Haberler

Haberler

Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Antalya'ya dev akvaryum yapılacak (10 Şubat 2011)Antalya Büyükşehir Belediyesinin Olbia Kanyonuna yap işlet devret modeliyle yaptıracağı panoromik akvaryum ihalesini, KDV hariç yıllık 661 bin lira kira bedeliyle Okyanus Akvaryum kazandı.
Tophane'de Tarihi Camide Yangın (11 Şubat 2011)Beyoğlu Tophane'de bulunan tarihi Kılıç Ali Paşa Camii'nde restorasyon çalışmaları sırasında yangın çıktı.
Grönland'ın Yeni Milli Galerisi'ni BIG Tasarlayacak (11 Şubat 2011)Kuzey Avrupalı mimarlardan oluşan altı davetli ekibin katıldığı Grönland'ın yeni Milli Galerisi Tasarımı Yarışması'nı BIG, TNT Nuuk, Ramboll Nuuk ve Arkitekti'den oluşan ekip kazandı. Galeri başkent Nuuk'ta yapılacak.
İzocam ile "Yalıtım Usta Eğitimleri" Devam Ediyor (11 Şubat 2011)İzocam, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği çerçevesinde ustalara yalıtım ürünlerinin nasıl doğru uygulanması gerektiği hakkında eğitimlerini sürdürüyor. Sektörde yalıtım uygulamaları yapan, yeni başlayan ya da başlayacak ustalara eğitimleri sırasında; kullandıkları yalıtım ürünlerinin nasıl yapıldıkları, teknik özellikleri, kullanım amaçları ve farklılıkları uygulamalı olarak öğretiliyor.
Kentleri Ayaklarımızın Altına Seren Mekanlar (11 Şubat 2011)Kentlere şöyle bir tepeden bakmayı kim istemez? Yaşadığımız kentin güzelliklerini keşfetmek ve belki de yaşarken farkında olamadığımız görüntülere kuşbakışı bakabilmek, insanı başka bir hayal dünyasına götürüyor. Ülkemizde bunu başarabilmek adına çok da fazla tasarlanmış mekan olmamakla beraber, geçmişten günümüze gelen bazı tarihi yapılar, kuleler, tepeler, teleferikler ve yeni inşa edilen gökdelenler bu heyecanı tatmamıza olanak verebiliyor.
Şehit Boşnakların Kabri Üstüne Kilise İnşaatı (11 Şubat 2011)Bosna'daki savaş sırasında 1995 Temmuz ayında Srebrenitsa'da katledilenlerin defnedildiği Potoçari'deki şehitliğin üst kısmına Ortodoks kilisesi inşaatı başlatıldı. Boşnakların büyük tepkisine neden olan inşaat, belediye tarafından izinsiz olduğu gerekçesiyle durduruldu.
Panama'dan Daha Büyük Gemiler Geçebilecek (11 Şubat 2011)1914 yılında açılan ve Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'unu birbirine bağlayan Panama Kanalı genişletiliyor. 2014 yılında tamamlanmasının ardından; Panama Kanalı'ndan, daha büyük gemiler de geçebilecek.
Su başlarını devler tutmuş (11 Şubat 2011)Çok sevdiğim rahmetli hocam Prof. Seha L. Meray'ın kitabının adı böyleydi. Sanki bugünleri görerek yazmış. Kendisinin de belirttiği gibi, "devlerin su başlarını tuttuğu bir gerçek ama, insanoğlu sırtını yere getirir devlerin."
Üçüncü köprü için bu ay ihaleye çıkılacak (11 Şubat 2011)Ulaştırma Bakanlığının İstanbul Boğazına üçüncü köprü yapılmasını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu Proje ihalesi için YPK onayı alındı.Köprüde demiryolu bulunması ve projenin yapım ve işletiminde Karayolları Genel Müdürlüğünün hisse sahibi olmasına yönelik çalışmaların kesinlik kazanmasıyla bu ay ihale ilanına çıkılması bekleniyor.
Dersimiz İstanbul Konu Taksim (11 Şubat 2011)İstanbul'da 41 üniversite var. Bunların 11'inde İstanbul; sosyoloji, polimer kimya veya anatomi gibi ders olarak okutuluyor. Üniversite öğrencileri, İstanbul'u sınava çalışır gibi geziyor. Ferhat Kentel'le Beyoğlu sokaklarında Beyoğlu okumaları yapıyor, Beşir Ayvazoğ-lu'ndan İstanbul estetiğini öğreniyorlar.
Başbakan'ın açtığı otel kaçak çıktı (11 Şubat 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kars'ta İnsanlık anıtına 'ucube' diye nitelediği 8 Ocak günü açılışını yaparken İngilizce olan ismini değiştirdiği otelin 'kaçak' olduğu iddia edildi.
40 Yerde Deprem Kayıt İstasyonu Kuruluyor (11 Şubat 2011)Deprem tehlikesine karşı harekete geçen AKP, 40 yerde deprem kayıt istasyonu kurmak için kolları sıvadı. 20 adet zayıf ve 20 adet kuvvetli yer hareketi olmak üzere toplam 40 yerde kurulacak olan deprem kayıt istasyonu arasında Ankara, Antalya, Konya, Adana gibi iller yer alıyor.
Dört şehir daha yavaşlamak istiyor (11 Şubat 2011)Türkiye'de ilk kez Seferihisar'a verilen "cittaslow" yani "yavaş şehir" unvanını almak isteyen dört belde için başvuru hazırlandı.
Ertuğrul Günay'dan sit alanı açıklaması (11 Şubat 2011)'O alanda sit statüsüyle aynı koruma şartları var.'
Görüntümüze Yakışmayan Çatıları Değiştirin Artık (11 Şubat 2011)Vatandaşlar, İzmir'in Konak ilçesindeki Atatürk Kültür Merkezi ve Konak Vapur İskelesi'nin harabe halindeki çatılarının, görüntü kirliliği yarattığını söylediler.
"Ucube" Anıtın Heykeltraşı İsyan Etti (11 Şubat 2011)Başbakan Erdoğan'ın "ucube" dediği "İnsanlık Anıtı"nın yıkımını engellemek için mahkemeye başvuran Heykeltıraş Mehmet Aksoy isyan etti.
İstanbul İl Özel İdaresi; Yıldız Sarayı Harem dairelerini tarihe kazandırıyor (11 Şubat 2011)Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerine tanıklık eden Yıldız Sarayı'nın bugüne kadar ziyarete açılamayan harem daireleri, yenilenerek eski ihtişamlı günlerine döndürülüyor.
Uçurumun kıyısındaki ev (11 Şubat 2011)1,7 milyon sterline uçurum kıyısında bir ev alan çift yaşanan son toprak kaymasından sonra ölüm tehlikesiyle yüz yüze yaşıyor.
Çingene Kızı "Bakire" (11 Şubat 2011)Baraj suları altında kalacağı için dünyayı ayağa kaldıran Belkıs Harabeleri'nin kurtarılması sırasında bulunan Zeugma Antik Kenti'ndeki 'Çingene Kızı' mozaiği hem tarihle bağlanan köprünün hem de Gaziantep'in simgesi olurken, bu mozaik için bir de nüfus cüzdanı hazırlandı. Zeugma Antik Kenti'nde bulunan 'Çingene Kızı' mozaiği için nüfus cüzdanı hazırlandı. 'Çingene Kızı'nın medeni hali ise dikkat çekici. Nüfus cüzdanında medeni hali karşısında 'bakire' yazıyor.
Davutpaşa'ya dev arboretum (11 Şubat 2011)Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampusunda 2011-12 eğitim yılına yetiştirilmesi plananlanan dev bir arboretum yapılıyor.
Toplam 121 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.