Haberler

Haberler

Toplam 129 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Devrimci Gençlik Köprüsü yeniden açıldı (3 Ekim 2010)Zap Suyu üzerinde 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları tarafından yapılan `Devrimci Gençlik Köprüsü`, yeniden inşa edildi.
Akdamar Kilisesi`nin haçı takıldı (3 Ekim 2010)Van Gölü`ndeki Akdamar Adası`nda bulunan Akdamar Kilisesi`ne takılmak üzere bir süre önce Türkiye Ermenileri Patrikliği tarafından gönderilen haç, kubbeye takıldı.
Akmerkez''in iç tasarımına 5 yıldızlı ödül (1 Ekim 2010)Türkiye''de alışveriş merkezi konseptinin öncüsü sayılan Akmerkez, gayrimenkulün Oscar''ı olarak kabul edilen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında iç mimari kategorisinde ödüle layık görüldü.
Kral mezarı bulundu (1 Ekim 2010)İzmir''in Bergama ilçesindeki Pergamon Antik Kentinde, Alman Arkeoloji Enstitüsünce sürdürülen kazı çalışmalarında, Milattan Önce (M.Ö) 3. ve 2. yüzyıllar arası dönemden kaldığı ve kraliyet ailesine ait olduğu tahmin edilen mezar odası bulundu.
Demre''ye ilgi iki katına çıktı (3 Ekim 2010)Antalya''nın Demre ilçesindeki Noel Baba Müzesi ve Myra Antik Kentini ziyaret edenlerin sayısı, geçen yıla oranla arttı.
One and Ortakoy Projesinin Tüm Süreçleri BUILdIST''te Tartışıldı (3 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nda, One and Ortakoy projesinin tasarım, yapım ve yönetim aşamaları GAD Mimarlık''tan Gökhan Avcıoğlu ve Tahsin İnanıcı ile birlikte Vaka Etüdleri programı kapsamında tartışıldı.
“MADEINROME” Konferansı BUILdIST 2010''da Gerçekleşti (3 Ekim 2010)Doğu ve Batı Roma İmparatorluklarının eski başkentleri, günümüz dünyasının da kültür başkenti olan Roma ve İstanbul. İtalyan The Plan Dergisi, Roma Belediyesi ve BUILDIST''in katkılarıyla, tarihsel ve fiziksel yakınlıklar gösteren bu iki şehre, Romalı ve İstanbullu mimarların gözüyle bakılan ve bu çerçevede planlanan konferanslar dizisinin ilki, "MADEINROME" başlığı altında 2 Ekim tarihinde gerçekleştirildi.
BUILdIST''te 212 AVM Projesi Tüm Detaylarıyla Konuşuldu (3 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında düzenlenen panellerden "212 AVM Vaka Etüdü", 2 Ekim günü yapının mimarı Bünyamin Derman ve proje yöneticisi Necmi Tuncay''ın katılımı ile gerçekleşti.
Charrette: CNR Fuar Merkezi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi (3 Ekim 2010)BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nın ilk gününde beş farklı mimarlık ofisinden ekiplerin katılımı ile bir charrette etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında davetli mimarlardan CNR Fuar Merkezi ve çevresi için bir kentsel dönüşüm ve yenileme projesi tasarımı yapmaları istendi.
Yılın Mimarları, Tasarımcıları, İşverenleri ve En İyi Ürünleri BUILdIST''te Ödüllendirildi (2 Ekim 2010)BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda ikinci günün sonunda mimarlık ortamının çok yakından takip ettiği ödüller sahiplerini buldu. Ödüle aday olanların, kazananların, jüri üyelerinin hazır bulunduğu gecede sırayla RAF Yapı Malzemesi, İşveren Ödülü, Genç Mimar Ödülü ve İntera İç Mekan Ödülleri verildi.
BUILdIST''te Yabancı Mimarlık Yayınları Tanıtıldı (2 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nda önemli yabancı mimarlık yayınlarından ORIS Dergisi editörü Andrija Rusan ve A-10 Dergisi Yeni Avrupa Mimarisi Editörü Hans Ibelings ile Türkiye''den Depo Yayıncılık''ın 21 ve Yeni Mimar Dergilerinin editörü Hülya Ertaş bir araya gelerek yayınları hakkında bilgi verdiler. "Mimarlık Bekçileri: Mimarlık Yayınların Rolleri" başlıklı panelin moderatörlüğünü Arkitera Mimarlık Merkezi koordinatörlerinden Ömer Kanıpak yaptı.
Dusty Gedge Yeşil Çatılar Paneli (2 Ekim 2010)BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nın ikinci gününde, ÇEDBİK Arena''da Dusty Gedge "Yeşil Çatılar" konusunda bir konuşma yaptı. Fuara İngiltere''den katılan Gedge, Avrupa Yeşil Çatılar Federasyonu Başkanlığı görevini yürütüyor ve 20 yıldır bu konuda danışmanlık yapıyor.
Lightmapping İstanbul''un Sonuçları BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda Tartışıldı (2 Ekim 2010)PLD Türkiye Dergisi ile İnsan Yerleşimleri Derneği tarafından düzenlenen ve BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı‘nın desteklediği LightMapping İstanbul etkinliğinin sonuçları, 1 Ekim''de BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda gerçekleşen bir panelle tartışıldı. Panelde, PLD Türkiye dergisi editörü Emre Güneş, İstanbul''un önemli yaşam alanlarında yapılan gezilerin liderleri, farklı disiplinlerden katılımcılar aydınlatmanın şehir hayatına ve yaşam kalitemize etkilerini tartıştılar. Ayrıca panel sonunda ünlü Fransız aydınlatma tasarımcısı Roger Narboni de kendi çalışmalarını anlattığı bir konuşma gerçekleştirdi.
BUILdIST''te “Yapı Sektöründe Katma Değer için Endüstriyel Tasarım” Konusu Ele Alındı (1 Ekim 2010)Benan Kapucu''nun yönetiminde Termosan''dan Aslı Keskin, Viko''dan Özlem Devrim, Wittur''dan Ercüment Hızal, Atilla Kuzu ve Tamer Nakışçı''nın katıldığı konuşma, mesleğin tanımı anlatılarak başladı.
BUILdIST 2010 Yapı Malzemeleri Fuarı''nda Kentsel Dönüşüm Ele Alındı (1 Ekim 2010)Buildist 2010 Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında düzenlenen ilgi çeken etkinliklerden biri de " Yerinde Yenileme" isimli oturum oldu. Moderatörlüğünü Kentsel Strateji Danışmanlık Proje Geliştirme''nin kurucusu ve şehir plancısı Faruk Göksu''nun yaptığı oturumda Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya, Keten İnşaat''tan yüksek mimar Ferhat Keten, GAP İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Nilgün Kıvırcık ve İstanbul Mortgage Genel Müdürü Bahadır Teker, kentsel dönüşüm ve yerinde yenilemeye kendi perspektiflerinden yaklaşarak tecrübelerini dinleyicilerle paylaştılar.
Ekolojik Bilinçlenmede Medyanın Rolü (1 Ekim 2010)Ekolojik Bilinçlenmede Medyanın Rolü paneli, moderatör EKQIQ Genel Yayın Yönetmeni Barış Doğru''nun ÇEDBİK ve BUILdIST''e teşekkür etmesi ile başladı. Katılımı az gördüğünü ama bunu beklediğini belirten Doğru, günümüzde bu kadar büyük öneme sahip bir konuda çeşitli mecralarda yayın yapan isimlerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Tremco illbruck Türkiye Distribütörü''nün Hisselerini Devraldı (1 Ekim 2010)Almanya, Köln merkezli Tremco illbruck International GmbH; 28 Eylül 2010 tarihinde Tremco illbruck markalı sızdırmalık ürünlerinin, bant ve folyolarının Türkiye distribütörü olan Park Dış Ticaret AŞ firmasının ParkSil markalı tamamlayıcı ürünleriyle birlikte tüm hisseleriyle devraldığını açıkladı.
BUILdIST Farklı Konseptiyle Bilgi Paylaşmaya Devam Ediyor (1 Ekim 2010)Tasarım, mimarlık, inovasyon ve teknolojinin yeni buluşma noktası BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı, farklı etkinlikleri ile bilgi-paylaşım platformu oluşturan bir konseptiyle ziyaretçiler ile buluşmaya devam ediyor.
Ortadoğu’nun En İyi Mimarları Türkler (1 Ekim 2010)Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Middle East Architect Awards / Ortadoğu Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu. Tabanlıoğlu Mimarlık yine ödüllerle yurda döndü.
Avangard ve Modernizm Çalışmaları Avrupa Ağı (EAM) Konferansı Ardından… (1 Ekim 2010)Son yıllarda farklı disiplinler için verimli bir çalışma alanı olarak yeniden gündeme gelen ‘avangard''ın ‘modernizm'' ile kurduğu birlikteliğe ve ayrışma noktalarına temellenen ‘avangard ve modernizm çalışmaları'', farklı alanlarda olduğu kadar sanat ve mimarlık söylemlerinin şekillenmesinde de etkin rol oynuyor.
Toplam 129 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.