaalanı ''yüksek övgüye değer'' (12 Mayıs 2010)Dünya havacılık sektörünün en önemli aktörlerini biraraya getiren 16. Dünya Güzergah Geliştirme Forumu''nda (Routes), coğrafi kategoriye göre belirlenen adaylar içerisinde, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Güney Avrupa kategorisinde ''Yüksek Övgüye Değer Ödülü''ne layık görüldü. Fransa''nın Toulouse kentinde, 9-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Routes''ta, 280 havalimanı oylandı. Sabiha Gökçen adına ödülü, İSG Ticari Havacılık Müdürü Asiyat Khasanova aldı. Ödül ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İSG CEO''su Gökhan Buğday, ''2009 yılını rekor yolcu artışı ile kapatarak 6.5 milyon yolcuya hizmet verdik. Hedefimiz, 2010 yılında 11 milyon'' diye konuştu.
Tarih: 12 Mayıs 2010 Kaynak: Akşam
İçme suyu havzalarına 25 bin fidan (12 Mayıs 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı İSKİ tarafından içme suyu havzalarında toplam 25 bin fidan dikilecek. Sazlıdere Barajı içme suyu havzasındaki Ağaçlandırma Töreni''ne Başkan Kadir Topbaş da katılacak.
AKM açılsın Emek yıkılmasın (12 Mayıs 2010)İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ecacıbaşı festivalde AKM''nin eksikliği nedeniyle yaşadıkları üzüntüyü dile getirirken seyirciler arasından bir grup da Emek sinemasının yıkım kararını protesto etti. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, önceki akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu''nda düzenlenen açılış töreni ile başladı.
"Hasankeyf''in yok olmasını istemem ama hayat acımasız" (12 Mayıs 2010)Sualtında kalacak denilen Hasankeyf''te restorasyon başlatıldı! ''Eserler ne olursa olsun onarılmalı'' diyen Kültür Bakanı Günay: Hasankeyf yok olsun istemem ama hayat acımasız, devlet katı.
Nejat Ersin Vefat Etti (12 Mayıs 2010)Ulusal Mimarlık Ödülleri''nde 2002 yılında Mimarlığa Katkı Dalında Başarı Ödülü kazanan Nejat Ersin 11 Mayıs Salı akşamı GATA Hastanesi''nde vefat etti. Uzunca bir süredir rahatsız olan Ersin uzun yıllar boyunca kamu ve özel sektörde mimar olarak çalıştı, Mimarlar Odası''nın kurulması ve örgütlenmesi sürecine de oldukça büyük katkılar yaptı.
HES''te Grup 19 özelleştirmeleri başladı (12 Mayıs 2010)Elektrik Üretim A.Ş''ye ait Arpaçay-Telek ve Kiti hidroelektrik santraleri için nihai pazarlık görüşmeleri başladı. Elektrik Üretim A.Ş''ye ait Arpaçay-Telek ve Kiti (Grup 19) hidroelektrik santralerinin, nihai pazarlık görüşmeleri başladı. Nihai pazarlık görüşmesi sonucunda santralin, 49 yıllığına, işletme hakkı devredilecek.
"Devletin Zararı Yok Çok Ciddi Kazancı Var" (12 Mayıs 2010)Galatasaray yöneticisi Işın Çelebi, Başbakanlık Başmüfettişi Sinan Erol''un Seyrantepe projesine ilişkin raporunun ‘önyargılı'' olduğunu iddia etti. Çelebi, Galatasaray''ın kamu için büyük fedakârlık yaptığını söyledi.
Forum İstanbul 2010’da küresel kriz tartışılacak (12 Mayıs 2010)Bu yıl 9''uncusu düzenlenecek olan Forum İstanbul''un ana konusu "Küresel Kriz, Yeniden Yapılanma, Ulusal Dönüşüm" olacak.
İnşaat Sektörünün Gelişiminde Yeni Kaynak "İMSAD Dergi" (11 Mayıs 2010)Türkiye''nin geleceğini şekillendirmek, inşaat sanayisinde ortak biz vizyon oluşturmak amacıyla yola çıkan İMSAD, 26. yılında attığı adımlara bir yenisini ekledi ve İMSAD Dergi yayın hayatına başladı.Geleceğin altyapısını hazırlayan, bugünü ve yarını şekillendiren, üretim hacmi, ihracattaki liderliği ile ülke ekonomisini büyük ölçüde etkileyen bir sektörün temsilcisi olarak, 2 yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan İMSAD Dergi; içerik yapısı, hedef kitlesi, pazarlama stratejisi ile inşaat sanayisinin güçlenmesine ve gelişmesine katkıda bulunacak bir araç olacak.
Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.