Haberler

Haberler

Toplam 149 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Müzelere ''Shopping Fest'' ayarı (25 Mart 2011)İstanbul Shopping Fest kapsamında, kentteki müzelerin kapanış saati 19:00''a alındı.
Marmara Forum, 31 Mart''ta açılacak (25 Mart 2011)Bir ucundan diğerine gezmenin yaklaşık 2,5 saat sürdüğü AVM''nin tanıtımını John Malkovich yapacak.
Asmaçatı''yı Koçlar açtı (25 Mart 2011)Asmaçatı Alışveriş ve Buluşma Noktası törenle hizmete girdi.
Mimaride sınırlar kalkıyor (24 Mart 2011)Dünyanın en gelişmemiş şehirleri bile artık mimarların oyun alanına döndü.
Bostan Yeşil iken Pazarlığa Oturulmaz (24 Mart 2011)Kuzguncuk''a yolu düşmemiş olan var mıdır, ya da duymamış olan? Film, dizi, reklam ve hatta moda çekimlerine sık sık mekan olan, bünyesinde delisinden enteline birçok farklı karakteri ve hikayeyi barındıran, insanların hala karşılaştıklarında birbirlerinin hatırlarını sordukları bir semt. 2010 yılındaki Şenlik''te konuşan Uğur Yücel''in tanımıyla "çok büyük bir akrabalık Kuzguncuk". Son günlerde Kuzguncuk, "Bostan"ı ve burayı korumaya niyetli semt sakinlerinin direnişi nedeniyle gündemde. Arkitera Mimarlık Merkezi olarak bu savaşçılardan mimar Boğaçhan Dündaralp, mimar Tülay Atabey Onat, Petek Dalyan, Tan Morgül ve Şengül Alemdar''la Kuzguncuk''ta buluşup görüştük. Grupla Kuzguncuk''un tarihi, konumu, önemi, müdahaleler ve mücadeleler hakkında konuştuk...
Tarsu Alışveriş Merkezi''ne 1 milyon Euro''luk BREEAM bütçesi! (24 Mart 2011)Merkezi Hollanda''da bulunan Corio şirketinin yatırımı olan Tarsu Alışveriş Merkezi, Türkiye''deki en yüksek BREEAM derecesinin sahibi oldu.
UNESCO raporunda yeni Haliç köprüsüne 4 metre itirazı (24 Mart 2011)UNESCO''nun ''Dünya Kültür Mirası''nda yer alan İstanbul''un doğal doku ve tarihî görüntüsünün bozulmaması isteniyor. Bu amaçla kente gelerek bir dizi araştırmalarda bulunan UNESCO heyeti, 50 metre yapılması planlanan Haliç Metro Geçiş Köprüsü''nün direklerinin 3-4 metre indirilmesini rapor etti.
Altınbaş da yalılılar kervanına katıldı (24 Mart 2011)Beykoz''un en güzel yalılarından biri olan 200 yıllık Hamlacıbaşı Yalısı, 7 milyon TL''ye Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş''ın oldu.
''Türkiye bir yüzen ada cenneti'' (24 Mart 2011)Atatürk Üniversitesi (AÜ) Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. İhsan Bulut, Türkiye''nin bir yüzen ada cenneti olduğunu söyledi.
1.5 kilometrede, 1.5 milyon TL (24 Mart 2011)Depreme karşı yenilenen 5 okulun öğrencileriyle birlikte, 1.5 milyon liralık taşımalı eğitim rantının da ''dağıtıldığı'' öne sürülüyor.
Köylüye imar cezası affı (24 Mart 2011)İmar planı olmayan köylerde, ilkokul ve lise, ibadet yeri, sağlık tesisi, güvenlik tesisi gibi yapılar için imar planı şartı aranmayacak. Köylerde, köyde sürekli oturanlarca yapılan yapılardaki aykırılık giderilirse idari para cezası uygulanmayacak. İşte İmar Kanunu''nda değişenler...
Unakıtan''ın fabrikası için suçlama (24 Mart 2011)Balıkesir''in Bandırma İlçesi''nde bulunan Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan''ın oğlu Abdullah Unakıtan''a ait ''AB Gıda'' şirketine ait yem katkı maddeleri üreten fabrikanın atıklarının çevre kirliliğine neden olduğu iddia edildi.
Türkiye''de su suya gidiyor (24 Mart 2011)Türkiye''de su suya gidiyor 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle gündeme gelen veriler Türkiye''nin su açısından zengin bir ülke olmadığını ortaya koyuyor.
Hasankeyf''te bilirkişi heyetine alkış (24 Mart 2011)Hasankeyf''te bilirkişi heyetine alkış Diyarbakır İdare Mahkemesi, tarihî Hasankeyf''i sular altında bırakan Ilısu Barajı Projesi''nin yapımı ve imzalanan sözleşmesinin iptal edilmesi talebiyle açılan davada, Hasankeyf''te keşif ve bilirkişi incelemesi yaptı.
Avrupa''da nükleer santral var (24 Mart 2011)Avrupa''da nükleer santral var Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AB''nin teknik olmayan nedenlerle enerji faslını görüşmeye açmadığı bir ortamda, nükleer santrallerle ilgili kriterler getirmesini çok anlamlı bulmadığını söyledi.
Dünyanın en prestijli kenti (24 Mart 2011)Uluslararası birçok gazete ve dergi, dünya çapında prestiji giderek artan İstanbul''u, mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında en ön sıralara koyuyor.
Eyfel Kulesi''nin restorasyonu için çağırdılar, biz mi gitmedik (24 Mart 2011)Türk işadamlarının sorunlu yerlere mecbur olduğu için gittiğini söyleyen Eren, ''Batı''daki işlere bizi çağırmıyorlar'' dedi.
Geçmişimizdeki ‘biz'' ve Libya (24 Mart 2011)Sömürgeci koalisyonun saldırdığı Libya''da ‘ortak tarih''imizi anımsamak gerekiyor.
BIG, Stockholmsporten İmar Planı Yarışması''nı Kazandı (23 Mart 2011)BIG, Grontmij ve Spacescape, yeni planlanan kavşağın kesişim noktasında Stockholm için bir giriş kapısı tasarlanması amacıyla açılan Stockholmsporten İmar Planı Yarışması''nı kazanan ekipler oldu.
Acıktınız mı? (23 Mart 2011)Hafta içi her gün saat 11:30 civarlarında Arkitera''da bir soru ortada dolanmaya başlar: Bugün ne yesek? Her gün kendimize sorduğumuz bu soruya yaratıcı cevaplar üretmeye çalışsak da elimizdeki seçenekler kısıtlı. Yakınlarda değişik yiyecekler satan bir sokak pazarı olsa ve sonrasında da yine sokakta bir kahve içebilsek, her gün sorduğumuz bu soruya bir alternatif getirebileceğiz belki de... Dünya''da yemek ve alışveriş kültürüne katkıda bulunan ve tarihi çok eskilere dayanan pazarlar, her şehirde değişik konseptlerle kendini gösteriyor.
Toplam 149 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.