Haberler

Haberler

Toplam 126 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
OMA''nın Ortakları Arasına İki Yeni İsim Daha Eklendi (7 Ocak 2011)Orta Doğu ve Kuzey Afrika''da yürütülen projelerden sorumlu olan Iyad Alsaka ile OMA Asya''da çalışan David Gianotten, OMA''nın yeni ortakları oldular. Ortak olmaları ile birlikte halen üzerinde çalıştıkları bölge sorumlulukları değişmeyecek.
Jagnefalt Milton''ın "Kayan Master Planı" (7 Ocak 2011)İsveçli mimarlar Jagnefalt Milton Norveç''teki Åndalsnes kenti için yaptıkları master planda binalar demiryolu hatları üzerinde kayıyor.
Arabayı Park Et, Tramvaya Atla (7 Ocak 2011)Tarihî Yarımada trafiğe kapatıldı ve nefes almaya başladı. Yayalar için etrafta arabaların olmaması memnuniyet verici. Birçok cadde trafiğe kapatılınca araç kullananlar ne yapacaklarını şaşırdı. Arabayı park edip tramvaya atlamaksa en cazip seçenek.
İzlenimcilerin Gözüyle Paris (7 Ocak 2011)Almanya''nın Essen şehri Macaristan''ın Pecs kenti ve İstanbul ile birlikte 2010 Avrupa kültür başkenti ilan edildi. Bu amaçla Essen''de yapılan kültürel etkinlikler yılın sonunda açılan ve 31. Ocak 2011''e kadar devam edecek olan "Empresyonistlerin gözüyle Paris" sergisiyle taçlanıyor.
Rant Uğruna Kanunsuz Yıkım (7 Ocak 2011)Bir tarafında Şehir Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi, diğer bir tarafında Doğan Holding. Kuzeyi''nde ise Çevre yolu. 34 evin yıkıldığı İstanbul''un en değerli arazilerinden biri burası. Burası Altunizade Oymacı Sokak. Tarih 2 Kasım 2010.
Kuşadası Kıyıları İşgal Altında (7 Ocak 2011)TBMM Dilekçe Komisyonu ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü''nün ortak yaptığı çalışmada; turistik sahillerin başta belediyeler olmak üzere çeşitli kurum ve kişilerce işgal edildiği belirlendi. Çalışmaya göre Antalya, Muğla ve Aydın''da 455 kişi ve kurum kıyıları işgal etmiş durumda. Kıyı işgallerinin; çit, tel örgü, hendek, duvar vb araçlarla ve ‘girmek yasak'' türü tabelalarla gerçekleştirildiği ve Kıyı Kanunu''nun "kıyılar devletin hüküm ve tasarrufu altındadır" hükmüne aykırı davranıldığı belirtildi.
İzmir''de İkinci Gökdelene Başkan Çakmur İzin Verdi (7 Ocak 2011)Yüksek yapıların mimarı olarak tanınan Megapol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, Bayraklı''da uzun binalara karşı çıkan Çakmur''un dönemini eleştirdi.
"BP sızıntısının nedeni kötü yönetim" (7 Ocak 2011)Amerikan yönetiminin, geçtiğimiz yıl Meksika körfezinde yaşanan petrol kuyusundaki patlamayla ilgili inceleme komisyonu, raporunu tamamladı.
Petra, Dünyanın 7 Harikasından Biri (7 Ocak 2011)UNESCO tarafından dünyanın yedi harikasından biri olarak seçilen Petra''nın sadece yüzde 15''i ortaya çıkartılmış. Nebatilerin kum taşını oyarak gül kurusu rengindeki kayalar üzerinde yarattığı dev binalar hayranlık duygusu uyandırır.
Osmangazi''nin yeni yıl atağı (7 Ocak 2011)2011 yılında köy ve mahalleler için önemli projeler hazırlayan Osmangazi Belediyesi, yılın ilk üç ayında 20 mahallede önemli projelere start vermeye hazırlanıyor.
Meydan Parkı Projesi''ne ilk kazma vuruluyor (7 Ocak 2011)Trabzon Belediyesi tarafından hazırlanan Meydan Parkı''nı Yeniden Düzenleme Projesi için yapılan hazırlıklar tamamlanarak yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.
Çevreci kanunda bir Truva Atı çıktı (7 Ocak 2011)Yenilenebilir, temiz enerjiye devlet teşviki getiren kanunda, bir ek maddeyle milli parklarda HES kurulması yasal hale getirildi.
Konuttan camiye Feng Shui (7 Ocak 2011)Feng Shui uzmanı Sevinç Ormancı, bu felsefenin her dekorasyon tarzında kullanılabileceğini, önemli olanın enerji dolaşımının tıkanmaması olduğunu söylüyor. Yaptığı projeler arasında Medine''deki bir cami de yer alan Ormancı, Feng Shui felsefesiyle camilerin uyumluluk gösterdiğini de belirtiyor.
Çimento sektöründe Avrupa''nın lideriyiz (7 Ocak 2011)İğnebekçili, Türk çimento sektörünün üretim ve ihracatta Avrupa liderliğine konumuna geldiğini,dünyada ise üretimde 4''ncü sıraya yükseldiğini belirtti.
Yenilenebilir Enerji Yasası ile SİT alanları HES''lere açıldı (7 Ocak 2011)Yenilenebilir Enerji Kaynakları Yasası''nda yapılan değişiklik ile koruma altındaki milli park, muhafaza ormanı, yaban hayatı geliştirme sahaları ve SİT alanları, Hidroelektrik Santralleri''ne (HES) açıldı.
Abdi İpekçi Caddesi''ne granit neşter ile yepyeni bir çehre (7 Ocak 2011)Nişantaşı Kentsel Tasarım Projesi kapsamında Abdi İpekçi Caddesi''nin sokakları granit taşlarla kaplandı.
Taksim trafiği bu yıl yeraltına alınacak (7 Ocak 2011)Taksim Meydanı''ndaki araç trafiğinin yeraltına alınması ve meydanın yayalaştırılması çalışmalarının bu yıl içinde başlayacağını açıklayan Başkan Topbaş, trafik ışıklarında beklemenin azaltılması için de ‘Akılla Kavşak'' projesini geliştirdiklerini söyledi.
Kapılar Aralanıyor (7 Ocak 2011)İstanbul kapılarını 2011''de bir kere daha aralıyor. Hem de bu sefer daha çok kişiye daha çok kapıyı açma fırsatını tanıyarak. 2010 yılında ilki yapılan Açık Kapı Festivali''nin ikincisi 2011 yılında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında binaların yanı sıra, mimarlık ofislerine de ziyaretler yapılacak. Böylelikle şehir içerisinde mimarlığa dair bir araya gelinip geziler düzenlenirken öte yandan da mimarlık pratiğinin İstanbul''daki ofislerde ne şekilde işlediği görülecek.
Tom Fruin''in Yeni Heykeli: Kolonihavehus (6 Ocak 2011)New York''lu sanatçı Tom Fruin''in Kopenhag''daki Danimarka Kraliyet Kütüphanesi önündeki açık hava heykeli "Kolonihavehus" (Tahsis) samimi ve rengarenk bir cam ev görüntüsüne sahip.
Taschen''in İlk E-Kitabı "Yes is More" (6 Ocak 2011)Deutsche Architecture Museum (DAM)tarafından 2010''un en iyi mimari monografisi seçilen "Yes is More" kitabını, Taschen bir ilki gerçekleştirerek, e-kitap halinde, Apple i-Pad''e uygun olacak şekilde yeniden yayınlıyor.
Toplam 126 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.