Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
En Yakın Boya Ustası Bir Tık Uzağınızda (5 Ekim 2010)Ziyaretçilerinin ihtiyaç duyacakları bilgilere hızlı ve kesintisiz erişebilmesini sağlayan Filli Boya web sitesi ziyaretçilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Filli Boya sizi boya uygulama işlerinizi yapacak, güvenilir ve işinin uzmanı boya ustası arama zahmetinden kurtarıyor, boya ustalarını hemen yakınınıza getiriyor.
''Eski binalar depreme hazır değil'' (5 Ekim 2010)Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Nizamettin Kaya, depreme karşı dayanıksız olan eski binaların güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Yılın mimarları BUILDIST‘te ödüllendirildi (5 Ekim 2010)BUILDIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda mimarlık alanında yakından takip edilen ödüller sahiplerini buldu.
Köprü Zap''ın İki Yakasını Kavuşturdu (4 Ekim 2010)Devrimci Gençlik Köprüsü 11 yıl aradan sonra Zap suyunun iki yakasını yeniden birleştirdi. Hakkari''deki köprünün açılışı dün gerçekleştirildi. Köprünün yeniden inşasına öncülük eden yazar Cezmi Ersöz burada yaptığı konuşmada, "Onlar yıkmayı bilir, biz yapmayı biliriz. Savaşmak daha kolaydır, barış daha zordur. Bakın belki 5 dakikada yıktılar bu köprüyü, biz bir yıldır uğraşıyoruz yeniden ancak yapabildik" dedi. Yazar Ersöz, köprünün yeniden bombalanması halinde yeniden yapacaklarını da söyledi. Köprü''nün yeniden açılması her yıl 1 Ekim''de gençlerin, aydınların, sanatçıların, yazar ve gazetecilerin katılımıyla kutlanacak.
Tarih: 4 Ekim 2010 Kaynak: Birgün
Tarihi Kentler Birliği''nden Palta''ya en iyi proje ve uygulama ödülü (4 Ekim 2010)Tarihi Kentler Birliği Proje ve Uygulama Ödülü, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta''ya verdi. Palta''ya ödülünü Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki takdim etti.
Sümela''ya karşılık Fethiye''nin restorasyonu (5 Ekim 2010)Yunan basını, Atina''daki Fethiye Camii''nin restore edilmesine başlanacağını yazdı. Erdoğan''ın Sümela Manastırı''nda ayin iznine karşılık, Papandreu''nun Fethiye hediyesi ile cevap verdiği değerlendirmesi yapıldı.
Yeni üniversite Karşıyaka''ya yakışır (4 Ekim 2010)İzmir''e yakıştırılan sloganlardan biri de üniversiteler kenti, malum. İzmir ilk Ege ile tanıştı, 9 Eylül ve Teknoloji Üniversitesi ile onurlandı. Aradan uzunca bir süre geçtikten sonra özeller sıraya girdi. İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, Gediz Üniversitesi İzmir''in sosyal ve kültürel yaşamına zenginlik kattılar.
Çin Seddi hoyratça kullanılıyor (5 Ekim 2010)Çin''in kuzeybatısı boyunca 8 bin 851 kilometre boyunca uzanan Çin Seddi''nin, uluslararası turizm ve çarpık yapılaşmayla, tarihi özelliğini kaybetmesinden endişe ediliyor.
Vali Erol restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi (4 Ekim 2010)Elazığ Valisi Muammer Erol, restorasyon çalışmaları yeniden başlayan Harput Kalesinde incelemelerde bulundu.
Tarihi Kentler Birliği''ne yabancı ilgisi (4 Ekim 2010)Tarihi Kentler Birliği''nin kuruluşunun 10. yılı programları kapsamında düzenlenen etkinlikler Kayseri Hilton Otel''de başladı.
İshakpaşa Sarayı Dünya Kültür Miras Listesi''ne aday (4 Ekim 2010)Ağrı Valisi Ali Yerlikaya, İshakpaşa Sarayı''nın Dünya Kültür Mirası Listesi''ne aday olduğunu söyledi. İshakpaşa Sarayı''nda önceki gece açılışı yapılan 5. Uluslararası Ağrı Dağı Festivali''nde konuşan Vali Ali Yerlikaya, İshakpaşa Sarayı''nın Türk mimarisinin en önemli eserlerinden olduğunu söyledi.
Devrimci Gençlik Köprüsü yeniden açıldı (3 Ekim 2010)Zap Suyu üzerinde 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları tarafından yapılan `Devrimci Gençlik Köprüsü`, yeniden inşa edildi.
Akdamar Kilisesi`nin haçı takıldı (3 Ekim 2010)Van Gölü`ndeki Akdamar Adası`nda bulunan Akdamar Kilisesi`ne takılmak üzere bir süre önce Türkiye Ermenileri Patrikliği tarafından gönderilen haç, kubbeye takıldı.
346 yıllık konak turizme kazandırılacak (4 Ekim 2010)Çorum''un Boğazkale ilçesinde 346 yıllık Dulkadiroğulları Konağı, kaymakamlık tarafından restore edilerek turizme kazandırılacak. 1664 yılında yapılan Dulkadiroğulları Konağı, Boğazkale Kaymakamlığı tarafından ''yap, işlet, devret'' modeli ile restore edilerek ziyarete açılacak.
‘Emek Sinemasını yıktırmayacağız’ (5 Ekim 2010)TMMOB Mimarlar Odası, ‘1 Ekim Dünya Mimarlar Günü'' kutlamaları çerçevesinde yıkımı gündemde olan İstanbul''un en eski kültür mekanlarından Emek Sineması önünde basın açıklaması yaptı.
TOKİ''ye yabancı ilgisi sürüyor (4 Ekim 2010)Toplu konut alanında model çalışmalar yürüten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yabancı kurum ve kuruluşların dikkatini çekmeye devam ediyor.
Atina''daki Fethiye Camii restore edilecek (5 Ekim 2010)Yunanistan''ın başkenti Atina''da bulunan Fethiye Camii''nin restore edilmesi yönünde çalışmalara başlanacağı bildirildi. Atina''da yayımlanan Elefterotipia gazetesi, kapalı halde bulunan caminin önümüzdeki 2 yıl içinde restore edileceğini ve ardından ibadete olmasa da halkın ziyaretine açılacağını yazdı.
Beykozlu suskun (4 Ekim 2010)Boğaziçi''ne 3. köprü için belirlenen güzergâhın Avrupa yakasındaki ayağının yer alacağı Garipçe köyü Sarıyer ilçesine bağlı. Anadolu yakasındaki Poyrazköy ise Beykoz''a.
"Dayanamadık, köprüye döndük" (4 Ekim 2010)Beşincisi düzenlenen İstanbul Tasarım Haftası (İstanbul Design Week) son iki gününe girdi.
Almanlardan Mardin''e kozmetik fabrikası (4 Ekim 2010)Almanya''dan bir kozmetik firması bir Türk firması ortaklığıyla Mardin''de kozmetik fabrikası kurmak için girişimlerde bulundu.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.