Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Şangay 2010 Expo İngiliz Pavyonu RIBA Lubetkin Ödülü''nü Kazandı (2 Temmuz 2010)Şangay World Expo 2010 kapsamında Heatherwick Stüdyo tarafından tasarlanan İngiliz Pavyonu RIBA (Royal Institue of British Architects) Lubetkin Ödülü''ne layık görüldü. "Seed Cathedral" olarak adlandırılan, ahşap bir çerçeve içine oturtulmuş 7,5 metre uzunluğundaki ince akrilik alüminyum çubuklarla buruşuk bir kağıt görüntüsünü andıran İngiliz Pavyonu merkezde inşa edildi. Uzun çubuklar, karahindiba ve denizkestanesine benzetilerek farklı bir etki yaratıldı.
Mimarlığın Sosyal Forumu (2 Temmuz 2010)Mimarlığın Sosyal Forumu etkinliği 1 Temmuz''da İTÜ Makine Fakültesi''nde yapılan bir toplantıyla tanıtıldı. 21- 23 Ekim tarihlerinde Ankara''da gerçekleştirilecek forum öncesi TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen tanıtımda forum temaları açıklanırken forumda görüşülmesi gereken konular da tartışmaya açıldı.
"Tıpkı Depremler Gibi Yangınlar da Kentin DNA''sına Yazılır" (2 Temmuz 2010)The Architecture Foundation, NLA ve RIBA London tarafından organize edilen "London Festival of Architecture", 2004 yılından bu yana iki senede bir farklı grupların katılımları ve etkinlikleri ile zengin bir mimarlık festivali sunuyor. Bu sene de farklı ülkelerin katılımları ile 19 Haziran - 4 Temmuz 2010 tarihleri arasında Londra''da gerçekleşiyor. 2010 senesi festival kapsamında, Londra''dan RADA Design London ofisinden bir Türk mimar olan Kerem Türker, Londra merkezli Noema Reasearch and Planning danışmanlık şirketinin Genel Müdürü Lia Ghilardi ile hazırladığı "Mimetic City: Istanbul" projesini sundu.
Pera Palace Hotel 1 Eylül 2010''da Açılıyor (2 Temmuz 2010)İki yıldan bu yana restorasyonda olan Pera Palace Hotel, Eylül ayı başında ilk günlerinin ihtişamıyla yeniden açılıyor. Birinci derece tarihi eser olan Pera Palace Hotel''in kente en mükemmel biçimde yeniden armağan edilmesi için çalışmalar büyük bir titizlikle yürütüldü.
Fatih''in eserleri 3 cilde sığmadı (2 Temmuz 2010)Fatih Camii''nin önemine dikkat çekmek isteyen Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, Türk Kültür ve Medeniyet Tarihinde Fatih Külliyesi adlı üç ciltlik bir kitap yayımladı. Kitapta Fatih Külliyesi''nin mimarî özellikleri, binaların fonksiyonları ve zaman içinde yapılan bazı değişiklikler ayrıntısıyla anlatılmış.
Tabiat harikasına kanalizasyon ayıbı (2 Temmuz 2010)Zonguldak''ta, turizme açılması beklenen İnağzı Mağarası''na, yıllardır mahallenin kanalizasyonunun akıtıldığı ortaya çıktı. Mahalle sakinleri, yetkililerin mağaraya sahip çıkarak, kanalizasyon giderini önlemesini ve mağarayı turizme açmasını istiyor. İnağzı Mağarası, damlataş oluşumları açısından son derece zengin bir mağara olarak değerlendiriliyor.
Bu kenti, Şehir Plancıları Odası''ndan korumalıyız! (2 Temmuz 2010)Açın bakın, kuruluş amaçlarında, kentlerin planlı ve düzenli gelişmesinde, değişiminde rol oynamak olduğu yazar. Gelin görün ki, bu kentin gelişmesinin, değişmesinin önündeki en büyük kösteklerden biridir onlar.
Arazi toplulaştırma ihalelerinde ''danışıklı dövüş'' kuşkusu (2 Temmuz 2010)Bir süredir yürütülen ve tarım için önemli bir açılım olan arazi toplulaştırma ihalelerine danışıklı dövüş kuşkusu düştü. Bir itiraz üzerine Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yapılan konuyla ilgili 4 ihaleyi inceleyen Kamu İhale Kurumu, ilginç sonuçlara ulaştı.
İzmirli gençlere "kaykay müjdesi" (2 Temmuz 2010)Bostanlı''daki pisti "Türkiye''de ilk kez uygulanan" bir yöntemle yenileyen Büyükşehir Belediyesi, gençlerin büyük rağbet gösterdiği kaykay pistlerinin sayısını artıracak.
Büyükşehir Onaylamıyor, Esenyurt Uyguluyor (2 Temmuz 2010)Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği, Esenyurt Belediyesi''nin imar uygulamalarına ilişkin bir basın duyurusu yayınladı.
Çağlayan Adalet Sarayı''nın açılışıyla İstanbulluları E-5''te zor günler bekliyor (2 Temmuz 2010)İstanbul''un farklı ilçelerinde bulunan adliyelerini tek çatı altında toplamak için Çağlayan''a yapılan Adalet Sarayı''nın inşaatı büyük ölçüde tamamlandı. 16 katlı bina, yaklaşık 60 futbol sahası büyüklüğünde kapalı alana sahip. Yakında hizmete girerek günde binlerce kişiyi aynı noktaya çekecek olan Adliye Sarayı, Çağlayan''da halen fazlasıyla yoğun olan trafiği daha da artıracak.
Marshall Kadıköy''de renksiz sokak bırakmayacak (2 Temmuz 2010)Marshall, Renk Hareketi Projesi kapsamında Kadıköy''deki renksiz evleri farklı boyalarla renklendirecek.
Metropolle sayfiye kırması (2 Temmuz 2010)İstanbul, belki yıllar var ki en meymenetsiz yazını yaşıyor. Gökyüzü gri-vizon-füme degradelerde kararsız kalıp arada birtakım renk kartelalarında sıçan tüyü tabir edilen iyice berbat bir tona dönüyor.
Hilton İstanbul 55 yaşında (2 Temmuz 2010)Hilton otellerinin Amerika dışında faaliyeti en uzun süredir devam eden ve Türkiye''nin ilk 5 yıldızlı oteli olma özelliğini taşıyan Hilton İstanbul''un 55''inci yıldönümü görkemli bir gala gecesiyle kutlandı.
Nükleer anlaşmanın ayrıntıları belli oldu (2 Temmuz 2010)12 Mayıs''ta ''sınırlı bilgi''yle imzalanan Akkuyu Nükleer Santralı anlaşmasının ayrıntıları belli oldu. Buna göre, 2018''de nükleer enerjiyle buluşacak olan Türkiye, 15 yıl alım garantisi verdi.
Abramoviç''in emlakçısı kulüp açıyor (2 Temmuz 2010)Rus oligark Roman Abramoviç''e İstanbul''da villa satan, ünlülerin emlakçısı Korhan Kongaz, Yeşilköy''de sadece işadamlarına yönelik ''Aristokratlar Kulübü'' inşa ediyor.
KONE''den Asansör Yenileme Kampanyası (1 Temmuz 2010)1910 yılında kurulan ve bu yıl 100. Yılını kutlayan KONE, konvansiyonel asansörlerin yenilenmesiyle ilgili bir program başlattı. Yeni asansör pazarında olduğu gibi hizmet verdiği 7.000 ünite ile servis konusunda da Türkiye''de lider olan KONE, asansörlere sürdürülebilir bakım hizmeti verilebilmesi amacıyla geliştirdi.
Dünya Kupası''nda Dört Stadyumda KONE Asansörleri Kullanılıyor (1 Temmuz 2010)Güney Afrika''da Dünya Kupası''nın oynandığı sekiz stadyumdan dördünde KONE asansörleri kullanılıyor. Nelspruit''teki Mbombela stadyumu, Port Elizabeth''teki Nelson Mandela Stadyumu''nun yanısıra Johannesburg''daki Ellis Park Stadyumu ve Soccer City Stadyumuna toplam 33 KONE asansörü monte edildi.
Temiz Enerjili Tasarım Ödüle Layık Görüldü (1 Temmuz 2010)Kevin McCloud''ın İngiltere''de yayın yapan Channel 4''da düzenlediği Grand Design Programı''nın ödülleri sahiplerini buldu.
Yüzer Sahne''de "Geçici Kentler Projesi" Ödülleri Sahiplerini Buldu (1 Temmuz 2010)2010 Avrupa kültür başkentleri İstanbul, Pécs ve Ruhr''un ortak projesi olarak hayata geçen "Geçici Kentler - 2010 Avrupa Kültür Başkentleri Arasında Diyalog" (The Temporary City - A Dialogue between the European Capitals of Culture 2010) projesinin ödül töreni 30 Haziran 2010 tarihinde Haliç Tersanesi''nde gerçekleşti.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.