Haberler

Haberler

Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
La Cite du Sport Uluslararası Ortaklar Arıyor (11 Mart 2011)La Cite du Sport dinlence park teması MIPIM''de potansiyel uluslararası ortakları ile bir araya geldi. Reel ve sanal olarak salt spora yönelik tasarlanmış La Cite du Sport, Ora - Ito''nun imzasını taşıyor.
Çağdaş Türk Mimarlarıyla Mimarlık ve Felsefe Üzerine Söyleşi (11 Mart 2011)10 Mart 2011 Perşembe akşamı Bahçeşehir Üniversitesi''nde "Çağdaş Türk Mimarlarıyla Mimarlık ve Felsefe Üzerine Söyleşi" etkinliği gerçekleşti. Söyleşiye Nevzat Sayın, Han Tümertekin, Murat Tabanlıoğlu ve Emre Arolat katıldı. Aynı zamanda Sayın''ın da hocası olan ve Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümünde "Mimarlık ve Felsefe" dersini veren Sümer Gürel oturumun yöneticiliğini yaptı.
Mimar ve mühendisler için yasa çıkıyor (11 Mart 2011)Bakan Demir, lisansını alan, mimar ve mühendis odalarına kaydını yaptıranların en devasa, nitelikli, kritik ve özel projelere imza atabildiğini belirterek, ''''2011 yılında mimarlık ve mühendislik meslek yasalarını çıkartacağız. Buna bir disiplin getireceğiz'''' dedi.
Büyük Etkinlikler Sonrasında Dönüşüm Yaşanıyor (11 Mart 2011)Queen Elizabeth Olympic Park ve çevresi Londra''da 2012 Yaz Olimpiyatları sonrasında önemli bir dönüşüme sahne olacak.
2012 Olimpiyatları Londra''nın Otel Sektörünü Canlandıracak (11 Mart 2011)Mimar Woods Bagot, önümüzdeki sene olimpiyatlara hazırlanan Londra''da 4 yeni oteli vitrine çıkarıyor. Projelerden bir bölümü, Pimlico''da Eccleston Square Hotel Hoding için 2 otel binasının 40 odalı lüks bir butik otele dönüştürülmesi şeklinde gerçekleşecek.
MIPIM 2011 Ödülleri Sahiplerini Buldu (11 Mart 2011)Almanya''dan Türkiye''ye, Hindistan''dan Japonya''ya kadar 27 ülkeden yaklaşık 100 projeyi incelemeye alan ödül jürisi altyapı, ulaşım bağlantıları, çevresel bütünleşme, teknik ve mimari kalite, sunulan hizmetler ile konseptin özgünlüğü gibi kriterlere özellikle dikkat gösterdi.
Tarihi yarımadada tek yön ulgulaması (11 Mart 2011)Tarihi yarımada olarak adlandırılan, Eminönü, Sirkeci, Sultanahmet, Gülhane ve Beyazıt''ın da içinde bulunduğu Fatih ilçesinde trafiği rahatlatmak için bin 600 sokak ve caddede ''''tek yön'''' uygulamasına geçilecek.
Batum’un ‘ucube’si (11 Mart 2011)Sanatçı Mehmet Aksoy tarafından Kars''ta yapılan ve Başbakan tarafından ‘ucube'' olarak nitelenerek tartımalara neden olan ‘İnsanlık Anıtı'' heykelinin bir benzeri Batum''da da mevcut.
Kuşadası liman için yürüdü (11 Mart 2011)Belediye önünde toplanan, aralarında CHP, DSP, DP, HEPAR, İP, Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Balıkçılar Odası temsilcilerinin de bulunduğu topluluk, limanda planlanan yapılaşmayı ve balıkçı barınağının doldurulmasını protesto etti.
En büyük termik santral İskenderun''a (11 Mart 2011)Diler Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fikret Kuzucu, İskenderun''a Avrupa''nın en büyük termik santralini kuracaklarını belirterek, "1.2 milyar dolara mal olacak tesisi üç yılda tamamlamayı planlıyoruz'''' dedi.
Otoyollara hayvanlar için köprü geliyor (11 Mart 2011)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Karayolları Genel Müdürlüğüne yol yapımı için ormanlık alanlardan yer verirken, yaban hayatının geçebileceği yeşil köprüler kurmalarını isteyeceklerini bildirdi.
İstanbul Artık Parmaklarınızın Ucunda (11 Mart 2011)İstanbul artık parmaklarınızın ucunda... Bir tuşla kentin kültürel miras ve ekonomisine yönelik her türlü bilgiye kolayca ulaşabilmek mümkün. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Bilimler Akademisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü (IFEA) ortaklığıyla hayata geçirilen "İstanbul Kültür Mirası ve Kültür Ekonomisi Envanteri" projesi iki yıla yakın süredir devam eden çalışmaların ardından tamamlandı.
İnşaatçıların gözü 2-B''de (11 Mart 2011)Çatı kaplama ve yalıtım sistemleri üreticisi Onduline''nin CEO''su Burhan Karahan, imar affı için seçimi beklemenin geçmişte kaldığını, inşaatçıların dikkatini 2-B arazilerine tapuların verilmesinin çektiğini belirtti. Karahan, K. Afrika''daki olayların da orta vadede ticareti etkilemeyeceği görüşünde.
Japonya''yı boyu 6 metreyi bulan Tsunami dalgaları vurdu! (11 Mart 2011)Japonya''nın kuzeyinde 8.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami meydana geldi. Depremin ardından Tokyo''da yaralılar olduğu belirtildi. Japonya''da son 7 yılın en büyük depreminin ardından büyük tsunami uyarısı yapıldı.
Tarihi Yarımada''ya "Yıldız" operasyonu (11 Mart 2011)Yıldız Teknik Üniversitesi''nden uzman öğretim üyeleri bir merkez kurdu. YÖK''ün izniyle kurulan merkez sayesinde Tarihi Yarımada, üniversite hocalarının gözetiminde olacak.
"Biz buradayız, kurdurtmayacağız" (11 Mart 2011)Başaranlar Firması''nın ÇED Olumlu Raporu''nun ardından, İl Genel Meclisi''nden Sığacık Körfezi''nde 35 dönüm yer kiralayarak, Orkinos Çiftliği kurulması çalışmalarında sona yaklaşması Seferihisar''ı ve çevrecileri çıldırttı.
En büyük peri bacasına restorasyon (11 Mart 2011)Kapadokya''nın en büyük peri bacası Ortahisar Kalesi''nin turist ziyaretlerine açılması için ilk adım atılarak, restorasyon projesinin ihale sözleşmesi imzalandı.
Erenköy gümrük alanı TOKİ''ye devrediliyor (11 Mart 2011)Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, "Erenköy''deki gümrük alanını, henüz protokol imzalanmadı ama, TOKİ''ye devrediyoruz. Tuzla''da en az 500 dönümlük arazi belirlendi, seçimi yapmak üzereyiz. Gümrük hizmetlerini oraya taşıyacağız" dedi.
İstanbullulara müjde! (11 Mart 2011)Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattının temeli 15 Mart''ta atılıyor. Metrobüsün dördüncü etabı olan Avcılar-Beylikdüzü Hattının temeli, 15 Mart Salı günü törenle atılacak.
Boris Johnson MIPIM''den Övgü Topladı (10 Mart 2011)Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, Londra yenileme programı için duyduğu coşkuyu anlattığı MIPIM''de başarılı bir açılış konuşması gerçekleştirdi.
Toplam 119 haber 6 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.