Haberler

Haberler

Toplam 176 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bu Sahne Pritzker''i belki de Oscar''ı Alır (26 Şubat 2010)Jacques Herzog&Pierre de Meuron, Leonard 56''nın sahnesinden Parrish Sanat Müzesi''nin hala devam eden yenileme çalışmalarına kadar ki dönemde New York''ta çok kolay zamanlar geçirmediler. Tiyatroda "Met''te ilk sahneye çıkış" dedikleri gibi, Basel''li mimarlar daha yeni büyük molalarını aldılar. Prömiyeri 23 Şubat''ta yapılan Verdi''nin son projesi Atilla için sahne tasarladılar.
Riken Yamamoto&Field Shop''un Hadid ve Perrault''ya Karşı Zaferi (26 Şubat 2010)Riken Yamamoto&Field Shop, Zaha Hadid, Dominique Perrault, UN Studio ve bunun gibi 90 mimarlık firmasını geride bırakarak Zürih Havaalanı Uluslararası Tasarım Yarışması''nı kazandı.
Kazuyo Sejima + Ryue Nishizawa ile Rolex Learning Center Üzerine Söyleşi (26 Şubat 2010)Kazuyo Sejima ve Ryue Nishizawa''dan oluşan Japon mimarlık grubu SANAA''nın tasarladığı "Rolex Learning Center" geçtiğimiz günlerde açıldı. Bina üzerine bir söyleşi...
Böyle Otel Olur mu? (26 Şubat 2010)Zaandam''daki yeni Inntel Oteli şüphesiz yenilenen kent merkezindeki en dikkat çekici ve Hollanda''da bugünlerde en çok konuşulan bina. Zaan bölgesinin sembolik yeşil ahşap yapıları hotelin tasarımcısı Wilfried van Winden (WAM architecten, Delft) için ilham kaynağı olmuş. Yapı bir noterin konutundan bir işçinin kulübesine, geleneksel evlerin çeşitli örneklerinin renkli bir yığını adeta. Otel, müşterileri için kapılarını 18 Mart''ta açacak.
Beden ve Mimarlık (26 Şubat 2010)James Graham Ballard, "The Atrocity Exhibition" (Vahşet Sergisi) adlı kitabında, anatomiyi sanatın bir parçasıymış gibi kullanır ve insan vücudunu, zihninde parçalayarak bir "kit" oluşturur. Belirli ölçülere, bölümlere sahip bir kit... Belki de deformasyonun en üst seviyede anlatıldığı kitapta, beden artık başka bir şeye dönüşüyor, sanki yeniden inşa ediliyor... Son birkaç aydır bitirmeye çalıştığım yüksek lisans projem, kişisel bir "beden haritası" hazırlama, insan bedenini minimum derecede estetik halde göstererek, mimariyle, ölçeklendirmeyle, deri altı-deri üstü arasındaki ilişkiyle birlikte kurgulayarak sunmaktı.
Han''da bulunan kalıntılar tarihe ışık tutacak (26 Şubat 2010)Eskişehir''in Han İlçesi''nde yapılan kazılarda, Roma ve Bizans dönemlerine ait kalıntılar gün yüzüne çıkartıldı.
İzmir''in Yeni Haritası Geleceğe Yön Verecek (26 Şubat 2010)Kentin ayrıntılı haritası için yerden ve havadan 4 binden fazla noktada ölçüm yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, elde edilen sonuçları kentin geleceğine yön verecek planlamalarda kullanacak.
TOKİ, İtalyan müteahhitlerle yeni iş fırsatlarını görüşecek (26 Şubat 2010)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, bazı İtalyan inşaat şirketi temsilcilerinin iş imkânı aramak üzere Türkiye''ye geleceğini, bu kapsamda kendileriyle de görüşme talep ettiklerini açıkladı.
Depremi bekleyen şehir İstanbul (26 Şubat 2010)Amerikan New York Times gazetesinde çıkan haberde deprem bölgesinde yer almasına rağmen hızla büyüyen şehirlerde, 230 bin kişinin öldüğü Haiti depreminden daha büyük yıkımların yaşanabileceği belirtildi ve İstanbul da bu kentlerin arasında sayıldı.
İtalya''da çevre felaketi (26 Şubat 2010)Kaynağını Como kenti yakınlarındaki San Primo dağlarından alan ve İtalya''nın en büyük nehri Po''ya karışan 130 kilometre uzunluğundaki Lambro Nehri artık kullanılmayan Lombarda Petroli Villasanta rafinerisinden boşalan 10 milyon litre benzin ve gaz yağı ile doldu.
Ormanlar yeniden madenciye açılıyor (26 Şubat 2010)Ormanlık araziler, başta TEMA olmak üzere çevreci kuruluşların karşı çıkışlarına rağmen, bir yıl aradan sonra yeniden madencilik sektörünün faaliyetlerine açılıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi''nin "ormanlık alanlara yönelik faaliyet izinlerinin yönetmelikle belirlenemeyeceği" yönündeki kararı doğrultusunda yeni bir kanun çalışması yaparak Başbakanlık''a gönderdi. Ormanlık arazide madencilik faaliyetlerinin yolunu açan tasarı ile çevrecilerin tepkilerini azaltacak bazı önlemler de alındığı belirtildi. Buna göre, Başbakanlık Müsteşarı başkanlığındaki bir kurul tarafından madencilik faaliyetlerinin kısıtlanacağı alanlar belirlenecek; ormanlarda çevresel etkileri giderilebilecek yatırımlara izin verilecek.
Ataşehir''de rekor teklif (26 Şubat 2010)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut GYO tarafından ihale edilen İstanbul Doğu Ataşehir''deki araziye, rekor teklif geldi.
Lale şehri İstanbul (26 Şubat 2010)Osmanlı İmparatorluğu''nda bir döneme adını veren ve şairlere ilham kaynağı olan lale, bu yıl da İstanbul''un merkezi meydan ve parklarını rengarenk süsleyecek. 2004 yılında başlatılan "Lale Anayurduna Dönüyor Projesi" kapsamında kentin meydanları, park ve ana arterlerine lale soğanı dikilmeye devam ediliyor.
Çinliler şehre iniyor (26 Şubat 2010)Kırsal kesimlerde nüfus gelecek 30 yılda 500 milyon azalacak. Çinli uzmanlar, sanayileşmenin gelişmesine bağlı olarak ülkedeki iş gücü göçü nedeniyle kırsal kesimin nüfusunun gelecek 30 yılda 900 milyondan 400 milyona düşmesini bekliyor.
''Dünya Kültür Mirası Listesi'' heyecanı (26 Şubat 2010)Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, ilçenin UNESCO''nun Dünya Kültür Mirası Listesi''ne alınması yönünde çalışma yaptıkları bildirdi.Gönenç, Bergama''nın turizm alanında daha fazla tanıtılması, tarihi ve kültürel varlıklarının dünyaca daha fazla bilinmesi için çaba harcadıklarını belirtti.
İlle de Clooney''nin evi (26 Şubat 2010)David Beckham, aktör George Clooney''nin İtalya''daki evine talip oldu. Ünlü futbolcu, Como Gölü kenarında bulunan 30 odalı malikaneye ilk görüşte aşık olduğunu dile getirdi. Ünlü yıldızın 200 yılında 15 milyon dolara satın aldığı "Villa Oleandra" isimli malikanenin taliplileri arasında 46 milyon dolar teklifle Rus milyarder Tariko Roustam da var.
Tarih: 26 Şubat 2010 Kaynak: NTVMSNBC Emlak
Arsayı Ne Yapacaksnız? (26 Şubat 2010)Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin Bakırköy''deki arsasından tahliye etmek istediği Türkiye Kas Hastalıkları Derneği ile ilgili Başbakan''a soru önergesi verdi.
Başkentli bisiklet yolları bekliyor (26 Şubat 2010)Başkentli bisiklet tutkunları, bisikleti artık alternatif ulaşım aracı olarak görmek istiyor. Bisiklet grubu bir yıldır her perşembe günü bisiklet turu düzenliyor. Ankara''da yaşayan bisiklet tutkunları, başkentte bir bisiklet yolunun olmamasına dikkat çekmek amacıyla bisiklet turları düzenliyor.
Londra-İstanbul Değişim Programı Amacına Ulaştı mı? (25 Şubat 2010)Arkitera Mimarlık Merkezi ve Garanti Galeri''nin yerel destekçisi olduğu, Architecture Foundation tarafından organize edilen Londra-İstanbul Değişim Programı''nın ilk ayağı 2-3 Kasım 2009 tarihlerinde İstanbul''da gerçekleşti. Değişim programında, David Kohn Architects, Studio Weave ve 00:/ Londra''yı; İstanbul''dan Aslı Kıyak İngin, Boğaçhan Dündaralp (ddrlp), Nilüfer Kozikoğlu (Tuşpa NK) da İstanbul''u temsil edecek isimler olarak belirlenmişti.
Varyap Seyrantepe''yi "Al 5''e, sat 5''e" diyerek bitirip 2016''ya hazırlanıyor (25 Şubat 2010)Varyap İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş Seyrantepe Stadı''ndan kâr etmeseler bile tacrübenin önemli olduğunu söyledi. Nasreddin Hoca''nın, ''Al beşe, sat beşe yine kalır bir şey'' lafını hatırlatan Varlıbaş, "Burada kazanacağımız tecrübe ile bundan sonraki statlardan kazanırız" diyor. Varlıbaş''ın verdiği bilgilere göre hedef EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası eğer Türkiye''de olursa İzmir, Antalya, Konya, Bursa, Eskişehir ve Ankara''da yapılması planlanan stad inşaatlarına talip olmak.
Toplam 176 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2010>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.