Haberler

Haberler

Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
BUILdIST''te “Yapı Sektöründe Katma Değer için Endüstriyel Tasarım” Konusu Ele Alındı (1 Ekim 2010)Benan Kapucu''nun yönetiminde Termosan''dan Aslı Keskin, Viko''dan Özlem Devrim, Wittur''dan Ercüment Hızal, Atilla Kuzu ve Tamer Nakışçı''nın katıldığı konuşma, mesleğin tanımı anlatılarak başladı.
BUILdIST 2010 Yapı Malzemeleri Fuarı''nda Kentsel Dönüşüm Ele Alındı (1 Ekim 2010)Buildist 2010 Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında düzenlenen ilgi çeken etkinliklerden biri de " Yerinde Yenileme" isimli oturum oldu. Moderatörlüğünü Kentsel Strateji Danışmanlık Proje Geliştirme''nin kurucusu ve şehir plancısı Faruk Göksu''nun yaptığı oturumda Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya, Keten İnşaat''tan yüksek mimar Ferhat Keten, GAP İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Nilgün Kıvırcık ve İstanbul Mortgage Genel Müdürü Bahadır Teker, kentsel dönüşüm ve yerinde yenilemeye kendi perspektiflerinden yaklaşarak tecrübelerini dinleyicilerle paylaştılar.
Ekolojik Bilinçlenmede Medyanın Rolü (1 Ekim 2010)Ekolojik Bilinçlenmede Medyanın Rolü paneli, moderatör EKQIQ Genel Yayın Yönetmeni Barış Doğru''nun ÇEDBİK ve BUILdIST''e teşekkür etmesi ile başladı. Katılımı az gördüğünü ama bunu beklediğini belirten Doğru, günümüzde bu kadar büyük öneme sahip bir konuda çeşitli mecralarda yayın yapan isimlerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Tremco illbruck Türkiye Distribütörü''nün Hisselerini Devraldı (1 Ekim 2010)Almanya, Köln merkezli Tremco illbruck International GmbH; 28 Eylül 2010 tarihinde Tremco illbruck markalı sızdırmalık ürünlerinin, bant ve folyolarının Türkiye distribütörü olan Park Dış Ticaret AŞ firmasının ParkSil markalı tamamlayıcı ürünleriyle birlikte tüm hisseleriyle devraldığını açıkladı.
BUILdIST Farklı Konseptiyle Bilgi Paylaşmaya Devam Ediyor (1 Ekim 2010)Tasarım, mimarlık, inovasyon ve teknolojinin yeni buluşma noktası BUILdIST Yapı Malzemeleri Fuarı, farklı etkinlikleri ile bilgi-paylaşım platformu oluşturan bir konseptiyle ziyaretçiler ile buluşmaya devam ediyor.
Ortadoğu’nun En İyi Mimarları Türkler (1 Ekim 2010)Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Middle East Architect Awards / Ortadoğu Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu. Tabanlıoğlu Mimarlık yine ödüllerle yurda döndü.
Avangard ve Modernizm Çalışmaları Avrupa Ağı (EAM) Konferansı Ardından… (1 Ekim 2010)Son yıllarda farklı disiplinler için verimli bir çalışma alanı olarak yeniden gündeme gelen ‘avangard''ın ‘modernizm'' ile kurduğu birlikteliğe ve ayrışma noktalarına temellenen ‘avangard ve modernizm çalışmaları'', farklı alanlarda olduğu kadar sanat ve mimarlık söylemlerinin şekillenmesinde de etkin rol oynuyor.
BUILdIST''te Sabiha Gökçen Havaalanı Projesi Mimari Ekibin Gözünden Aktarıldı (1 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nın ilk gününde Türkiye''nin ve İstanbul''un önemli projelerinden Sabiha Gökçen Havaalanı projesi Tekeli&Sisa Mimarlık''tan Dilgün Saklar''ın anlatımıyla izleyicilere aktarıldı.
BUILdIST''te Pendorya AVM Projesi Tüm Süreçleriyle Masaya Yatırıldı (1 Ekim 2010)Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı''nın ilk gününde Pendik''in gelişen bölümünde konumlanan son yılların önemli alışveriş merkezlerinden Pendorya AVM Projesi masaya yatırıldı. Projenin mimarlarından Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık''tan Hasan Çalışlar, TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''ndan Aslı Yılmaz ve IMS Proje Yönetimi''nden Berrin Çetiner, Pendorya AVM''nin tüm süreçlerini dinleyicilerle paylaştılar.
İstanbul''un yeni konut bölgesi TEM yoluna direkt bağlanacak (30 Eylül 2010)Halen 40 binden fazla yeni konut projesine ev sahipliği yapan İstanbul''un Esenyurt ilçesi doğrudan TEM otoyoluna bağlanıyor.
Her yıl 5 bakanlığın toplam bütçesi kadar israf ediyoruz (1 Ekim 2010)Yalıtımlı evler bizi sadece yazın sıcağından, kışın soğuğundan korumakla kalmıyor, elektrik ve yakıt faturalarımızı düşürerek cebimizi de koruyor. Fakat ülkemizde yalıtım konusunda yeterli düzeyde bilinç olmadığı için bu önemli konu çoğu zaman göz ardı edilebiliyor.
TOKİ üzerinden siyaset (1 Ekim 2010)Her şey aklımıza gelirdi de, bir AK Parti ilçe teşkilatının TOKİ''nin daha ortada olmayan konutları üzerinden siyaset yapabileceğini düşünmezdik.
Anadolu''ya 1,2 milyar Euro''luk AVM yatırımı (1 Ekim 2010)Ekonomik açıdan kabuğunu kıran Anadolu illeri, alışveriş merkezi (AVM) yatırımcılarının ilgisini çekiyor. Dünyanın en büyük gayrimenkul yatırımcılarından Multi Development, Anadolu''da 7 yeni AVM daha açacağını duyurdu.
Kent Konseyi, Adana Sürdürülebilir Gelişim Eylem Planı çalışmalarına başladı (1 Ekim 2010)Adana Kent Konseyi, Adana Sürdürülebilir Gelişim Eylem Planı (ASGEP)''nın revize edilerek güncellenmesini kararlaştırdı.
İstanbul''un üretimleri Sanat Limanı''nda (1 Ekim 2010)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı (AKBA) Görsel Sanatlar Yönetmenliği tarafından yürütülen ''İstanbul''da Yaşıyor ve Çalışıyor'' projesi kapsamında üretilen yapıtlar, bugünden itibaren Sanat Limanı''nda sergilenmeye başlıyor.
Ayasofya Medresesi''ne 76 yıl sonra iade-i itibar (1 Ekim 2010)Fatih Sultan Mehmed Han tarafından İstanbul''un fethinden hemen sonra yaptırılan; İnönü döneminde "Ayasofya''nın yanında harabe görüntüsü sergiliyor" denilerek dönemin Müzeler Müdürü''nce yıktırılan Ayasofya Medresesi yeniden inşa ediliyor. Ayasofya bahçesinde bulunan medrese 1,5 yıl içinde kapılarını açacak.
Dünyanın en iyi havalimanı seçildi (1 Ekim 2010)İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ‘‘Dünyanın En İyi Havalimanı'''' seçildi.
133 proje yarıştı Ortadoğu''nun en iyisi Tabanlıoğlu oldu (1 Ekim 2010)En iyi mimar, en iyi mimarlık ofisi, en iyi genç mimar ve en iyi mühendisin belirlendiği Ortadoğu Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu.
Forum Marmara’ya Garden Office yaptı yüzde 60’ını kiraladı (1 Ekim 2010)Türkiye ''de 2006 yılından bu yanan 8 adet alışveriş merkezi yatırımı gerçekleştiren Multi Development Türkiye, ofis yatırımına da başladı.
Dünyanın en yüksek TV kulesi (30 Eylül 2010)Çin, ülkenin güneyindeki Guangzhou şehrinde dünyanın en yüksek TV kulesini hizmete açtı.
Toplam 141 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.