Haberler

Haberler

Toplam 181 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
TOKİ'den Roman açılımına destek (21 Ocak 2010)Erdoğan Bayraktar, belediyelerle iş birliği yaparak Roman vatandaşlara özel proje uygulayacaklarını söyledi.
Deprem evleri bölgesine TOKİ ile ev yapılacak (15 Ocak 2010)Burdur'da 1971'de deprem sonrası yapılan Deprem Evleri Bölgesi, Kentsel Dönüşüm Planı Alanı yapılacak. istediğini açıkladı. Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Hazine'ye ait 20 dönümlük arazide TOKİ ile ev yapmak istediklerini söyledi.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yeni Binasında (15 Ocak 2010)İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 15 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü Beyoğlu'ndaki Luvr Apartmanı'ndan İstanbul'un bir başka tarihi binasına, Şişhane'deki Deniz Palas'a taşındı.
Mimarlar Gözlerini Kaybedebilir ama Tasarlama İsteklerini Asla! (15 Ocak 2010)Mimarlar, ıslak bir günde buluşup gerçek bir New York anıtı olan Amerikan Halk Sanatı Müzesi'ni ziyarete gittiler. Bina, güneş gökyüzünde hareket ettikçe renkleri değişen parlak bronz panellerle kaplı. İçeride ise çatı ışıklıkları harika güneş ışınlarını içeri atıyor. Ama bu iki adam, Orta Manhattan'a binanın ünlü özelliklerine bakmak için gitmemişlerdi.
Türkiye'nin En İyi İşverenleri Aranıyor! (15 Ocak 2010)Nitelikli mimarlık ürünlerinin ortaya çıkmasında rolü olan işverenleri onurlandırmayı hedefleyen ödül Türkiye'de ilk kez "Arkitera İşveren Ödülü" adıyla 2005 yılında verilmeye başlandı. İşveren, finansal bir güce sahip olmanın ötesinde, herhangi bir yapının inşasındaki sorumluluğu ile fiziksel çevrenin gelişmesinde rol oynayan en önemli aktörlerden biridir. Kaliteli yapıların ortaya çıkmasında işverenler yeni fikirlere açıklığı ve özel istekleri ile, tasarımı şekillendiren fikrin geliştirilmesinde de tetikleyici olmaktadır. Nitelikli mimarlık ürünleri, tasarımcının yeteneği ile "talep eden"in ortak eseridir.
"Uludağ`da yetki bizim" (15 Ocak 2010)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Uludağ Projesi'nin tamamlandığını, 22 Ocak'ta halk bilgilendirme toplantısı yapılacağını bildirerek, "Kanunlar çerçevesinde biz bu işi üstlendik. Benim kuruluşlarımın çalışmaları ile bu iş tamamlanacak" dedi.
İstanbul için 2010 yaklaşımı - 1 (15 Ocak 2010)Yarın (16 Ocak) İstanbul'un dört bir yanında büyük kutlamalar var. İstanbul'un Avrupa Kültür Başkenti (AKB) resmi açılış kutlamaları bunlar! Cumartesi akşamı, ses, ışık, müzik, tiyatro, İstanbul'un pek çok semtinde ayrı ayrı gösteriler düzenlenecek, AKB Ajansı'nın deyişiyle "2010 enerjisi İstanbul'a yayılacak..."
Ankara'ya çevreci otobüs (15 Ocak 2010)Büyükşehir Belediyesi, MAN Türkiye'den aldığı otobüslerle dünyanın en çevreci filosunu kurarken, küresel krizde Ankara sanayisine de destek oldu. MAN Türkiye'nin yeni yıldaki stratejisini gazetemize değerlendiren MAN Yürütme Kurulu Başkanı Tuncay Bekiroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edecekleri son grupla birlikte Ankara'da hizmet veren bin 600 otobüsten bin 200 tanesinin sıkıştırılmış doğalgazlı (CNG) otobüslerden oluşacağını açıkladı. Ankara Büyükşehir'in gerek ekonomikliği gerekse çevreci özellikleriyle en doğru tercihi yaptığını dile getiren Bekiroğlu, bin 200 otobüsün dünyanın en büyük sıkıştırılmış doğalgazlı otobüs filosu olduğunu ifade etti. Bekiroğlu, MAN Türkiye'nin Ankara'daki fabrikasında günde 4 otobüsle üretime başlandığını, son 10 yılda bu rakamın önce 6'ya, sonra 8'e, 2010 yılı itibariyle de 12 otobüse çıktığını ifade etti.
Tarih: 15 Ocak 2010 Kaynak: Türkiye Yazan: Cenk Esen
Antik kentte çimento planı iptal edildi (15 Ocak 2010)Yaşar Kemal'in de destek verdiği çevre mücadelesinde ilk olumlu sonuç alındı. Kastabala Antik Kenti'nin burnunun dibide kurulmak istenen çimento fabrikasına verilen ÇED Raporu iptal edildi.
Okul Bahanesiyle Talan (15 Ocak 2010)Samsun'da bir okul eskidiği için kapatıldı. Yeni okul için eğitime tahsis edilen arazi göz önüne alınmadı. Yerine ormanlık alandaki ağaçlar kesilerek, yeni alan açılmaya başlandı. Çevre halkı tepkili. Samsun'un 19 Mayıs İlçesi'nde bulunan Şehit Burhan Yazıcı İlköğretim Okulu eskidiği için kapatıldı. Devlet, yeni bir okul yapma kararı aldı. Ancak bürokratlar, okulun yakınında bulunan ve eğitim için tahsis edilen araziyi es geçerek, ormanlık alana yöneldi.
Çin, dünyanın merkezinde! (15 Ocak 2010)1602 yılında çizilmiş, 4 asırdan daha yaşlı haritada, Çin dünyanın merkezi olarak gösteriliyor!
Beyoğlu'nda yeni bir iş ve şehir oteli (15 Ocak 2010)Miapera Hotel, İstanbul'un kalbi Beyoğlu'nda, tarihin görkemli büyüsüyle çağdaşlığın konforunu bir arada sunan, 19. yüzyıl Fransız mimarisinin zarafetini taşıyan binasıyla ‘kapılarını açtı.
"İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti"ne proje yağdı (15 Ocak 2010)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt, kentin tanıtımı amacıyla, başvuran 2 bin 329 projeden 518'inin kabul edildiğini belirterek, ''Bugüne kadar yaklaşık 122 milyon lira harcama yapıldı. Bunun 35-40 milyon lirası tarihi eser onarımına aktarıldı'' dedi.Kurt, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde, 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve etkinlikleri hakkında bilgi verdi.
Pınarbaşı “zehir” soluyor! (15 Ocak 2010)Pınarbaşı'nda, taş ocağında dinamit patlatılıp korku saçtığı, toz bulutları içerisinde yaşamlarını sürdürmek zorunda kaldıklarını söyleyen Rahman Kethüda, ocağın "Hırsızlık, kamu malına zarar verme" suçunu işlediği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Bale sanatçılarının binası satışı çıktı (15 Ocak 2010)İzmir İl Özel İdaresi, Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün de kullandığı eski Tekel Tütün Deposu'nu alabilecek kurumlara yazı gönderdi.
İstinye’deki Aslanlı Köşk’ün satışı... (15 Ocak 2010)Toprak Grubu, İstinye Aslanlı Köşk ihalesinin feshi davasının duruşmasının, 18 Ocak Pazartesi günü saat 13.30’da İstanbul Sarıyer İcra Hakimliği’nde gerçekleştirileceğini bildirdi. Toprak Grubu’ndan yapılan açıklamada, ticari gayrimenkul hizmetleri firması Cushman & Wakefield’in İstinye Aslanlı Köşk için 140 milyon liralık değerleme raporu yaptığı belirtildi. Açıklamada, “TMSF’ye 480 milyon Dolar ödeme yapıp borcumuzu fazlasıyla ödemiş olmamıza rağmen, taşınmazlarımızın hem de değerinden çok altı bedellerle satılmasına anlam veremiyoruz” denildi.
Tarih: 15 Ocak 2010 Kaynak: Milliyet
Greenpeace gaza gelecek! (15 Ocak 2010)Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, nükleer santrallere karşı imza toplayan Greenpeace üyelerine "Gaza gelmeyin" uyarısında bulundu. Ancak "Gaza geleceğiz.
Kartal’da Kent Enstitüsü (15 Ocak 2010)Kartal Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi'nin iş birliğiyle projelendirilen Kent Enstitüsü protokolü, imzalanan törenle hayata geçti.
Çeşme dünyanın gözdesi (15 Ocak 2010)Amerikan gazetesinin hazırladığı listede 8. sırada yer alan Çeşme 19. sıradaki İstanbul'un da önüne geçmiş oldu.
Çocuklar İstanbul'dan Antartika'yı görecek (15 Ocak 2010)Antarktika'da yapılan bilimsel çalışmalar ve küresel ısınma hakkında çocukları bilgilendirmek için, dünyanın ilk sıfır emisyonlu bilim istasyonu Prenses Elisabeth'in bir benzeri olan "Yeşil İstasyon" projesi Şişli Bilim Müzesi'nde hayata geçti. Yoğun ilgiyle karşılanan Yeşil İstasyon, Mayıs ayına kadar ziyarete açık olacak.
Toplam 181 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.