Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yapı Sektöründe Yeni Bir Çağ Başlıyor (6 Ekim 2010)1989''dan bu yana gösterdiği faaliyetler ile, iç pazar payı %40 oranına ulaşan Prefabrik Yapı AŞ, gelişime açık vizyonu ile bu payı arttırarak lider kimliğini devam ettiriyor.
Tripoli Kongre Merkezi Bir Kez Daha "En İyi Kamusal Yapı" Seçildi (6 Ekim 2010)Ortadoğu''da "Yılın Mimarı" seçilen Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu''na ait proje Libya için etkileyici bir gurur vesilesi ve temsiliyet figürü olarak dünya liderlerini ağırlamaya hazır.
12. Compasso Volante Yarışması''nda Türkiye''ye İki Ödül (6 Ekim 2010)Bu yıl Ettore Zambelli''ye adanan ve 12.si düzenlenen "Compasso Volante" (Uçan Pusula) Ödülleri, 2 Ekim Cumartesi günü İtalya''nın Lecco şehrinde, Milano Politeknik Üniversitesi davetinde sahiplerini buldu.
Bir Müzeyi Son Derece Akıllıca Bir Şekilde Genişletmenin Yolu (6 Ekim 2010)Whitney Amerikan Sanat Müzesi''nin cevaplanamayan bir sorusu olan Manhattan şehir merkezinde genişlemeli mi genişlememeli mi tartışması son derece baş ağrıtıcı bir şekle büründü. Müze bu sorunun doğru cevabını deneme yanılma yöntemi ile bulacak, eğer denemezse hiç bilemeyecek. New York''taki müze ziyaretçilerini kendisine çekmesi için kıran kırana bir rekabetin olduğu bu ortamda birşeyler yapılması gerektiği de şüphe götürmez bir gerçek.
Yapı Merkezi; Kuzey Afrika''da Sudan ve Cezayir''den Sonra Şimdi de Fas''ta (6 Ekim 2010)Yapı Merkezi; Kuzey Afrika''da Sudan ve Cezayir''den sonra şimdi de Fas''ta raylı sistem deneyimlerine bir halka daha ekliyor.
Taklit Selimiye Tartışması (6 Ekim 2010)Başbakan Erdoğan''ın talimatıyla Ataşehir''de TOKİ tarafından inşa edilecek cami projesi tartışma yarattı. Edirne''deki Selimiye Camii''nin kopyası olacağı öğrenilen cami için tarihçiler ve mimarlar, "kültürel mirasa saygısızlık" yorumunda bulundu.
Cityscape Dubai Awards Jürisinden EAA''ya Çifte Ödül (6 Ekim 2010)EAA-Emre Arolat Architects, 8 projesiyle 12 farklı kategoride finale kalan tek mimarlık ofisi olarak rekor kırdığı 2010 Cityscape Dubai Awards töreninden iki büyük ödülle döndü.
Bahreyn''in Azalan Deniz Kültürü (6 Ekim 2010)29 Ağustos''ta başlayan Venedik Mimarlık Bienali 21 Kasım''a kadar devam ediyor. Bu seneki bienale Arnavutluk, Bahreyn, İran, Malezya, Ruvanda ve Tayland ilk kez ulusal olarak katılıyorlar. Bunların arasından Bahreyn''in Reclaim isimli sergisi diğerlerinin arasından sıyrılarak en iyi ulusal katılım dalında Altın Aslan Ödülü''ne sahip oldu. Sergide konu edilen Bahreyn''in denizle kurduğu ilişkiydi. Bienalde orijinallerine benzer şekilde yapılmış ahşap denizci barakalarına yerleştirilen ekranlarda bu ilişki balıkçılar ve yaşayanlar ile yapılan söyleşilerle irdeleniyor.
TMMOB Mimarlar Odası: "TOKİ kentsel sorunların büyütülmesinde başrol oynuyor." (5 Ekim 2010)TMMOB Mimarlar Odası, 4 Ekim Dünya Mimarlık Günü nedeniyle bir bildiri yayınladı. Bildiride, TOKİ''nin son yıllarda kuralsız yatırım kararları, mimari estetikten yoksun tip projeleri, katılımı dışlayan planlama süreçleri ile kentsel sorunların büyütülmesinde başrol oynadığı kaydedildi.
Yeraltındaki Avrupa Başkenti unutuldu (6 Ekim 2010)İstanbul Erkek Lisesi''nin altından başlayıp Sarayburnu''nda birleşen iki dehliz için hazırlanan proje sumen altı edildi.
Çeşme''yi 12 ay yaşatacak teleferik projesi hazır (6 Ekim 2010)Uzman Ayşe Aytav''ın hazırladığı 13 milyon dolarlık projeye göre Çeşme, 2 yıl içinde günde 2 bin turisti ağırlayıp yılda 18 milyon dolar gelir kazanacak.
Köprüde DPT ile Karayolları uzlaşamıyor (6 Ekim 2010)Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan geçenlerde verdiği bir beyanatta İstanbul''a üçüncü köprü ihalesi için ilan verme aşamasına yaklaştıklarını belirtti.
Ayasofya''ya ödül (6 Ekim 2010)Ayasofya Müzesi''nin, yürütülen restorasyon çalışmaları nedeniyle İtalya''nın prestijli ödüllerinden "Rotondi Ödülü"nü kazandığı bildirildi.
Şairler ışıkla hayat buluyor (6 Ekim 2010)Akaretler''de yer alan Şairler Sofası Parkı''ndaki şairler ışığa kavuşuyor. Tasarımcılar on şairin heykellerini aydınlatıyor.
Kandilli''den deprem ve tsunami için çalıştay (6 Ekim 2010)Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü''nce düzenlenen "Deprem ve Tsunami Erken Uyarı Uygulamaları Çalıştayı" başladı.
Bertaraf edilemeyen 2 bin 200 ton zehirli atık Marmara''yı tehdit ediyor (6 Ekim 2010)Tarım ilaçları imalatında kullanılan BHC isimli kimyasal maddenin kullanımının yasaklanmasının ardından, toplam 2 bin 500 ton tutan söz konusu maddeler Derince''de denize yakın bir yerdeki derme çatma depolarda bekletiliyor.
Adı var kendi yok müzesi (6 Ekim 2010)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, dün bütün ekibiyle basın karşısına çıkıp adeta hesap verdi. Bugüne kadar yapılanları ve kalan zamanda yapılacak çalışmaları anlatan ajans yetkilileri, etkinliklere katılımın beklenenin üzerinde olduğunu söyledi.
Türkiye''nin En Kapsamlı Yapı Malzemeleri Fuarı BUILdIST Sona Erdi (5 Ekim 2010)Tasarım, mimarlık, inovasyon ve teknolojinin yeni buluşma noktası BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı, 30 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo''da ziyaretçileri ile buluştu. BUILdIST, önümüzdeki 3 yıl içerisinde Moskova Fuarı''ndan sonra bölgenin en büyük ikinci fuarı olmayı hedefliyor. Bugüne kadar düzenlenen fuarlardan farklı olarak profesyonellere yönelik önemli etkinlikleri sektörle buluşturan fuar, gerçek bir bilgi-paylaşım platformu olmasının yanında sunduğu sosyal sorumluluk alanlarıyla da ön plana çıktı.
Kimsesiz kızlar yuvada değil villada yaşayacak (4 Ekim 2010)Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Buca Kız Yetiştirme Yurdu''nda kalan 13-18 yaş arasındaki gençleri koğuş sisteminden kurtarmak için sevgi evlerini yaptırıyor.
Zorlu Gayrimenkul''ün Zorlu Levent projesine Avrupa''dan mimari ödül (5 Ekim 2010)Zorlu Center ve Zorlu Konak''ın ardından Zorlu Levent projesi de, Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) kapsamında düzenlenen, Europe and Africa Property Awards 2010 (Avrupa ve Afrika Gayrimenkul Ödülleri 2010) yarışmasından ödül aldı. Proje, "commercial" (ticari) dalının ‘the architecture award'' (office)-mimari ofis ödülü kategorisinde ödüle layık görüldü.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.