Haberler

Haberler

Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tarihî ev sahiplerine Büyükşehir'den destek (22 Eylül 2010)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tescilli tarihî evlere yapılan karşılıksız yardımlardan faydalanmak isteyen Kocaelililere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor.
Avustralya Delhi Oyunları'ndan çekilebileceğini açıkladı (22 Eylül 2010)Avustralya Spor Bakanı Mark Arbib, atletlerinin ekim ayı başında Hindistan'da yapılacak İngiliz Uluslar Topluluğu Oyunları'ndan çekilebileceklerini açıkladı.
Allianoi "Evet"le Tarihe Gömüldü (22 Eylül 2010)Kamuoyunda uzun zamandır tartışma yaratan antik termal kenti Allianoi'nin üzerine kum dökülmeye başlandı. Allianoi, kum altında kalmaktan kurtulamıyor. Çünkü, yeni anayasaya göre mahkemelerin yerindelik denetimi yapaması engellendi. Ve yürütme durdurulamıyor.
BUILdIST ÇEDBİK Arena'da "İnsanlar, Yapılar, Sürdürülebilir Yaşam için Yeni İmkanlar" Konuşulacak (22 Eylül 2010)Türkiye'de şimdiye dek yapılmış en kapsamlı sürdürülebilirlik yapı ve yerleşimler konulu panel ve konferanslar serisi, BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında ÇEBDİK işbirliğiyle ÇEDBİK Arena'da gerçekleştiriliyor. Ekoloji, yeşil binalar ve sürdürülebilir yaşam konusunda uzman isimlerin katılacağı paneller 30 Eylül Perşembe günü saat 10:30'da Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Ayşen Ciravoğlu'nun moderatörlüğünde "Ekolojik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni" başlıklı panel ile başlıyor.
Meandros'un Çığlığı (22 Eylül 2010)Ege'nin hayat damarlarından Büyük Menderes Nehri'nde kirlenme yılardır bölge halkının gündemi... Bölgedeki sanayi atılımı Denizli, Aydın, Uşak gibi illerin yüzünü güldürürken doğayı küstürüyor. Aşağı Büyük Menderes havzasına kurulu Uygarlıklar Vadisi (Meandros), göller ve akarsulardaki aşırı kirlilik gözle görülür hale geldi. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Kuşadası yetkilileri, Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Büyük Menderes Platformu ve ziraatçiler bölgenin çığlığı olmuş.
Kerimov Aral Gölü için yardım istedi (22 Eylül 2010)Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Orta Asya'nın en büyük çevre felaketine yol açan Aral Gölü'nün kurumasının önlenmesinde uluslararası kamuoyundan yardım istedi.
Cennetin kapıları için zaman daralıyor (22 Eylül 2010)Divriğ Ulucamisi ve Şifahanesi eşi olmayan taş yontularıyla Anadolu Selçuklu döneminin ve Ortaçağ İslam Sanatı'nın günümüze miras kalan en önemli eseri kabul ediliyor.
10 kişilik istihdam yaratana OSB'de arsa bedava (22 Eylül 2010)Sanayi Bakanlığı en az 10 kişilik istihdam sağlayan sanayiciye organize sanayi bölgelerinde bedelsiz arsa tahsis edecek. Bu arsaların bedeli ise OSB'lere bakanlık tarafından verilen krediden alınacak.
Sahte mimarlar aramızda (22 Eylül 2010)Türkiye Mimarlar Odası, sahte diplomalarla mimarlık yapan onlarca 40'a yakın ismi tespit etti. Sahte mimarların yıllardır yüzlerce projeye imza attıkları ve ihalelere katıldıkları belirlendi.
'Mozaik galeri' gün ışığına çıkarıldı (22 Eylül 2010)Metropolis antik kentinde yapılan kazılarda Batı Anadolu'daki en büyük mozaik grubu bulundu. Kültür ve Turizm Bakanlığının izni, Sabancı Vakfı, Trakya Üniversitesi ve Torbalı Belediyesinin desteğiyle 20 yıldır kazılan Metropolis antik kentinde bu yıl yürütülen kazı çalışmalarında, Roma Hamamı'nın çevresindeki ''geometrik bezemeli mozaik galeri'' gün ışığına çıkarıldı.
Tarihi böyle çöpe attılar (22 Eylül 2010)Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Ayaş beldesinde genellikle tarım arazilerinde rastlanan kaya mezarları turizme kazandırılmayı bekliyor.
Belediyeden Romanlara büyük Sulukule kazığı (22 Eylül 2010)İstanbul Fatih Belediyesi'nin Romanlara ait arsaları metrekare fiyatı 500-800 lira arasında kamulaştırdığı Sulukule'de, Hazine'ye ait bir arazi tam 5 katı fiyattan, açık artırma usulü ile ihaleye çıkarıldı.
Efsanevi bütçeye değdi mi? (22 Eylül 2010)İstanbul, 2010 Avrupa Kültür Başkenti tacını üç ay sonra devrediyor. Peki AKB Ajansı son çeyreğe girerken alnının akıyla bu işten çıkabilecek mi?
İDO ve Şehir Hatları ayrı şirket oldu (22 Eylül 2010)Başkan Kadir Topbaş, Şehir Hatları vapurlarının özelleştirilecek olan İDO'dan ayrılarak İstanbul Şehir Hatları Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ ismiyle kurulan yeni şirkette toplandığını açıkladı.
"Hayır" için Seferihisar'a (22 Eylül 2010)Cumartesi-pazar günü herkesi, işini gücünü bırakıp Seferihisar'a davet ediyorum. Türkiye'nin ilk "Sakin Şehri"nde, bu kez dosta-düşmana örnek olacak bir "gürültü" koparmamız gerekiyor.
İzmir'in Kuğulu Gölü artık lastikli göl (22 Eylül 2010)Kültürpark'ın ortasındaki gölün çevresine onlarca eski araç lastiği sıralandı.Halkın kuğulu göl olarak bildiği bu simge yerde ortaya çıkan görüntü yadırgandı.
2011'de yatırımlar ikiye katlanacak (22 Eylül 2010)Hafif raylı sistem çalışmaya başladı. Büyükşehirin, toplu ulaşıma yaptığı yıllık 150 milyon lirayı bulan sübvansiyon önümüzdeki yıl yatırımlarda kullanılacak.
Görgün Taner Amsterdam'a danışman oldu (22 Eylül 2010)Amsterdam kentinin önümüzdeki yıllarda dünyanın önde gelen kültür ve sanat odaklarından biri olması için çalışan Amsterdam Belediyesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü Görgün Taner'den, bu doğrultuda çalışmalar yapmasını ve bir rapor hazırlamasını istedi. Yaklaşık üç aylık bir çalışma sonucunda hazırlanacak raporun, Amsterdam'ın gelecek on yılını kültürel açıdan yönlendirmesi hedefleniyor.
Tarih: 22 Eylül 2010 Kaynak: Milliyet
Günay: Allianoi duyarlılığı abartıldı (22 Eylül 2010)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Allianoi Antik Kenti'yle ilgili kamuoyu duyarlılığının abartıldığını savunarak, "Atılan her adıma çevreden, yargıdan müdahale isteniyor" dedi.
"ODTÜ'nün Meydana Değil Öğrenci Merkezine İhtiyacı Var" (21 Eylül 2010)"ODTÜ Öğrenci Merkezi Binası ve ODTÜ Meydanı Mimari Proje Yarışması"nın kolokyum ve ödül töreni 20 Eylül Pazartesi günü ODTÜ Mimarlık Fakültesi Amfisi'nde gerçekleşti. Törenin açılış konuşmasını ODTÜ Rektörü Ahmet Acar yaptı. Acar, Öğrenci Merkezi uygulamaları çok fazla yapılan bir proje olmadığını ve farklı bir şey yapmak istediklerini söylerek, yarışmacılara ve jüri üyelerine teşekkürlerini sundu. Kolokyumun oturum başkanlığını yapan ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Haluk Pamir, katılımcılara ve dinleyicilere "Projenin ortaya çıkışı ile ilgili bir soru veya düşüncesi olan var mı?" sorusunu yöneltti.
Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.