Haberler

Haberler

Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tarihi binaların kapısı açılıyor (10 Mayıs 2010)Sizin de önünden gelip geçerken içinizde merak uyandıran, mimarisi ve tarihi yapısıyla etkileyen binalar vardır mutlaka. Hep bir yolunu bulup bu binaya girmek isteriz ama her seferinde kapıları kilitlidir. İşte İstanbul''da düzenlenecek olan Açık Kapı Festivali, kentin önemli yapılarını keşfetmek için fırsat sunuyor.
Ayasofya''nın tapusu bulundu (10 Mayıs 2010)Vakıflar Genel Müdürlüğü''nün yaptığı araştırmada Fatih Sultan Mehmet''in 1453''te İstanbul''u fethettikten sonra Ayasofya''yı kendi üzerine mal varlığı olarak geçirdiği ortaya çıktı.
Emek: Aydın olmanın kriteri (10 Mayıs 2010)Soruyorlar: Niçin artık Emek üzerine yazmıyorsun diye... İnsaf edin, az mı yazdım? SABAH olarak bu sorunun üzerine en çok giden gazete olduk ve olayı yakından izledik. Artık söylenecek ne kaldı?
‘Hayal mimarisi''nin zirvesi: kuşevleri (10 Mayıs 2010)Geçmişi Anadolu Selçukluları''na uzanan, Lale Devri''nde süslenip yaygınlaşmış, şimdiyse neredeyse unutulmuş kuşevleri hakkındaki en kapsamlı kitap çalışması Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları''ndan bugünlerde çıktı: ‘Şefkat Estetiği Kuşevleri''.
Perakende Tasarım Konferansı yarın (10 Mayıs 2010)Odak Kurumsal tarafından düzenlenen Perakende Tasarım Konferansı''nın üçüncüsü yarın İstanbul Swissotel''de gerçekleşecek. Perakendeciler, mimarlar, pazarlamacılar, iletişim ve marka uzmanları gibi dünyadan ve Türkiye''den fikir önderleri ve iş dünyasının profesyonelleri katılacağı konferansta yeni trend, değişim, gelişim ve uygulamaları paylaşılacak.
Türk tasarımcılar Philippe Starck''ın elinden iş kaptı (10 Mayıs 2010)Seyhan Özdemir ile Sefer Çağlar''ın kurduğu Autoban Mimarlık ve Tasarım Ofisi, Hong Kong''da efsane Philippe Starck''ın elinden proje kaptı. Şirketin ünü dünyaya yayıldı.
Cim Bom''un yeni stadında 1.90''lık seyirci arkasındakinin görüşünü kapatamayacak (10 Mayıs 2010)Galatasaray''ın inşaatı süren stadında yeni değişen UEFA kriterlerinin uygulandığını belirten Varlıbaş, ''Arkaya iki koltuk arası yükseklik artırıldı, 1.90''lık insan boyu ölçü alındı. Bence GS maçlara 1-0 önde başlayacak'' dedi.
Bağdat''a duvar örülecek (10 Mayıs 2010)Güvenlik nedeniyle Irak''ın başkenti Bağdat''ın çevresinin duvarla örülmesi planlanıyor. El Cezire televizyonunun haberine göre, Irak Savunma Bakanlığı Müsteşarı Muhammed Askeri, Bağdat''a yönelik silahlı ve bombalı saldırıların önüne geçilmesi için böyle bir plan üzerinde çalıştıklarını belirtti ve başkentin çevresinde belirli kontrol merkezlerinin olacağını ve araçların şehre bu merkezlerden gireceğini söyledi.
Tarih: 10 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah
Üçüncü köprü: Ekstrem atmasyon (10 Mayıs 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve ona bağlı olarak çalışan Karayolları Genel Müdürü M. Cahit Turhan Türk halkıyla alay ediyor. Bu ikilinin yapılması tasarlanan Boğaziçi köprüsüyle ilgili açıklamaları halkın zekâsına hakarettir.
Ekspertiz Parası Galatasaray''dan (10 Mayıs 2010)Başmüfettiş Erol''un sorularını yanıtlayan Gençlik Spor Genel Müdürü Akgül, Ali Sami Yen - Seyrantepe takasında devletin uğradığı zararın sorumlusu olarak siyasi otoriteyi işaret etti. GSGM''nin ödeneği olmadığı için, iki arazinin eskpertiz raporunun ödemesini de Galatasaray''ın yaptığı ortaya çıktı.
Heykeltıraşla belediyenin ‘heykel kavgası'' (10 Mayıs 2010)İçişleri Bakanlığı, ilk kez Fikir ve Sanat Eserleri Yasası''na aykırı hareket edilmesini soruşturma nedeni saydı ve Üsküdar Belediyesi hakkında idari soruşturma başlattı.
Yeni Rüya önünde eylem (10 Mayıs 2010)Beyoğlu sinemalarını yok ediş süreci hızla ilerlerken kültürel mirasa sahip çıkan yurttaşlar eylemlerini kapanan sinemalar önünde sürdürüyor.
Üçüncü Köprü''nün Alternatifi Reel Sektörün Güçlendirilmesidir (10 Mayıs 2010)Üçüncü köprü konusunda tartışmalar 15 yıldır sürüyor aslında. Ama son dönemde ardı ardına gelen açıklamalar ve nihayet güzergâh da açıklanınca işin ciddiyeti yakıcı halde karşımıza çıktı. Önümüzdeki aylar İstanbul''da kentsel muhalefetin sınav aylarıdır diye düşünüyorum, çünkü üçüncü köprü İstanbul''a yapılırsa İstanbul''da muhalefet edecek bir şey kalmaz; yaşamak için başka bir kent bulmak durumundayız...
Osmanlı Bahçeleri 2010''a Uyandı (10 Mayıs 2010)Osmanlı zamanındaki çiçek sevgisi ''Bir İstanbul Bahçesi''nde yeniden canlandı. Yüzlerce çiçeğin yer aldığı düş bahçesinde, görselliği ile ön plana çıkan yapılar ve unutulmaya yüz tutmuş değerler yer alıyor.
Havaalanı yolunda tarih canlanacak (10 Mayıs 2010)Gaziemir Belediyesi''nden tanıtım atağı... Bu topraklarda yaşayıp, tarihe damga vurmuş altı ismin dev rölyefleri, havaalanı yakınında sıralanacak.
Harbiye Kongre Vadisi kavşak düzenlemesi tamamlandı (10 Mayıs 2010)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin yürüttüğü yoğun çalışmalar neticesinde hizmete alınan Harbiye Tüneli ile araçların altı ayrı bağlantı yoluna kesintisiz ulaşması sağlandı.
Galataport ihalesi yeniden (10 Mayıs 2010)Beş yıl önce ihalesi iptal edilen Galataport Liman Projesi yeniden başlıyor. Özelleştirme İdaresi, ihalenin yıl sonuna kadar tamamlanmasında kararlı.
Liman için dolgu formülü (10 Mayıs 2010)İzmir İçin Denizcilik Platformu, kruvaziyer trafiğinin yarattığı yoğunluk sorununu çözmek için Kordon''a 20 bin metrekare dolgu yapılmasını önerdi.
Ali Sami Yen ihalesi 28 Mayıs''ta (10 Mayıs 2010)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), satış için verilen 416,5 milyon liralık teklifi ''iyi, ama yetersiz'' bularak iptal ettiği Ali Sami Yen Stadyumu''nun arsasının bu kez gelir paylaşımı yöntemiyle satışı amacıyla ihale açtı. Arsanın gelir paylaşımı yöntemine göre satışı için açılan ihalede ilk teklifler 24 Mayıs''ta alınacak. Değerlendirme sonucunda uygun görülecek istekliler, 28 Mayıs''ta yapılacak ikinci oturuma davet edilecek.
Tarih: 10 Mayıs 2010 Kaynak: Zaman
Tarihî yarımadaya zarar vermemek için Çanakkale Köprüsü''nün güzergâhı değiştirildi (10 Mayıs 2010)Osmanlı İmparatorluğu''nun dünyaya meydan okuduğu tarihî yarımadanın korunması amacıyla Çanakkale Boğazı''na yapılacak köprünün güzergâhı kuzeye kaydırıldı. Daha önce tespit edilen ''Sarıçay-Kilitbahir'' güzergahı, Gelibolu Yarımadası''nın ortasından geçiyordu. Köprünün ''Sütlüce-Şekerkaya''ya alınmasıyla boyu da 200 metre uzayarak 1.600 metreye çıktı.
Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.