Haberler

Haberler

Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ev sahibine kötü öğrenciye iyi haber (19 Eylül 2010)Kiracı bulmakta zorlanan ev sahipleri artık öğrencilere daha toleranslı. Öğrencilere ağır şartlar ileri sürülmezken, fiyatlarda da önceki senelerdeki fahiş artışlar yaşanmadı. Pek çok üniversite kentinde fiyatlar geçen yıl seviyesinde.
Baraja hayır turizme evet (20 Eylül 2010)Baraja hayır turizme evet Türkiye'deki 305 önemli doğa alanının beşine evsahipliği yapan Dicle Vadisi'ndeki Hasankeyf, çevresindeki 300'den fazla köyle birlikte sular altında kalacak. Çevreciler ve yöre halkı ‘baraja hayır' diyor ama seslerini Ankara duymuyor.
Kaş'ta Tunç Çağı limanı yapılacak (20 Eylül 2010)3 bin 300 yıl önce Mısır Kraliçesi Nefertiti'nin eşyalarının da bulunduğu 20 bin parça ile Kaş'ta batan ve bulunduğu 1982'de "dünyanın en eski batığı" unvanını kazanan Uluburun gemisi, genç arkeologlar tarafından farklı projelerle anlatılıyor.
Konak Belediyesi'nden örnek davranış (20 Eylül 2010)"Çevre dostu" geleceğe yatırım yaptı. Doğada yok olmaları yıllar süren, çevre kirliliğinin en büyük kaynaklarından biri olarak gösterilen naylon poşet üretimi ve kullanımıyla ilgili yasak başlıyor.
TOKI evlerinde eksik malzeme kullanıldığı iddiası (17 Eylül 2010)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Edirne'de yaptırılan 458 konutun inşaatında taşeron olarak çalışan şirket yöneticileri, ihaleyi kazanan yüklenici firmanın eksik demir kullandığını ve binaların depremde yıkılma riski taşıdığını ileri sürerek Edirne Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Philippe Starck'ın ne yapacağını görmek için projelerini dolaştık (17 Eylül 2010)Önceki gün dünyanın en ünlü tasarımcılarından biri olan Philippe Starck'ın Miami'de tasarımını yaptığı otel ve residansları, Stark'ın tüm projelerinde birlikte çalıştığı ve kurucu ortağı olduğu Yoo'nun Tasarım Direktörü ve küçük ortağı Mark Davison ile birlikte dolaştık.
Bütünleşik Kentsel Gelişme Yol Haritası: KENTGES (17 Eylül 2010)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Türkiye'de kentsel yerleşmelerin mekânsal yaşam kalitesinin artırılmasına, ekonomik ve toplumsal yapının güçlenmesine, mekânsal planlama sisteminin yeniden yapılandırılmasına olan ihtiyaçtan hareketle "Orta Vadeli Program"da "Kentsel Gelişme Stratejisi ve Eylem Planı"nı hazırladı. Hazırlanan raporda KENTGES projesinin temel amacı, "kentleşmenin yapısal sorunlarının çözümüne, sağlıklı, dengeli ve yaşanabilir kentsel gelişmenin sağlanmasına yönelik ilke, strateji ve eylemleri ortaya koyan ve bunların uygulama esaslarını belirleyen ve bir eylem programına bağlayan ulusal bir dökümanın elde edilmesi" olarak tanımlanıyor.
Teoman Metehan’dan iki yeni şirket (17 Eylül 2010)Geçtiğimiz Şubat ayında uzun yıllar genel müdürlük koltuğunda oturduğu Teknik Yapı ile yollarını ayırmaya karar veren Teoman Metehan'ın bilişim sektörüne girme kararı aldığını duymuştum. Geçen gün de Metehan'ın yeni bir şirket kurduğu bilgisi geldi. Biraz araştırdım. Doğruymuş, hem de bir değil iki şirket kurmuş.
Dört havaalanı için kiralama ihalesi (17 Eylül 2010)Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Nevşehir Kapadokya Havalimanı ile Samsun, Sinop ve Tokat havaalanları için yıl sonuna kadar kiralama ihalesine çıkacak.
İstanbul Tebriz ve İsfahan ile ilişkilerini geliştiriyor (17 Eylül 2010)İstanbul ile İran'ın Tebriz ve İsfahan şehirleri arasında ilişkileri geliştirecek iyi niyet mektupları imzalandı.
Dünyanın en pahalı 20'nci kenti (17 Eylül 2010)İsviçre'nin dünyaca ünlü bankası UBS tarafından hazırlanan bir rapor, İstanbul'un dünyanın en pahalı kentleri arasında "kariyer yaptığını" gösterdi.
Tarihi ev sahiplerine destek (17 Eylül 2010)Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sağladığı hibe yardımlarından Büyükşehir Belediyesi sayesinde 11 tarihi ev gün yüzüne çıktı.
Açık hava müzesi geliyor (17 Eylül 2010)Böylece işsiz gençlere, genç kızlara ve ev kadınlarına alternatif geçim kaynakları sağlanacak.
Korkulan oldu... Allianoi'u gömdüler (17 Eylül 2010)Sivil toplum örgütlerinin eylemleri... Akademisyenlerin, başta Tarkan sanatçıların itirazlarını dinleyen olmadı.
Kıbrıs sorununu TOKİ çözecek! (17 Eylül 2010)Kıbrıs'ta Türk ve Rum liderler arasında devam eden müzakerelerde Türkiye ve KKTC, mülkiyet konusunda Rumları ve BM'yi şaşırtan yeni bir açılım paketi hazırladı.
Köprüler ve İstanbul'un rengi (17 Eylül 2010)Doğayla iç içe yaşayan insanların yollarına çıkan akarsuları aşmak için devirdikleri ağaç dallarıyla kurulan geçitler, köprülerin tarihteki ilk örneklerini verir birkaç bin yıl önce...
Dostluk elçileri suya indirildi (17 Eylül 2010)"Kiklad Tekneleri Canlandırma Projesi" kapsamında inşa edilen tekne, Ege Bölgesi'nin iki kıyısını birleştirecek.
Opera binası için yarışan eserlerle sergi açılıyor (17 Eylül 2010)İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Mavişehir'de kuracağı dev opera binası için yarışan 177 mimari proje, bugünden itibaren Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) sergilenecek.
Metro, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (17 Eylül 2010)Karşıyakalı Güler Özertem, Aliağa-Menderes Hızlı Tren Hattı inşaatı sırasında evinde hasar oluştuğu gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi aleyhine 229 bin liralık tazminat davası açtı. Özertem, davanın 2 yılda bitmemesi üzerine AİHM'e başvurdu.
Kâzım Taşkent'in 'İstiklal Serüveni' sona mı eriyor (17 Eylül 2010)Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi'nde 2007'den beri süren ‘İstiklal Serüveni' başlıklı sergiler dizisi, Sarkis'in ‘Bir İkona'sıyla sona eriyor.
Toplam 122 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.