Haberler

Haberler

Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
“Arkeolojik Kazılar Bitmeden, Neyin Çıkıp Çıkmayacağını Bilmeden Ek İnşaat İzni Nasıl Verebilirler” (10 Aralık 2010)TAÇ Vakfı tarafından düzenlenen "İstanbul''da Kültürel Miras" Panelleri''nin 2.si olan "Four Seasons Ek Otel İnşaatı, Arkeolojik Park ve Dünyadaki Örnekler" konulu paneli yatırımcı firmadan Atilla Öztürk, Mimar/Yazar Oktay Ekinci, Y. Mimar Sinan Genim, Prof.Dr. Sümer Atasoy ve Avukat Sait Karabulut''un katılımıyla 9 Aralık günü Pera Müzesi''nde gerçekleşti.
Cedric Delsaux''nun Yıldız Savaşları Fantazileri (10 Aralık 2010)Kendi çektiği şehir manzarası fotoğraflarını bilim kurgu fantezilerine arka fon olarak kullanan Fransız fotoğrafçı Cedric Delsaux, Yıldız Savaşları filminin karakterlerini dijital olarak bu kentsel alanlara ekledi. Sanatçının "Karanlık Objektif" serisi depolar, limanlar ve Paris banliyölerindeki endüstriyel alanların görüntüleri ile başlamış oldu.
Haydarpaşa yangınının nedeni açıklandı (10 Aralık 2010)Haydarpaşa Garı''nda 28 Kasım 2010 tarihinde meydana gelen çatı yangını konusunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda, yangının elektrik tesisatında meydana gelen kısa devreden kaynaklandığı belirtildi.
Parasızlık yüzünden yumurtada yaşıyor (10 Aralık 2010)Dai Haifei adlı 24 yaşındaki Çinli genç yüksek kiralarla başa çıkamayınca kendi evini yapmaya karar verdi.
Duvarlarda 4. Boyut Etkisi: VitrA 4D Koleksiyonu Defne Koz (10 Aralık 2010)Dünyaca ünlü tasarımcılarımızdan Defne Koz''un VitrA için hazırladığı yeni karo seramik koleksiyonu 4D, modern yaşamın 3 boyutlu dünyasından ilham alarak, karoya yeni bir tarz kazandırıyor. Flu dokuların, renklerin ve geometrik şekillerin hakim olduğu koleksiyon, özgün malzemesi ve üretim tekniğiyle farklılaşıyor. Mekanları yeniden yorumlayan VitrA 4D Defne Koz, uygulandığı yüzeye hareket katıyor, derinlik etkisi yaratıyor. Koleksiyondaki 3 serinin desen ve tema çeşitliliği, sınırsız kombinasyon özgürlüğü sunuyor.
İstanbul Krizi En Yüksek Performansla Atlatan Metropol Oldu (10 Aralık 2010)Dünyadaki tüm gayrisafi millî hasılanın neredeyse yarısı, 150 büyük metropolde üretiliyor. Hızla büyümekte olan Asya ve Latin Amerika büyükşehirleri ise, giderek hem zorlukları hem de çeşitli fırsatları ile Avrupa ve Amerika''daki metropollere benzemeye başlıyor. Dünya ekonomisinin merkezleri değişiyor ve bu, bizi hem zorlukların hem de yeni fırsatların beklediği anlamına geliyor.
Uluabat turizme açılıyor (10 Aralık 2010)Uluabat Gölü''nü Marmara Denizi''ne bağlayacak projeyle bölge turizme açılıyor. Marmara Denizi ile göl arasındaki 30 kilometrelik hattın, Nil Nehri''nde olduğu gibi tekne turlarına açılması planlanırken, bölge ekonomisi turizmle kalkınacak.
Yabancının gözü Marmaris''te (10 Aralık 2010)Türkiye''nin gözde turizm merkezlerinden olan ve her yıl yaklaşık 1,5 milyon turistin tercih ettiği Marmaris, yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı.
Tasarımı yaptılar ödülü kaptılar (10 Aralık 2010)Üretimde farklılık oluşturmanın tasarımdan geçtiğinin bilincine varan Türkiye, ''Design Turkey'' endüstriyel tasarım yarışmasıyla en iyi tasarımları ödüllendirdi. Piyasadaki 311 ürünün değerlendirildiği yarışmada 230 ürün başarılı bulunarak sergilenmeyi hak etti.
Yunanistan''ın 18 adasına Başkent''ten talip çıktı (10 Aralık 2010)Satılık adalarla Türk yatırımcılar yakından ilgileniyor.
Özgürlük anıtı sular altında (10 Aralık 2010)Çevre örgütü Greenpeace''nin üyeleri iklim değişikliğine dikkat çekmek için dünyaca ünlü yapıların resimlerinin yer aldığı kartonları suya bıraktı.Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesi''nin 16''ncısı Meksika''nın Cancun kentinde sürerken kentte buluşan Greenpeace üyeleri, Özgürlük anıtı, Eyfel kulesi, Mısır piramitleri gibi eserlerin sembolik ikonlarını suya bıraktı. Greenpeace direktörü, "Liderlerin ormanlarımızın korunması için anlaşma sağlama şansları var" şeklinde konuştu.
Tarih: 10 Aralık 2010 Kaynak: Yeni Şafak
İstanbul''un Ermeni mimarları (10 Aralık 2010)40 Ermeni mimar tarafından yapılan tarihi 100 binanın fotoğrafları sergileniyor.
Borsa göçüyor (10 Aralık 2010)İstanbul''u finans merkezi yapma projesi çerçevesinde Merkez Bankası''nı Başkent''ten İstanbul''a taşıyamayan hükümet, ani bir kararla bu kez İMKB''yi Anadolu yakasına taşıma kararı aldı.
WikiLeaks Kurucularından Biri İlkelerine Bağlı Bir Mimar (10 Aralık 2010)WikiLeaks''in kurucularından birinin bir mimar olduğuna hayret eden bir tek ben miyim? Şaşırdım, çünkü mimarlar haksızlığa karşı bir parmaklık gibi, hem özel olarak hem de bloglarda erdemli bir özeleştiri geliştirirken gerçekte mesleki yaşamlarını etkileyebilecek bir şey söylemek ya da yapmak istemiyorlar. Ama John Young oldukça farklı. Young''ın profesyonel çalışma alanı çoğunlukla araştırma üzerine olsa da bilgisayar becerileri, New York ve Washington''a yapılan 9 / 11 terör saldırılarının ardından, kendi belge sızdıran Cryptome denilen web sitesini başlatması için ona ön ayak oldu.
Konutlarda engeller kalkıyor (9 Aralık 2010)Engellilerin evlerinde hayatlarını kolaylaştırmanın yolu, çoğunlukla kolay ve az masraflı çözümlerden geçiyor. Üstelik bunların sadece onlara özel olması da gerekmiyor; engelliler için bulunan her çözümden, engelsiz insanlar da yararlanabilir. Geniş bir tuvalet, merdiven yerine rampa kullanılması, ya da ulaşılabilir seviyedeki asansör tuşları gibi...
Türkiye''nin İlk Hızlı Tren İstasyonları (9 Aralık 2010)Geçtiğimiz yıllarda Türkiye''de, başta hızlı tren işletmesi olmak üzere demiryollarına bazı yatırımlar yapıldı. Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Konya gibi Türkiye''nin önemli şehirleri arasında hızlı tren ile ulaşıma yönelik bazı bağlantılar planlandı ve bunların bir kısmı yapıldı. Bu projelerden Ankara ve Eskişehir hızlı tren istasyonlarının projelerini SUDOPAK Mimarlık ve Mühendislik firması tasarladı.
DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara''da Akademisyenlerle buluştu (9 Aralık 2010)Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara''da düzenledi.
Türkiye''de bu bölgenin peşindeler! (9 Aralık 2010)Marmaris, yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı. Türkiye''nin gözde turizm merkezlerinden olan ve her yıl yaklaşık 1,5 milyon turistin tercih ettiği Marmaris, yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı.
Hangi İstanbul''un İstanbullususun? (9 Aralık 2010)8 Aralık 2010 tarihinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Video Konferans Salonu''nda gerçekleşen Çarşamba Seminerleri''nin konuğu gazeteci, yazar ve akademisyen Murat Belge oldu.
Kent kültüründe turizm (9 Aralık 2010)Mimarlar Odası Antalya Şubesi''nin etkinliğinde belediye başkanları ‘çok yıldızlı''lardan yakındılar.
Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.