Haberler

Haberler

Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Tek göz evin fiyatı: 16 milyon lira (21 Ocak 2011)İngiltere''de dünyanın en pahalı apartman dairelerinin bulunduğu binanın açılışı yapıldı.
Tanzanya''dan TOKİ''ye konutta işbirliği teklifi (21 Ocak 2011)TOKİ Başkanı Bayraktar''la görüşen Tanzanyalı heyet, 12 milyar dolarlık konut yatırımı için TOKİ ve Türk işadamlarını ülkelerine davet etti.
''İstanbul Haritaları'' sergileniyor (21 Ocak 2011)Yazar Ayşe Yetişkin Kubilay''ın ''İstanbul Haritaları 1422-1922'' kitabında yer alan haritalardan oluşan ''İstanbul Haritaları'' sergisi, Atatürk Havalimanı''nda açıldı. Limanı işleten TAV Holding''in İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, "Bu önemli sergiyi, İstanbul''un dünyaya açılan kapısı Atatürk Havalimanı''nda yolcularımızın beğenisine sunuyoruz." dedi.
Tarih: 21 Ocak 2011 Kaynak: Zaman
Ege-Koop''a tam not (21 Ocak 2011)Bayraklı''daki 25. Yıl Konutları''nı özel bir ekiple ziyaret eden İzmir Bayındırılık ve İskan Müdürü Gökarslan Ege-Koop Genel Başkanı Aslan''ı yapı denetim konusunda gösterdikleri hassasiyet nedeniyle tebrik etti.
Beykoz Türkiye''nin ''Hollywood''u olmaya hazırlanıyor (21 Ocak 2011)Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kılıçlı''da 300 dönümlük arazi üzerine İstanbul''un en büyük film stüdyolarını kurulacaklarını ifade ederek, "Proje bittiğinde film yapımcılarının, yönetmenlerin kalbi Beykoz''da atacak" değerlendirmesinde bulundu.
Kent Meydanı''na eleştiriler bitmiyor (21 Ocak 2011)Projesi sürekli eleştirilen Kestel Kent Meydanı''nı inşaatında yapılan bir köşe duvarın yıkılması, vatandaşların tepkisini artırdı
Denizdeki çöpten otel yaptı (21 Ocak 2011)İspanya''nın başkenti Madrid''de dünyanın en ilginç oteli kuruldu. Alman sanatçı Ha Schult''un Uluslararası Turizm Fuarı çerçevesinde Callao Meydanı''na kurduğu beş odalı otel, biraz küçük olabilir.Ancak "Sahil Çöp Otel"de bir otelde olması gereken her şey mevcut.
Belediyelerin arsa satışı! (21 Ocak 2011)Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan 4 adet arsayı satmak üzere ihale açtı.
İstanbul açık hava müzesi (21 Ocak 2011)Benim için bir şehri yaşanılır kılan o şehirde hiç sıkılmadan, tek başıma kaç gün geçireceğime bağlıdır. Ne yazık ki, Türkiye şehirleri buna pek uygun değildi.
Konutu yap, petrolü kap (21 Ocak 2011)Venezüela, 2 milyon konut yapması karşılığında petrol vermeyi teklif etti.
"Allianoi''nin toprak altında kalmasının mahsuru yok" (21 Ocak 2011)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Allianoi Antik Kenti''nin üzerinin örtülmesiyle ilgili olarak, ''''Bulan biziz, koruyan biziz, masrafları yapan biziz, hedef tahtası halinde olan da biziz. Bunu anlamakta fevkalade zorlanıyorum'''' dedi. Bakanın, "Birkaç yüzyıl daha toprak altında kalmasının bize göre bir mahsuru yok." şeklindeki açıklaması ise tartışma yaratacağa benziyor.
Otogar-Başakşehir Metrosu bu yıl hizmete giriyor (21 Ocak 2011)Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköyü Metrosu''nda inceleme gezisi yapan Başkan Topbaş, hattın bu yıl içinde açılacağını söyledi. İlerde Bakırköy ve Kayabaşı''na kadar uzatılacak metroyla Yenikapı''ya 42, Üsküdar''a 55, Kadıköy''e 59 dakikada gidilebilecek.
Başkan Topbaş; "İstanbul''da işleri engelleyenler Atina''ya baksın" (21 Ocak 2011)Atina''da Akropol Müzesi''nin üstüne bina yapıldığını belirten Başkan Kadir Topbaş, "Atina gibi bir yerde kazı alanından betonlar çıkarılarak müze binasını nasıl koyduklarını gördük. Biz de bazı yerlerde kıyametler koparanlara Akropol Müzesi''ni mutlaka görmelerini tavsiye ediyorum" dedi.
Başkan Kadir Topbaş; "Yayalaştırmada öncelik Taksim Meydanı''nda" (21 Ocak 2011)Taksim Meydanı''ndaki trafiği yeraltına alma çalışmasını bu yıl başlatacaklarını hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, Unkapanı yayalaştırma projesinin öncelikleri arasında bulunmadığını söyledi.
Building Design 2010''da Mimarlıkta En İyi 100''ü Belirledi (21 Ocak 2011)Building Design her yıl olduğu gibi 2010 yılında da Dünya Mimarlık camiasında en iyi iş çıkaranların bir listesini oluşturdu. Bu yıl bir mimarlık firması en iyi 10''a direkt giriş yaparak Gensler, Nikken Sekkei ve Foster & Partners gibi devleri geride bırakarak 1 numaraya yerleşti. Geçen sene olduğu gibi bu yılın listesinde de Türkiye''den tek isim var: Tabanlıoğlu Mimarlık.
Twitter''ın Doğuşu Kentlerden Esinlendi (20 Ocak 2011)Günümüzün en önemli sosyal medya araçlarından biri haline gelen Twitter aslında bir kentten esinlenilerek ortaya çıktı desek inanır mısınız?
Daha İyisini Yapabilirsiniz (20 Ocak 2011)Son zamanlarda, eski bir arkadaşım olan Stanford Kwinter''ı ziyaret etmek için Harvard''a önemli bir ziyaret yaptım. GSD''deki sınıfını göstermek için beni davet etti. Şu günlerde odaklanmış olduğum projeler hakkında konuşmaya başladık: Yenilik ve tasarım araçlarını kullanarak, olabilecek en geniş kitleye ulaşacak yeni bir eğitim projesi başlatmak.
Food for Thinkers: Yenilebilir Mimarlık (20 Ocak 2011)İtiraf etmek gerekirse, bu haftanın "Food For Thinkers" grubunun nasıl geçeceği konusunda oldukça heyecanlıyım! Şimdiye kadar, yemekleri, bir arkeolog, grafik tasarımcısı ve mutfak kütüphanecisiyle yeniden keşfettik.
Mimarlığa Bir Kala: Bahçeşehir Üniversitesi''nde Diploma Jürisi (19 Ocak 2011)Arkitera Mimarlık Merkezi''nde çalışan, farklı okullardan mezun olmuş iki mimar ve iki şehir plancısı editör kendi okulları dışındaki fakültelerden birinin diploma projesi jürisine izleyici olarak katılıyor. Diploma jürilerinden izlenimleri Arkitera.com''dan takip edebilirsiniz. Hazırlanan bu yazı dizisi ile mimarlık fakültelerinde varolan benzerlik ve farklılıklar da irdelenecek. Bu katılımlardan ilki 14 Ocak 2011 Cuma günü, 2002 yılından bu yana mimarlık eğitimi veren özel kurumlardan biri olan ve Beşiktaş''ta yer alan Bahçeşehir Üniversitesi''nde gerçekleşti.
Kabus ve Rüya Tasarımlar: Bilim Kurgusal ve Hayali 12 Şehir (20 Ocak 2011)Gerek köpüklü bir rüya gibi ütopyalar olsun gerekse kalp çarpıntıları içinde gece uyandıran türden cesur, ama korku ve endişe dolu bir ambiyans olsun farketmez kurgunun hayali mimarisi için her şey kabul. Bu 12 adet bilim kurgusal ve hayali şehirlerinden bazıları uyanık haldeki dünya dışındaki deneyimlerini içeren gerçekçi rüya ve kabus şehirler ile diğerleri o kadar güzel ya da öylesine korkunç ki kolayca bilinçaltının derinliklerinden fırlamış gibi.
Toplam 140 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.