Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Surların arasına gizlenmiş bir ülke: Lüksemburg (8 Ekim 2010)Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan, yarım milyondan az nüfusu bulunan Lüksemburg, dünyada dukalık sistemiyle yönetilen tek devlet olmasıyla dikkati çekiyor.
Allianoi''nin kaderi değişmedi (8 Ekim 2010)Bakan Günay noktayı koydu: Burası baraj gölünün dışında kalsın ya da baraj olmasın gibi bir alternatif bizim için bu aşamada söz konusu değil.
Ağaoğlu Yaparsa Böyle Yapar! (8 Ekim 2010)Onuncu kattaki evin bahçesi olur mu? Evet olur. Ağaoğlu yapacak ve olacak. Peki koca şantiyenin ortasında 12 kişinin yaşadığı bir ev olur mu? Evet olur. Ağaoğlu yaptı, oldu.
İkinci boğaz projesiyle alakamız yok (8 Ekim 2010)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul''da ikinci bir boğaz oluşturulacağı yönündeki haberle Bakanlığının hiçbir alakası olmadığını belirterek, "Habere konu olan güzergahta bir çalışmamız yok" dedi.
Yarışmaya Katılım Az, Kolokyuma İlgi Yoğun (7 Ekim 2010)İzmir Bornova Belediyesi Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi Mimari Proje Yarışması''nın Ödül Töreni ve Kolokyumu 6 Ekim 2010 günü Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sergi Salonu''nda gerçekleşti. Yarışma sonuçları 24 Eylül 2010''da ilan edilmişti. Sadece 66 projenin teslim edildi. Jüri bunun nedenini yakın zaman içinde kapsamı daha büyük 2 yarışma projesiyle çakışması olduğunu belirtti. Alışılanın aksine Kolokyum''a katılım yoğundu, katılımcılar oldukça meraklı ve heyecanlıydı.
Çevre koşullarına aldırmayan projeler (7 Ekim 2010)Kimi nehrin üzerinde süzülüyor kimi ise ateş parçası gibi etrafa saçılıyor. Temelini doğadan alan ve çevresine göre şekillenen projeler artık mimarların vazgeçemediği tasarımlar arasında geliyor.
Haliç''e mega kanal, İstanbul''a dev ada (7 Ekim 2010)İstanbul için hazırlanan 20 milyar dolarlık müthiş projeyle Haliç Boğaz''a kanalla bağlanacak, yeni bir boğaz oluşacak ve Manhattan''a benzer bir ada ortaya çıkacak.
Saraybosna''da yüzüm kızardı (7 Ekim 2010)Geleneksel değerleri yaşatarak çağdaşlaşmanın ‘ders alınacak'' örneklerini gördük.
Kapadokya''da heykel park tartışması (7 Ekim 2010)Nevşehir İl Genel Meclisi, ünlü heykeltıraş Andrew Rogers''ın, Kapadokya''da oluşturduğu "Zaman ve Mekan" adlı Heykel Park''ın neden bölgeye yapıldığının ve finansmanının kimler tarafından karşılandığının araştırılması için komisyon kurdu.
Beyaz Saray''a güneş enerjisi (7 Ekim 2010)Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray''ın çatısına güneş enerjisi panelleri yerleştirilmesi talimatı verdi. Başkan Barack Obama yenilenebilir enerji yanlısı olmasıyla tanınıyor.
Herzog & de Meuron''un Tasarladığı Konser Salonu Tamamlanmak Üzere (7 Ekim 2010)Yeni konser alanı, 1963''te Werner Kallmorgen tarafından Hamburg Elbe nehri rıhtımına inşa edilen bir antrepo olan Kaispeicher A.''in çatısından yukarıya doğru yükseliyor.
Belçikalı mimarlık öğrencileri cami gezip, plan çizdi (7 Ekim 2010)Belçika''nın köklü üniversitelerinden Louvain Katolik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi''nden 4 öğretim üyesi ve 39 öğrenci bir haftadır İstanbul''u karış karış gezerek Türk mimarisini kağıda döküyor.
"2. Yeşil Tesisler" konferansı (7 Ekim 2010)Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Başkanı Akın Öngör, dünyada en fazla ayak izi bırakan ülkenin ABD olduğunu belirterek, ''''Dünyadaki herkes bir ABD''li gibi yaşasa 5, bir Türk vatandaşı gibi yaşasa 2 tane yerküreye ihtiyaç var'''' dedi.
"Nasıl başa getirdiysek indirmesini de biliriz" (7 Ekim 2010)Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin Başıbüyük halkını ziyaret etti. Kentsel dönüşümle ilgili bilgilendirme yapan Zengin Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ''ye karşı mücadele verdiğini söyledi.
TOKİ 500 bin konut hedefliyor (7 Ekim 2010)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), en büyük iştiraki olan Emlak Konut GYO''nun halka arzıyla sermaye piyasasında da lider olmaya hazırlanıyor.
Ataşehir Camii, Erdoğan''ın "çıraklık eseri" olacak (7 Ekim 2010)Ataşehir Camii, Erdoğan''ın "çıraklık eseri" olacak Başbakan Erdoğan''ın talimatıyla Ataşehir''e yapılacak olan cami, altı ayaktan oluşacak. Oysa, proje için örnek alınan Mimar Sinan''ın ustalık eseri olan Selimiye Camii sekiz ayaklı.
Kapadokya''nın turist sayısı 1 buçuk milyonu aştı (7 Ekim 2010)En gözde yeri Göreme Açık Hava Müzesi...
"Ada"mı böyle satarlar! (7 Ekim 2010)Adalar Belediyesi, yeşil alan olarak korunma şartıyla bağışlanan Sedef Adası arazisine göz dikti.
Acil turizm zirvesi (7 Ekim 2010)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay''dan İzmir için sert çıkış...
Ytong''dan Ulusal Mimari Tasarım Yarışması "Çatılar ve Sürdürülebilirlik" (6 Ekim 2010)Dünya Mimarlar Birliği''nin (UIA), 2010 yılı Dünya Mimarlık Günü dolayısıyla belirlediği "Daha İyi Kent, Daha İyi Yaşam - Tasarım Yoluyla Sürdürülebilir" temasına Ytong, Ulusal bir Mimari Tasarım Yarışması ile destek veriyor.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.