Haberler

Haberler

Toplam 93 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İMSAD: Referandum ve Seçim Tartışmaları Konut Talebini Olumsuz Etkiledi (7 Eylül 2010)Türkiye''nin ilk detaylı aylık inşaat sektörü değerlendirme raporu olma özelliği taşıyan ve İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafından yayınlanan raporda konut satışlarında geçen seneye göre meydana gelen düşüş ve bunda referandumun etkisine değinildi.
12. Venedik Mimarlık Bienali''nden İzlenimler - 2 (7 Eylül 2010)Kazuyo Sejima küratörlüğünde gerçekleşen ve 21 Kasım 2010 tarihine kadar görülebilecek olan 12. Venedik Mimarlık Bienali''nin ana mekanlarından bir diğeri Giardini''deki ana sergide Renzo Piano, Rem Koolhaas, SANAA, ARU, Andrea Branzi gibi birçok önemli mimarın çalışmaları yer alıyor. Bienalin tümüne yansıyan sanat çalışmalarının yoğunluğu buradaki ana sergide de devam ediyor. Giardini''de ana sergi dışında Almanya, İngiltere, Rusya gibi birçok ülke pavyonu da konumlanıyor. Ayrıca Bienal 10 yıl sonra sonunda kütüphanesine de kavuşuyor. İlk aşaması 2009 Haziran ayında tamamlanan Çağdaş Sanatlar Tarihsel Arşivi Kütüphanesi (ASAC)''ın açılışı Ağustos sonunda bienalin açılışıyla yapıldı.
Doğanın tasarıma dokunuşu (7 Eylül 2010)Biyomimetik, doğal organizmaları taklit ederek insanların ihtiyaçlarına cevap buluyor.Tasarımın mimarları kimlerdir? Tasarımcılar, mimarlar, modacılar, kreatif profesyoneller ve mühendisler mi?
Dünya limitini doldurdu (7 Eylül 2010)21 Ağustos itibariyle, 2010 yılı için ekonomik faaliyetlerimizi ve yaşamımızı sürdürmek için doğanın sağladığı kaynakları bitirmiş bulunuyoruz. Bu yılın geri kalan kısmında yaşamımızı, gelecek yıldan ödünç alarak sürdüreceğiz.
"Güneş evi" İzmir''de (7 Eylül 2010)İzmir-Kültürpark''ta Yüksek Mimar Çelik Erengezgin tarafından İzmir Güneş Evi inşa edilecek.
Muğla''nın sahibi var mı peki? (7 Eylül 2010)Ağustosta Bodrum''da 10 gün kaldım.. Benim deniz, kum ve güneşle işim yok.. İnsanla geçiririm vaktimi.. Bol zamanım oldu bu yüzden konuşmak için.. Bodrumlularla konuştum. Bodrum''a tatile gelenlerle konuştum.
Gökdelenler "kuşlar için" kararıyor (7 Eylül 2010)Uzmanlar aynı uygalamanın İstanbul''da da yapılması gerektiğini söylüyorlar...
Diyarbakır''ı sevindiren karar (7 Eylül 2010)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın açıkladığı yeni bir sivil havaalanı terminal binası yapımı kararı sivil toplum kuruluşları temsilcilerini sevindirdi.
"Fuara yeni konsept gerekiyor" (7 Eylül 2010)Bu yıl 79''uncusu düsenlenen fuarın açılışına katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün''ün gündeme getirdiği konu, işadamlarından da tam destek buldu.
Almanlara kızdı, çerçevesiz takılabilen camı icat etti (7 Eylül 2010)Lamglas''ın patronu Mehmet Çağlıer, dünya cam teknolojisine yön veren bir mucit. Türkiye''de Kayseri Kadir Has Stadı ve Vakko Moda Merkezi''nde dünyada ilk kez kullanılan cam sistemleri ile adını duyurdu.
Gümüşlük''te 22 bin liraya bir krallık (7 Eylül 2010)Gümüşlük''te 22 bin liraya kullanım hakkını aldığı sahili tel örgüyle çeviren site yönetimi, ''İskele, şezlong, duş koyduk. Parasını ödeyen sahile girer. Aksi mümkün değil. İsteyen denize girsin ama sahili kullanmasın'' diyor.
İstanbul, ''neydi, ne oldu'' sergisi (7 Eylül 2010)İstanbul''un 100 yıllık kentsel ve tarihsel sürecini anlatan ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı''nın en büyük projeleri arasında yer alan ‘İstanbul 1910-2010 Kent, Yapılı Çevre ve Mimarlık Kültürü Sergisi''nde geri sayım başladı.
İzmir''in karnesi bu yıl daha kötü (7 Eylül 2010)Türkiye''nin en yaşanılır kentleri belli oldu. CNBC-e Bussines dergisi tarafından 6 ana, 37 alt kriter esas alınarak belirleniyor kentlerin yaşanabilirlik sıralaması. Ankara birinci. Başkenti, Eskişehir izliyor.
Ayder Yaylası''nda artık geçmişe ağıt yakılmayacak, geleceğe bakılacak (7 Eylül 2010)Hiçbir koruma kalkanının koruyamadığı Ayder Yaylası için bir kez daha imar planı hazırlanıyor. Rize''nin Ayder Yaylası, 1987 yılından itibaren art arda çıkarılan kararlarla turizm merkezi, belediye mücavir planı, milli park, sit alanı ve son olarak da kültür ve turizm koruma gelişim bölgesi ilan edildi.
Toplu konuttaki en iyi kareler yarışacak (6 Eylül 2010)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından düzenlenen ‘Toplu Konut ve İnsan'' konulu fotoğraf yarışmasında sona yaklaşıldı. Amatör ve profesyonel bütün fotoğrafçıların katılabileceği yarışmada yer almak isteyenler, fotoğraflarını 27 Eylül gününe kadar gönderebilecek.
Lord Foster, İstanbul''a Büyükdere''den girdi (6 Eylül 2010)Dünyanın en önemli mimarlarından biri olarak kabul edilen Lord Norman Foster, İstanbul''a geldi. Çevreci ve tarihi dokuyla uyumlu projeleriyle tanınan Foster''ın ilk projesinin adresi Büyükdere Caddesi olacak.
2010 INTERA İç Mekan Ödülleri Yaratıcı Tasarımcıları Bekliyor (6 Eylül 2010)Arkitera Mimarlık Merkezi ve Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı işbirliğiyle 2010 yılı itibariyle iç mekan tasarımlarının ödüllendirileceği yeni bir ödül hayata geçiriliyor. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında düzenlenecek olan İNTERA İç Mekan Ödülleri ile Türkiye''nin iç mekan tasarımı konusunda nitelikli işlere imza atan mimarlarının ve tasarımcılarının ödüllendirilmesi amaçlanıyor.
İşgalciyi önce tapu sonra da yeni ev sahibi yapıyor (6 Eylül 2010)İşgal altındaki kamu arazilerinde butik projeler yapan Ediz Giray, önce tapu tahsis belgesi olan işgalciyle anlaşıyor, sonra rayiç bedeli belediyeye ödeyip onu tapu sahibi yapıyor Son adımda, kat karşılığı modeliyle dönüşümü başlatıyor.
"Kim Ne Derse Desin Bu Projeyi Bozamayacak. Biz Israrlıyız, Bu Proje Uygulanacak" (6 Eylül 2010)İstanbul Metropoliten Planlama (İMP), daha öncede birçok yarışma projesinin sergilenmesine olanak sağladığı gibi 3 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında 24 Haziran 2010''da sonuçlanan "Zonguldak Lavuar Koruma Alanı ve Çevresi Koruma, Planlama, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Düzenleme Proje Yarışması"nda ödül alan projelere de ev sahipliği yapıyor. Serginin açılış töreni Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref''in de katılımı ile 3 Eylül Cuma günü İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi''nde gerçekleşti.
Alberto Campo Baeza ile Söyleşi (6 Eylül 2010)Mimar Heval Zeliha Yüksel, Natura Dergisi''nin yeni sayısı için, İspanya''nın ünlü mimarlarından Alberto Campo Baeza ile mimarlık ve yapıları üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.
Toplam 93 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.