Haberler

Haberler

Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
2 bin 600 yıllık zar bulundu (5 Ağustos 2010)Ağrı''nın Doğubayazıt ilçesindeki Gölyüzü köyünde bulunan Urartu Krallığı''ndan kalma kalede yapılan yüzey araştırmasında, 2 bin 600 yıllık zar bulundu.
Salon müjdesi! (6 Ağustos 2010)Avrupa Şampiyonası zaferiyle coşan atletizme bir de tesis müjdesi geldi.
Krematoryum Mimarisi (6 Ağustos 2010)"Her canlı bir gün ölümü tadacaktır." Öldükten sonra, insan bedeni fiziksel bir kütle olarak hala var olmaya devam ediyor. Beden bu noktadan sonra farklı işlemlere tabi kalabiliyor. Toprağın altına gömülüyor, yakılıp külleri bir kavanoz içine giriyor ya da külleri yine yeryüzüne serpiliyor. Beden, bu süreçte yerini, kent içindeki büyük mezarlıklar ve krematoryumlarda alıyor. Gittikçe artan dünya nüfusuna karşılık, bazen metropollerin merkezlerindeki mezarlıklar bile yetersiz kalıyor. Ölülerin şehre sığmaması durumu ne kadar ironik değil mi? Krematoryumların bulunduğu ülkelerde ise, sadece küllerin saklandığı daha az yer kaplayan mezarlıklar bulunuyor.
"Türkiye''de turizm sadece güneyden ibaret değil" (6 Ağustos 2010)AK Parti İstanbul Milletvekili ve Doğu Karadeniz Turizm Master Planı koordinatörü Nusret Bayraktar, proje sayesinde bölgeye ilk etapta 250 bin, daha sonra da 1 milyon, en geç 2023 yılına kadar da 3 milyon yabancı turistin gelmesini hedeflediklerini söyledi.
2 bin 600 yıllık ''zar'' bulundu (6 Ağustos 2010)Doğubayazıt''ta bulunan Urartu Krallığı''ndan kalma kalede yapılan yüzey araştırmasında, 2 bin 600 yıllık zar bulundu.
Kazı operasyonundan tarih çıktı (6 Ağustos 2010)Muğla''nın Milas ilçesinde, yedi aydır takip edilen kaçak kazı operasyonunda, Kral Mausolos''un babası Hekataios''un mezarı ele geçirildi.
Stadın yanına hastane olur mu? (6 Ağustos 2010)Seyrantepe''de yapımı devam eden Türk Telekom Arena Stadı ile hemen yanına inşa edilecek olan ve 3 yıl sonra faaliyete geçmesi planlanan hastane, bölge sakinlerini ikiye böldü...
İstanbul''un tarihi alanları hâlâ tehlike altında (6 Ağustos 2010)İstanbul''un ‘Dünya Miras Listesi''nden düşürülme tehlikesinin kalktığı yönündeki haberlerin gerçeği ifade etmediği belirtildi. Aralarında Arkeologlar Derneği, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, İstanbul Kültür Forumu, Şehir Plancıları Odası, Tarih Vakfı ve TMMOB''ye bağlı odaların da yer aldığı sivil toplum örgütleri ortak bir açıklama yaparak medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.
UNESCO''nun gözü İstanbul''un üzerinde (6 Ağustos 2010)Bir grup sivil toplum örgütü, UNESCO''nun Tehlike Altındaki Dünya Mirası listesine almamak için İstanbul''a verdiği ev ödevinin takipçisi olmakta kararlı.
Sıfıra sıfır, elde var sıfır (6 Ağustos 2010)New York''ta 11 Eylül saldırısıyla yıkılan ikiz kulelerin olduğu ve bugün ''sıfır noktası'' olarak adlandırılan bölge yakınına cami inşa etme projesine karşı mahkemeye başvuruluyor. Amerikan Hukuk ve Adalet Merkezi adlı grup, New York Anıt Koruma Komisyonu''nun camiyi de içeren bir İslam kültür merkezi inşa edilmesine olanak sağlayan kararını dava edecek. Komisyon, caminin yapılacağı yerdeki 152 yıllık binanın tarihi değeri olması için gerekli kriterleri karşılamadığını belirleyerek, inşaat önündeki engeli kaldırmıştı.
Tarih: 6 Ağustos 2010 Kaynak: Akşam
İktidar net: AKM yıkılıp yeniden inşa edilmeli (6 Ağustos 2010)AKP''li milletvekilleri Atatürk Kültür Merkezi''nin yıkılması ve yeniden yapılması konusunda ısrarlı, muhalefet temsilcileri ise ''onarılsın'' diyor.
Gaziemir Akçay Caddesi''ne asansörlü 3 üstgeçit daha yapılıyor (6 Ağustos 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi, maliyeti yaklaşık 2.8 milyon lirayı bulan asansörlü-yürüyen merdivenli yeni üst geçitler ile yayaların karşıdan karşıya geçişlerinde konfor ve emniyet sağlayacak.
GSM kulelerine rüzgar tirbünü (6 Ağustos 2010)Turkcell bir ilki gerçekleştirecek. Türkiye''nin önde gelen iletişim ve teknoloji şirketlerinden Turkcell''in, GSM kulelerinde güneş veya rüzgardan enerji elde edilmesini öngören projesini uygulamaya koyduğu bildirildi.
Kış turizmine yeni nefes (6 Ağustos 2010)Sivas Yıldızdağ kayağın yıldızı olacak... Kış Sporları Turizm Merkezi ilan edilen Sivas Yıldızdağı için yapılan toplantıda, bölgeyle ilgili yapılacak çalışmalar görüşüldü.
Kızılcahamam''a hayran kaldılar! (6 Ağustos 2010)İranlı valiler termal tesislere bayıldı!
‘Mahallemizi TOKİ’ye peşkeş çektirmeyeceğiz’ (6 Ağustos 2010)Yerel yönetim seçimlerinde kapı kapı dolaşıp mahalle sakinlerine ‘tapu sorununuzu halledeceğim diyen ve sözüm senettir'' diyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Teyfik Göksu şimdi de kamulaştırılıp TOKİ''ye verilecek...
TOKİ''den satılık konut (6 Ağustos 2010)Toplu Konut İdaresi, Ankara Yapracık Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, 439 konutu satışa çıkardı.
Nijerya''nın ilk modern ibadethanesi (5 Ağustos 2010)Nijerya''da bir katolik kilisesi ihalesini kazanan DOS Mimarlık,bhem bölgenin hem de dünyanın en modern mimari konseptle hazırlanmış kiğliselerindne birini hayata geçirmeyi planlıyor.
Paris''in ''iki yüzlü'' binası ''dinamik ve dingin''i biraraya getirecek (5 Ağustos 2010)Fransız ve Hollandalı mimarlar tarafından hayata geçirilecek ZAC Gare de Rungins binasının kuzeyi sakinliğe, güneyi ise dinamik yapısına vurgu yapıyor.
Evini yanında taşımak isteyenlere (5 Ağustos 2010)Tarasımcı Felibe Campolina tarafından tasarlanan bu tır ev aslında bir dönemin karavan modasının daha modern mimariyle ele alınmış ve tasarıma daha önem veren bir örneğini oluşturuyor.
Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.