Haberler

Haberler

Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İdeal Standart Yeni Banyo Dolaplarını Yapı Fuarı''nda Tanıttı (11 Mayıs 2010)Ideal Standard, Yapı Fuarı İstanbul 2010''da sergilediği ve ürün yelpazesine yeni katılan banyo dolaplarıyla ilgi çeken Ideal Standard, 2010 yılında yüzde 20 büyüme hedefliyor.
Not Alın! (11 Mayıs 2010)Centre Canadien d''Architecture (CCA) Octagonal Gallery''de açılan Take Note sergisi 30 Mayıs''a kadar devam ediyor. Sylvia Lavin, Whitney Moon ve Esra Kahveci tarafından düzenlenen sergi mimarlık ve yazı arasındaki ilişkiyi ele alıyor.
Taşınabilir Mimarlık (11 Mayıs 2010)Şehir ve kasabalarda statik konut oluşturan toplumlar dominant model olsa da, hala konutlarını, sistemlerini yanında barındıran topluluklar bulunuyor. Göçebe bir toplumdan geliyoruz, hep bir yerden başka bir yere gittik. Yaşam alanlarımız ise çadırlardı. Yani o zamanki geçici konutlar. Yerleşik hayata geçtiğimizden itibaren de bu özgürlüğü bırakmış olduk. Kent hayatında sokaklara, apartmanlara, sitelere, caddelere konuşlandık.
Şehrin Binbir Yüzü (11 Mayıs 2010)National Geographic Türkiye dergisi, bu ay dokuz yaşına giriyor. Okuyucularına İstanbul''la ilgili kapsamlı bir fotoğraf albümü hediye ediyor.
Tarihî mezarlık korunacak (11 Mayıs 2010)Bitlis''in Ahlat ilçesinde bulunan, dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biri olarak da bilinen Selçuklu Mezarlığı''nda, Ahlat Kaymakamlığı koordinesinde çeşitli çalışmalar yapılıyor.
Kapadokya Rusya''da tanıtılacak (11 Mayıs 2010)Rusya K adlı televizyon kanalı, eylül ayında yayınlanacak ''''Sferes'''' adlı tanıtım programı için Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik merkezlerini görüntüledi. Kameraman Dmitry Tukalov''la Kapadokya''daki tarihi ve turistik mekanları gezen yönetmen Tatiana Pleshcheva, bölgenin büyüleyici atmosferi karşısında şaşırdığını belirterek, iki gün boyunca bölgenin insanları etkileyen alanlarını görüntülemeye devam edeceklerini bildirdi.
Kartal’da kamusal alanlar talan ediliyor (11 Mayıs 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) il ve ilçe belediyeleri sınırları içinde bulunan kamusal alanları ticari rantın aracı haline getirerek talan ve yağmalamaya devam ediyor.
Ayazmalılar mücadeleye devam ediyor (11 Mayıs 2010)Ayazma-Tepeüstü Kentsel Dönüşüm Projesi mağduru 18 aile önceki gün her hafta düzenledikleri oturma eyleminin ikincisini gerçekleştirdi.
Osman Hamdi Bey''e UNESCO''dan saygı (11 Mayıs 2010)BM Bilim, Eğitim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) Dünya Miras Merkezi Başkanı Francesco Bandarin, Osman Hamdi Bey''i anarak "Türkiye''nin kültür mirasında süper güç olduğunu" söyledi.
Mamasın Barajı kirinden arınacak (11 Mayıs 2010)Mamasın Barajı''nın kirletilmemesi için konunun masaya yatırıldığı toplantının sonucunda 17 maddelik bir tedbir paketinin hazırlandı. Çevre ve Orman Bakanlığı bu tedbirler çerçevesinde TÜBİTAK''a yetki verdi. Mamasın Barajı ve havzasında araştırma çalışması başlatılacak.
Tahtalı Barajı''nda özlenen tablo oluştu (11 Mayıs 2010)Geçtiğimiz yıl kuraklık nedeniyle çatlayan topraklarının fotoğrafıyla Türkiye gündemine oturan İzmir''deki Tahtalı Barajı bu yıl doluluk oranıyla yüzleri güldürdü Kuraklığın sembolü haline gelen ve sadece İzmir''i değil tüm Türkiye''yi derinden etkileyen karelerin başrolündeki Bulgurca Camii artık sular altında kaldı.
Aliağa-Menderes''e üçüncü hat geliyor (11 Mayıs 2010)TCDD 3. Bölge Müdürü Sebahattin Eriş, raylı sisteme yeni bir hat yapılacağını belirterek, "Limana gidecek yük trenleri için de büyük bir gelişme olacak" dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD''nin ortaklaşa yaptığı Aliağa-Menderes Raylı Sistemi''nde üçüncü bir hat yapılması için çalışma başlatıldı.
Dünya, Mimarlık Gündemini Nereden Takip Ediyor? (10 Mayıs 2010)Mimarlık dünyasındaki bilgi ve fikir paylaşımı uluslararası ağlar ile destekleniyor. Günümüzde bu paylaşım ağlarının araçlarından en önemlilerini, internet yayıncılığı ve dergiler oluşturuyor. Dünya''nın her yerinden insanın bu ağlar ile kendi ülkesinin dışında da olup bitenleri öğrenmesi ve kendi birikimlerine farklı bakış açıları eklemesi oldukça kolay.
İşte Rize mimarisi! (10 Mayıs 2010)Bir binanın 3.''üncü katında bulunan camiye kolayca ulaşılabilmesi bulunan yöntem hayli ilginç.
Bir Ofiste Masa Kiralama Dönemi (10 Mayıs 2010)Şirket kültürünün en belirgin özelliği olan küçük bölmeli monoton işyerlerinin belki miadı doluyor ama bunun nedeni işsizler ordusunun büyümesi değil. Hâlâ çalışacak kadar şanslıysanız daha şeffaf, akışkan ve işbirliğine açık bir ortama hazır olun. Artık yeni işyerlerindeki anlayış değişiyor. İnsanlar kümes gibi yerlerde tecrit içinde çalışmıyorlar.
Denizli''ye Arkeoloji ve Sanayi Müzesi Kurulması Önerisi (10 Mayıs 2010)Denizli Kent Müzesi Girişimcileri Derneği Başkanı mimar Süleyman Boz, çevresindeki 52 antik yerleşim merkeziyle zengin bir tarih ve kültürel geçmişe sahip Denizli''ye, açılması planlanan kent müzesinin yanında arkeoloji ve sanayi müzelerinin de kurulması gerektiğini söyledi.
Süryani kilisesine iade-i itibar (10 Mayıs 2010)Erotik filmlerin oynatıldığı bir yer haline gelen kilise tekrar ibadete açılıyor. İskenderun''da 1956 yılında sinemaya dönüştürülen, bu tarihten sonra erotik filmler oynatılan bir yer haline gelen Süryani Katolik Kilisesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açılacak.
Kamulaştırma yönetmeliği değiştirildi. Kira yardım tutarı artıyor (10 Mayıs 2010)Kamulaştırma nedeniyle yerleşim yerini boşaltmak zorunda olan ve adına kayıtlı konutu bulunmayan ailelere verilecek kira yardımı tutarı, asgari ücretin 30 günlük brüt tutarının yüzde 30''undan yüzde 50''sine çıkarıldı.
12 Adalar''ın derinliklerine yolculuk (10 Mayıs 2010)Yunanlar da istiyor, biz de... Ama bu kez aramızdaki en büyük engel AB şartları. Yine de bu yaz komşuya gitmek için, vize zorunluluğumuz kalksa da kalkmasa da 12 Adalar''ı keşfe çıkabilirsiniz.
Şapkadan tasarım çıktı (10 Mayıs 2010)Cumhuriyet yıllarında Feshane''nin karşı kıyısına kurulan eski şapka fabrikası, bugün iletişimin her alanının kullanıldığı bir ''düş tasarım fabrikası'' olarak hizmet veriyor.
Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.