Haberler

Haberler

Toplam 86 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Hodri Meydan Kulesi'nin düşündürdükleri (11 Kasım 2010)Devletin gücü yalnızca garibana sökerse olacağı budur. Elin oğlu işte böyle dan dan konuşur ve korkusuzca meydan okur. Sen de bir şey yapamadığına göre sineye çekmek zorunda kalır, susar, oturursun.
Bursa'ya dev tesis (11 Kasım 2010)Büyükşehir Belediyesi`nin yaptırıcağı Atıcılar Spor Kompleksi'nin temeli atıldı. Eğitim Vadisi'nin hemen karşındaki alan ve bir yıl içinde tamamlanacak yatırımlarla alan Spor Vadisi'ne dönüştürülecek.
Samsun Yolu Yeşilbayır Girişine Köprülü Kavşak... (11 Kasım 2010)Samsun Yolu Yeşilbayır Mahallesi girişindeki trafik çeşmekesini ortadan kaldıracak olan köprülü kavşak çalışması 13 Eylül Pazartesi günü başlıyor.
Şehirleri gençleştiren projeler (11 Kasım 2010)Mimarlar yaptıkları projelerle artık şehirlerin ruhunu dinamikleştirmeye odaklandı. Renkli ve hareketli projeler ise şehirleri gençleştirmeyi hedefliyor.
Kuş Cenneti'ndeki mahalle (11 Kasım 2010)Göksu Deltası içindeki mahallenin kaldırılma kararına tepki....
Köprüyü yıktılar! 17 yıl önce (11 Kasım 2010)Bosna-Hersek'teki savaşın en unutulmaz izlerinden biri olan tarihi Mostar Köprüsü'nün yıkılışının bıraktığı etki, aradan geçen 17 yıla rağmen hafızalardaki canlılığını koruyor.
Semt adları nereden geliyor? (10 Kasım 2010)Dünyanın en güzel kentlerinden biri sayılan İstanbul'un semtlerinin adları nereden geliyor acaba? İşte bazı semtler ve isimlerinin ilginç öyküleri...
Bayburt Müzesi'ni o yarattı (10 Kasım 2010)Sabancı Vakfı'nın desteğiyle hayata geçen "Fark Yaratanlar"ın 4 Kasım Perşembe günü, saat 21:10'da, CNN Türk'te yayınlanan dördüncü bölümünde, Bayburt'un Bayraktar Köyü'nde açtığı Baksı Müzesi ile yöre insanının ekonomik açıdan kalkınmasına destek veren ve geleneksel el sanatlarının yok olmasını engelleyen Hüsamettin Koçan'ın öyküsü ekrana geldi.
Bu kanun geçerse Ege uçar (10 Kasım 2010)Hükümetin genel seçim çalışmaları, muhalefetin kendi içindeki yarışları derken, ‘Ege'de gözler nasıl enerjide olur?' diyeceksiniz...
'Türkiye'nin en büyük projesini yapacağım' (10 Kasım 2010)Emlak GYO'nun düzenlediği Ayazağa'daki dev arsa ihalesinde en yüksek teklifi veren konsorsiyum çekilince, ikinci en iyi teklifi veren Ağaoğlu yatırım için kolları sıvadı.
Dönüşüm, kişisel çıkarlara alet olmasın (9 Kasım 2010)Teknik Yapı Holding ve İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı Nazmi Durbakayım, 11 yıldan bu yana ikinci bir Marmara Depremi acısı yaşanmaması için elle tutulabilecek tek bir icraat gerçekleştirilememesinden çok üzüntülü olduğunu dile getirdi.
Vakıflar'ı terleten ihale (10 Kasım 2010)Sabah'ın yazdığı Hürrem Sultan Hamamı'nın idari şartnamede 8 bin lira olarak belirlenen aylık kirası, 75 bin 200 liraya yükseldi.
Zorlu Center'e Yüksekten Bakacak (10 Kasım 2010)İşe konfeksiyonla başlayan ardından tekstil ve inşaat sektörlerinde büyüyen Türkerler Grubu, İstanbul'da Zorlu Center'ın yanındaki arsaya şehrin en uzun binasını inşa etmeyi planlıyor.
AVM'lere Rağbetin Sebebi Temizlik (10 Kasım 2010)Son yılların en gözde tüketim mekanları alışveriş merkezlerine rağbetin temel nedeninin temizlik olduğu ortaya çıktı. Farklı marka ve ürünü aynı yerde bulabilme imkanı, alışverişin yanı sıra eğlence, yemek yeme gibi imkanlarla da aynı alan içinde müşteriye hizmet veren AVM'ler tüketicilerin gözde mekanı.
Tarihi Asuri Kiliseleri Yok Olmak Üzere (10 Kasım 2010)Mezopotamya'nın kadim halklarından Asuri - Nesturi halkından kalan tarihi kiliseler yok olma ile yüz yüze. Çoğunlukla Hakkari yöresinde yaşayan Asuri - Nesturilerin 1915-1924 yılları arasındaki göçlerinden sonra arkalarından bıraktıkları tarihi kiliseler ilgisizlikten yavaş yavaş yıkılıyor.
Çevreyi Kirletme Turizmi (10 Kasım 2010)İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Vakfı ve İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü'nden akademisyenler, "Bartın'a termik santral kurulmasının tarım ve turizme katkı sağlayacağı" yönünde iki ayrı ÇED raporu hazırladılar. Yeni raporların, Bartın'da termik santral kurulması amacıyla hazırlanan ve 2008'de iptal edilen eski rapordan tek farkı ise entegre santral yerine Bartın ve Amasra'da iki ayrı santral için alınmaları.
Kubbedeki 150 yıllık hata! (10 Kasım 2010)Kanuni Sultan Süleyman adına 1551-1558 yılları arasında Mimar Sinan tarafından inşa edilen Süleymaniye Camii, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte üç yıl aradan sonra Kurban Bayramı'nda ibadete açılacak.
Atatürk'e Kapılarını Açan Evler (10 Kasım 2010)Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 72. yılı. Yaşamı boyunca geziler, görüşmeler, ziyaretler ve devlet ile ilgili önemli kararları almak için gittiği illerde kaldığı evler, günümüzde müze olarak insanların ziyaretine sunuluyor. Türkiye'nin hemen hemen her yerinde bulunan Atatürk Evleri'nde bir yolculuğa çıkalım. Atatürk bilindiği gibi 1881 yılında Selanik'te doğdu. Onun, doğduğu, çocukluk ve gençlik günlerinin bir kısmını geçirdiği ev bugün (Atatürk Evi) adıyla müze olarak tanzim edildi ve ziyarete açıldı. Selanik'te Atatürk Evi, arşiv kayıtlarına göre, Selanik'in Koca Kasım Paşa Mahallesi, Islahhane caddesi üzerinde bir avlu içerisinde yer alıyor.
AKG Gazbeton Fransa'nın Ünlü Mimarlarını Sektör Temsilcileri ile Buluşturdu (9 Kasım 2010)Çevreye duyarlılığı, verimliliği ve sunduğu pratik çözümlerle yapılarda kullanımı her geçen gün artan AKG Gazbeton, "Günümüz Fransız Mimarlığı" konulu konferanslar kapsamında ünlü Fransız mimarları sektör temsilcileri ile buluşturdu.
Türkiye'nin En Pahalı 500 Dairesi İçin 3 Bin Kişi Müracaatta Bulundu (9 Kasım 2010)Krizin ardından canlanan ekonomi, lüks konutlara da ilgiyi artırdı. Türkiye'de ilk kez konut, alışveriş merkezi, otel, kültür merkezi ve ofisin bir arada toplandığı Zorlu Center'daki en küçüğü 1 milyon 100 bin dolar olan 584 daireye 3 bin kişi başvurdu. Merkezin tasarımı, İspanya'da düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali'nde büyük ilgi görürken, organizasyonda Türkiye 14 proje ile yer aldı.
Toplam 86 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.