Haberler

Haberler

Toplam 86 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Roma da Enflasyonla Mücadele Etmiş (9 Kasım 2010)Muğla'nın Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti'nde ortaya çıkan bulgular, Romalıların yaklaşık bin 709 yıl önce enflasyonla mücadele ettiğini gösterdi.
"2 Milyon İstanbullu" 3. Köprü İstemiyor (9 Kasım 2010)Yeşiller Partisi'nin, İstanbul Boğazı'na üçüncü köprü projesini protesto amacıyla başlattığı ‘'2 Milyon İstanbullu'' kampanyası kapsamında Galata Köprüsü'nde toplanan bir grup, sloganlar atarak projeyi protesto etti.
Simon, Tüm Gücüyle Türkiye'de (9 Kasım 2010)2004 yılında Türkiye pazarına giren Simon, 2010 yılı itibarıyla, Türkiye'deki tüm faaliyetlerini tek bir çatı altında toplama kararı aldı. Genel merkezi İspanya'da bulunan firma; üretim, kalite kontrol, dağıtım ve pazarlama gibi tüm önemli adımları, Türkiye'de Simon adıyla gerçekleştiriyor.
Binaları depremden portatif destek koruyacak (9 Kasım 2010)ABD'nin Stanford Üniversitesi'nden Gregory Deirlein ve Northeastern Üniversitesi'nden Jerome Hajjar binaların, dış cephelerine monte edilen değiştirilebilir esnek çelik halatlarla 7 şiddetinden büyük depremlere dayanmalarını sağlayan bir sistem geliştirdi.
"Hasankeyf yok olmasın" kampanyası (9 Kasım 2010)Doğa Derneği'nin ''Hasankeyf Yok Olmasın'' kampanyası için bir araya gelen ünlüler, kampanyaya 6 günde 6 bin imzanın gelmesini sağladı.
Dizi sektörü için plato kurdular (9 Kasım 2010)Dizi ve sinemaya ilgi artınca yeni iş fikirleri ortaya çıktı. Türkiye'de sinema ile televizyon dizilerine olan ilgi artınca ve bu sektördeki ciro yıllık 3 milyar TL'ye yaklaşınca yeni iş fikirleri ortaya çıktı.
Tuz Ambarı dünya birincisi (9 Kasım 2010)Erginoğlu&Çalışlar'ın tasarımı, dünyanın en iyi 'eski/yeni yapı'sı seçildi.
Mardan Palace, 'otel oscarları'nı topladı (9 Kasım 2010)Mardan Palace Oteli, 'Dünyanın En İyi Lüks Oteli', 'Dünyanın En İyi Spa Oteli' ve 'Dünyanın En İyi Royal Suite' ödüllerini aldı.
Türkiye'nin SİT alanları HES olmasın (8 Kasım 2010)Türkiye'nin SİT alanları HES olmasın BAKANLIĞIN "AB için şart" dediği ancak çevrecilerin karşı çıktığı HES projeleri AB İlerleme Raporu'nun basına yansıyan ilk bölümünde yer almadı. Ama daha üç gün var.
İstanbul 2010 yetmez ama evet! (8 Kasım 2010)Yılın bitmesine iki ay kala İstanbul 2010 Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt'la kültür başkenti etkinliklerini tartıştık. Kurt, harcadıkları paranın abartıldığı kadar çok olmadığını, büyük kısmının kentsel çevre ve kültürel mirasla ilgili çalışmalarda kullanıldığını söylüyor.
Beşiktaş'ta lükste yarışan 10 proje (8 Kasım 2010)Etiler, Ulus, Fulya, Maçka, Zincirlikuyu ve Levent'te yer alıyorlar ama, her biri Beşiktaş'ın ilçe sınırlarına giriyor.
Ünlü mimar Türkiye'de (8 Kasım 2010)Pekin merkezli genç ve yenilikçi mimarlık ofisi MAD'in kurucu ortağı Ma Yansong deneyimlerini paylaşacak.
'Biz sözde değil özde çevreciyiz' (8 Kasım 2010)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, "Sözde değil özde çevreciyiz, farkımız bu. Şuanda çevrecilik deyince çevreciliği bilen biziz" dedi.
Kent Simülasyonları Cebimize Girebilecek (8 Kasım 2010)William Mitchell "City of Bits" kitabında, artık başka bir şehir fikrinden bahseder. Sanal mekanlar, belirli bir kapasiteye sahip alanlar, kendi alanlarımız (facebook, myspace gibi) yeni bir şehircilik ve mimarlık tanımını da beraberinde getirir. Bilgisayarın ya da bir veri ekranının karşısında artık kim olduğumuz değil, (çünkü herkes olabiliriz, bunu kim anlayabilir?) neye ulaştığımız daha önemli... amber'10 Sanat ve Teknoloji Festivali'nin teması, bu sene her türlü verinin üretilmesi ve kullanılmasının, kent ve kent hayatındaki artan önemini dikkate alarak "verikent" olarak belirlendi.
Çanakkale Köprüsü için düğmeye basıldı (8 Kasım 2010)Karayolları Genel Müdürlüğü, Çanakkale Köprüsü ve 370 kilometrelik otoyolun, yap-işletdevret (YİD) yöntemiyle ihale edilmesi için Yüksek Planlama Kurulu'na (YPK) başvurdu. Otoyol projesinin toplam maliyetinin 6 milyar TL düzeyinde olduğu belirtildi. Proje kapsamında Çanakkale'ye 2 bin 800 metre uzunluğunda bir asma köprü inşa edilecek.
Çeşme'ye kruvaziyer müjdesi (8 Kasım 2010)Yılmaz Ulusoy Holding, gerçekleştireceği 4 milyon dolarlık yatırım ile bugüne kadar İzmir ve Kuşadası limanlarına giden kruvaziyer gemilerini 2012'den itibaren Çeşme'ye getirecek.
İstanbul'un yayalaştırılmış en büyük meydanının temeli atılıyor (8 Kasım 2010)Çağlayan Kavşağı ve Meydan Düzenlemesi Temel Atma Töreni, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.
Atatürk Havalimanı Fidanlık Kavşağı'nda güzergah değişikliği (8 Kasım 2010)Atatürk Havalimanı Fidanlık Kavşağı'nda, dere ıslah çalışması nedeniyle güzergâh değişikliği yapılacak. Söz konusu güzergâh değişikliği uygulaması Pazar günü başlıyor.
Akyaka 'Sakin Şehir' olacak (8 Kasım 2010)Akyaka, yerel özelliklerin korunmasını amaçlayan 'Cittaslow Ağı'na üye olmaya hazırlanıyor.
'3'üncü köprü için 2 milyon ağaç kesilecek' (8 Kasım 2010)Greenpeace üyeleri üçüncü köprünün iki milyon ağacın yok olmasına neden olacağı iddiasıyla Galata Köprüsü'nde protesto eylemi düzenledi. Aktivistler köprüde yürüdükten sonra korkuluklara mum dikti. "İki milyon ağaç için iki milyon İstanbullu" kampanyası çerçevesinde yaklaşık yüz çevreci, dün akşam saat 20.30 sıralarında Galata Köprüsü'nün Karaköy ayağında buluştu. Grup adına açıklama yapan Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü Uygar Özesmi, "İki milyon İstanbullu'nun gövdesine baltalar saplanacaktır. Hükümet bir çevre politikası olmadığını gözler önüne sermiştir. İstanbullu iki milyon ağacın yok olması göz yummayacaktır" dedi.
Tarih: 8 Kasım 2010 Kaynak: Sabah Yazan: Mustafa Kaya
Toplam 86 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.