Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İskele ve terminaller özel sektöre geçiyor (4 Ekim 2010)İBB, toplu deniz ulaşımında kullanılacak iskele ve terminallerin 30 yıl süreyle sınırlı ayni hak tesisi/kullanım hakkı tesisi işini ihaleye çıkardı.
Akmerkez''in iç tasarımına 5 yıldızlı ödül (1 Ekim 2010)Türkiye''de alışveriş merkezi konseptinin öncüsü sayılan Akmerkez, gayrimenkulün Oscar''ı olarak kabul edilen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında iç mimari kategorisinde ödüle layık görüldü.
Starck ‘işte o an''ın peşinde (4 Ekim 2010)Tasarımın ilahı Philippe Starck, dünyayı kurtaran adam gibi konuşuyor. Son projesini de Cadde''ye anlattı: Bir yaratıcılık laboratuarı kurmak. Starck''ın derdi, bir fikrin oluştuğu anı yakalama.
Mimar karta kaçtı (5 Ekim 2010)Harward Üniversitesi mezunu çılgın mimar, iskambil kağıtlarından İstanbul''un simgelerini yapacak...
İstanbul''a yapay ada yapılacak (4 Ekim 2010)Dev yolcu gemilerinin yanaşacağı liman ve oteller projesinin inşasına 2011 yılında başlanacak.
''Geleceğin şehri İstanbul'' (4 Ekim 2010)Yüzde 98''i Müslüman bir ülkenin kalbi olan ve aynı zamanda kavunlu martini içkisiyle meşhur bu yer, hiç şüphesiz Avrupa''nın en girift şehirlerinden biri."
Artık binalar da taşınacak (5 Ekim 2010)Avustralyalı Skylifter şirketi, 150 tonluk ağırlığı 1200 mil uzağa taşıyabilecek yeni hava gemileri üzerinde çalışıyor.
Tasarım sanatla buluşuyor! (5 Ekim 2010)Eylül ayında bir yaşına basan NON ve 5''nci yaşını geride bırakmaya hazırlanan addresistanbul, 7 Ekim''den itibaren hayatını sanat ve tasarıma açan herkes için biraraya geliyor.
Kral mezarı bulundu (1 Ekim 2010)İzmir''in Bergama ilçesindeki Pergamon Antik Kentinde, Alman Arkeoloji Enstitüsünce sürdürülen kazı çalışmalarında, Milattan Önce (M.Ö) 3. ve 2. yüzyıllar arası dönemden kaldığı ve kraliyet ailesine ait olduğu tahmin edilen mezar odası bulundu.
Ana fay çıtırdadı (5 Ekim 2010)Prof. Dr. Tüysüz, önceki akşam Marmara Denizi''nde meydana gelen depremin kırılması beklenen ana fay üzerinde gerçekleştiğini belirterek, "Fay çıtırdadı. Büyük depremin bu fayda olacağını biliyoruz ama zamanını bilemiyoruz" dedi.
Türkiye''nin küratörü belli oldu (4 Ekim 2010)Venedik Bienali Türkiye Pavyonu''nun küratörü Fulya Erdemci olacak.
Demre''ye ilgi iki katına çıktı (3 Ekim 2010)Antalya''nın Demre ilçesindeki Noel Baba Müzesi ve Myra Antik Kentini ziyaret edenlerin sayısı, geçen yıla oranla arttı.
One and Ortakoy Projesinin Tüm Süreçleri BUILdIST''te Tartışıldı (3 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nda, One and Ortakoy projesinin tasarım, yapım ve yönetim aşamaları GAD Mimarlık''tan Gökhan Avcıoğlu ve Tahsin İnanıcı ile birlikte Vaka Etüdleri programı kapsamında tartışıldı.
“MADEINROME” Konferansı BUILdIST 2010''da Gerçekleşti (3 Ekim 2010)Doğu ve Batı Roma İmparatorluklarının eski başkentleri, günümüz dünyasının da kültür başkenti olan Roma ve İstanbul. İtalyan The Plan Dergisi, Roma Belediyesi ve BUILDIST''in katkılarıyla, tarihsel ve fiziksel yakınlıklar gösteren bu iki şehre, Romalı ve İstanbullu mimarların gözüyle bakılan ve bu çerçevede planlanan konferanslar dizisinin ilki, "MADEINROME" başlığı altında 2 Ekim tarihinde gerçekleştirildi.
BUILdIST''te 212 AVM Projesi Tüm Detaylarıyla Konuşuldu (3 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında düzenlenen panellerden "212 AVM Vaka Etüdü", 2 Ekim günü yapının mimarı Bünyamin Derman ve proje yöneticisi Necmi Tuncay''ın katılımı ile gerçekleşti.
Charrette: CNR Fuar Merkezi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi (3 Ekim 2010)BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nın ilk gününde beş farklı mimarlık ofisinden ekiplerin katılımı ile bir charrette etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında davetli mimarlardan CNR Fuar Merkezi ve çevresi için bir kentsel dönüşüm ve yenileme projesi tasarımı yapmaları istendi.
Yılın Mimarları, Tasarımcıları, İşverenleri ve En İyi Ürünleri BUILdIST''te Ödüllendirildi (2 Ekim 2010)BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda ikinci günün sonunda mimarlık ortamının çok yakından takip ettiği ödüller sahiplerini buldu. Ödüle aday olanların, kazananların, jüri üyelerinin hazır bulunduğu gecede sırayla RAF Yapı Malzemesi, İşveren Ödülü, Genç Mimar Ödülü ve İntera İç Mekan Ödülleri verildi.
BUILdIST''te Yabancı Mimarlık Yayınları Tanıtıldı (2 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nda önemli yabancı mimarlık yayınlarından ORIS Dergisi editörü Andrija Rusan ve A-10 Dergisi Yeni Avrupa Mimarisi Editörü Hans Ibelings ile Türkiye''den Depo Yayıncılık''ın 21 ve Yeni Mimar Dergilerinin editörü Hülya Ertaş bir araya gelerek yayınları hakkında bilgi verdiler. "Mimarlık Bekçileri: Mimarlık Yayınların Rolleri" başlıklı panelin moderatörlüğünü Arkitera Mimarlık Merkezi koordinatörlerinden Ömer Kanıpak yaptı.
Dusty Gedge Yeşil Çatılar Paneli (2 Ekim 2010)BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nın ikinci gününde, ÇEDBİK Arena''da Dusty Gedge "Yeşil Çatılar" konusunda bir konuşma yaptı. Fuara İngiltere''den katılan Gedge, Avrupa Yeşil Çatılar Federasyonu Başkanlığı görevini yürütüyor ve 20 yıldır bu konuda danışmanlık yapıyor.
Lightmapping İstanbul''un Sonuçları BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda Tartışıldı (2 Ekim 2010)PLD Türkiye Dergisi ile İnsan Yerleşimleri Derneği tarafından düzenlenen ve BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı‘nın desteklediği LightMapping İstanbul etkinliğinin sonuçları, 1 Ekim''de BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı''nda gerçekleşen bir panelle tartışıldı. Panelde, PLD Türkiye dergisi editörü Emre Güneş, İstanbul''un önemli yaşam alanlarında yapılan gezilerin liderleri, farklı disiplinlerden katılımcılar aydınlatmanın şehir hayatına ve yaşam kalitemize etkilerini tartıştılar. Ayrıca panel sonunda ünlü Fransız aydınlatma tasarımcısı Roger Narboni de kendi çalışmalarını anlattığı bir konuşma gerçekleştirdi.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.