Haberler

Haberler

Toplam 123 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mobilya Oscarları Sahiplerini Buldu (4 Şubat 2011)İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) kapsamında bu yıl beşinci kez düzenlenen Mobilya Tasarım Yarışması'nda dereceye giren çalışmalar belirlendi.
İstanbul'u Okuyorum Seyyahların Kaleminden (4 Şubat 2011)Kültür hizmeti olarak her yılın sonunda bir prestij kitap yayımlayan Novartis, İstanbul kitaplığına yeni bir eser kazandırdı. Burçak Evren'in hazırladığı "Seyyahların Gözüyle Semt Semt İstanbul" kitabında semtlerin zaman içindeki yolculuğu anlatılıyor.
2/B İki Kere Para Ödetecek (4 Şubat 2011)‘2/B arsa sahiplerine talih kuşu konacak" şeklinde lanse edilen orman vasfını tamamen kaybetmiş yerlerin satışı için hazırlanan taslak, İstanbul Üsküdar İlçesi Çengelköy Mahallesi'nde yaşayan ATA-2 Kooperatifi sakinlerini mağdur edecek.
'Heykeli yıktırmam, gerekirse önünde dururum' (4 Şubat 2011)Başbakan Erdoğan'ın 'ucube' dediği ve bugün Kars Belediyesi'nin yıkım kararı aldığı İnsanlık Anıtı heykelini yapan Mehmet Aksoy, NTV'ye konuştu.
"Camide Yapılan Talan İnsanlık Dışı Bir Olay" (4 Şubat 2011)Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük beldesinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman Camii'ndeki yağmaya el koyunca, görevlendirilen ekip bölgede inceleme yaptı. Yeni Asır'ın gündeme getirdiği olayla ilgili konuşan Kültür ve Turizm İl Müdürü Kamil Özer, "Burada yağmacıların beklentilerini karşılayacak hiçbir şey yok. Artık bu tarihi camiye kimse zarar vermesin" dedi.
Marmara depremine farklı yorum (4 Şubat 2011)Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Osman Bektaş, 30 yıl büyük deprem riski olmadığını savundu. Marmara'daki fay hattının güneye yöneldiğini söyleyen Bektaş, "Tehlike Bursa hattında" dedi.
Mekke ve Medine garlarına Türk damgası (4 Şubat 2011)Suudi Demiryolları'nın açtığı ihaleyi Binladin Group ile Türkiye'den Yapı Merkezi ortaklığı kazandı.
Başbakan Erdoğan istedi Rize'ye Hilton geliyor (4 Şubat 2011)Kosifler Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kosif, Konya'daki Hilton Oteli'ni açarken törene katılan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, memleketleri Rize'de de bir Hilton Oteli yapılmasını istediğini, bu isteği yerine getireceklerini söyledi.
Kültürpark'taki Atatürk Büstü Nereye Gitti? (4 Şubat 2011)Yıl 1981... Atatürk'ün 100. doğum yılı nedeniyle, İzmir Enternasyonal Fuarı'na o yıl için "Atatürk Fuarı" adı verilmişti. Enternasyonal Fuar çalışmaları bu yönde sürdürülmüş ve etkinlikler de Atatürk imajına odaklanmıştı. Bu çalışmalar içinde, Kültürpark'ın Lozan Kapısı girişine bir Atatürk büstü konulması da vardı.
Venezuela'dan sonra Nijerya da TOKİ'yi istiyor (4 Şubat 2011)Venezuela Başkanı Hugo Chavez'den sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Nijerya Cumhurbaşkanı Goodluck Ebele Jonathan da, TOKİ'nin Nijerya'da konut yapmasını istedi.
MIPIM AR Future Project Awards’ta EAA-Emre Arolat Architects’e İki Ödül (4 Şubat 2011)EAA-Emre Arolat Architects, "Varyap Merkez Alışveriş ve Kültür Merkezi" ve "Zorlu Center" projeleriyle "MIPIM AR Future Project Awards 2011"de iki ödüle birden layık görüldü.
Mimarlık temalı konser (4 Şubat 2011)60 yıllık birikimi ve klasikle çağdaş arasındaki geçişliliği sağlayan geniş eser yelpazesiyle önemli Alman orkestralarından biri olan Münih Oda Orkestrası, yarın saat 20.00’de İş Sanat’ta çalacak. Alexander Liebreich’in şefliğinde gerçekleşecek gösteride, 2002 Çaykovski Yarışması’nın birincisi genç virtüöz çellist Johannes Moser de var. Her sezon seslendireceği eserleri farklı temalar kapsamında belirleyen ve bugüne kadar ışık, politika, Alpler, öteki dünyalar gibi temalar seçen Münih Oda Orkestrası’nın bu sezonki teması ise ‘mimari’ olarak belirlendi.
Tarih: 4 Şubat 2011 Kaynak: Radikal
Mısır'da müzeler güvendeymiş (4 Şubat 2011)Mısır Eski Eserler Kurulu Başkanı Zahi Hawass, Mısır'daki müzelerin ve arkeolojik alanların büyük bir kısmının güvende olduğunu ve yağmalanmadığını açıkladı.
Dumansız New York (4 Şubat 2011)ABD'de New York Belediyesi, kamuya açık alanlarda sigara içilmesi yasağını, hemen hiçbir metropolde görülmedik ölçüde genişletti.
Bağcılar-Kabataş arası kesintisiz modern yolculuklar başladı (4 Şubat 2011)Bağcılar Hattı'nda Zeytinburnu - Güngören - Bağcılar arasındaki 8 istasyondaki yüksek platformlar kaldırılarak, düşük tabanlı araçlara uygun hale getirildi ve birleşen hatta yolculuk süresi 65 dakikaya indi. Yeni tramvay vagonlarını Bağcılar'a kadar kullanan Başkan Topbaş'ı, vatandaşlar sevgi seliyle karşıladı.
Yağmur yoksa HES ölür (4 Şubat 2011)Meteorolojik verilere göre son 35 yılın en kurak kış mevsiminin görüldüğü illerden Rize'de dere yataklarında suyun azalması nedeniyle hidroelektrik santraller elektrik üretimlerine ara vermek zorunda kaldı.
"Yargı, Kadıköy Salı Pazarı'nda Odamızın Haklılığını Kabul Etti" (3 Şubat 2011)TMMOB Şehir Plancıları Odası'nın Kadıköy Salı Pazarı ile ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekilde: "Danıştay 6. Dairesi, Kadıköy Kuşdili Çayırı'nda (Salıpazarı) Taşyapı A.Ş. tarafından geliştirilen Koruma Amaçlı Nazım ve Uygulama İmar Planları ve Kuşdili Çayırı Kentsel Tasarım Projesi'ne karşı Odamızın açtığı davada, İstanbul 2. İdare Mahkemesi'nin 13.10.2009 tarihli iptal kararını onadı..."
5 yıldızlı otel gibi hastane (3 Şubat 2011)Van'da, 2008 yılında yapımına başlanan ve Nisan ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılması planlanan Bölge Eğitim ve Uygulama Hastanesi, fiziki yapısı, donanımı ve vereceği hizmetle 5 yıldızlı otel konforunda.
Safranbolu'nun tarihi mirasını yaşatan müze (3 Şubat 2011)Gidilip, görülmesi gereken bir yer... Karabük'ün konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesindeki Kent Tarih Müzesi, yöresel kıyafetlerin, eski madeni paraların yer aldığı ve geleneksel mesleklerin canlandırıldığı bölümlerle 3 bin yıllık tarihsel mirası yansıtıyor.
Bu evin sahibi yok (3 Şubat 2011)Bir İngiliz çift 3 yıl önce Channel 4 TV’deki tasarım programınına (Grand Desings) katılıp, sahibi oldukları mavnayı yüzer eve dönüştürdü. Ancak 205 bin TL’ye mal olan ev, Essex sahilinde terk edildi. Çevre sakinleri, gençlerin verdikleri partilerden rahatsız olunca, evin kaldırılmasını istedi.
Tarih: 3 Şubat 2011 Kaynak: Haber Türk
Toplam 123 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.