Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Egepen Deceuninck PVC Profil ve Pencere Sektörü''nün En Beğenilen Markası Seçildi (8 Nisan 2011)Doğan Medya Grubu''nun ekonomi alanındaki dergisi Capital ve Adecco Araştırma Şirketi, 24 Ağustos 2010 - 12 Kasım 2010 tarihleri arasında en önemli 35 sektör ile ilgili olarak online araştırma tekniği kullanılarak, 7.500 yöneticiye online anket, 3.000 yöneticiye telefonla anket yaparak sektörlerin en beğenilen şirketlerinin sorulduğu bir çalışma yürüttü ve bu detaylı çalışmanın sonuçları, ödül töreni ile Türkiye''de duyuruldu.
Emre Arolat Mimarlık’a Uluslararası Yeşil Tasarım Ödülleri (8 Nisan 2011)EAA-Emre Arolat Architects, "Maslak No.1 Ofis Kulesi", "Yalıkavak Konutları" ve "Zorlu Center" projeleriyle "Green Good Design Awards"da üç ödüle birden layık görüldü.
İspanya''ya Oscar Niemeyer''den Modern Dokunuş (8 Nisan 2011)Efsaneleşmiş Brezilyalı mimarın İspanya''da uygulanan ilk projesi, bir sahil endüstri şehrinde yer alan bir grup soyut sanat eserinden oluşuyor adeta. Modern mimarinin bilim kurgu ile karşılaştırılması uzun zamandır yapılıyor. Bu karşılaştırma sadece şekilsel ve malzeme bağlamında olmuyor, aynı zamanda ideal demokrasinin ve ızgara şeklinde şehir planlamasının bir araya geldiği bir nevi sosyal bir uzay alanı gibi de algılanabiliyor.
Asya''da radyasyon paniği (8 Nisan 2011)Japonya''daki nükleer felaketin ardından Güney Kore''de radyoaktif bulutlar nedeniyle okullar kapatıldı. Çin''de ise gıdalarda radyoaktif madde tespit edildi.
İstanbul otobüsünün rengini seçiyor (8 Nisan 2011)İstanbullu yeni otobüsünün rengini seçiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş.''nin yeni otobüslerinin rengini İstanbullular belirleyecek.
İstanbul’un sokakları ‘rengin ahengi’ ile estetik kazanıyor (8 Nisan 2011)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin Boya Sanayicileri Derneği ve ilçe belediyeleri ile birlikte hazırladığı "Rengin Ahengi İstanbul" projesi'' kapsamında 7 ilçede sokakların altyapıları yenilendi, binaların dış cephesi yeniden düzenlendi ve boyandı.
Dere yatağında kentsel dönüşüm tehlikesi (8 Nisan 2011)İMO Ankara Şube Başkanı Nevzat Ersan, "Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi"nde inşaatın temel kazısı sırasında, Hatip Çayı''nın kazının temelinin doldurduğunu ve inşaata zarar verdiğini kaydetti.
İDO''da ihale günü (8 Nisan 2011)İDO''un özelleştirme ihalesi bugün yapılıyor. Açık artırma usülüyle yapılacak ihalede 5 firma yarışıyor. İhalede rakamın 1 milyar doları bulabileceği belirtiliyor.
Çin''in son çılgın projesi (8 Nisan 2011)Ping-pong raketi şeklinde dev otel.
"Yeni çağın materyali" karbon elyaf binaların ömrünü 1.000 yıl uzatıyor (8 Nisan 2011)Bilim insanlarının analiz ve tahminlerine göre, Türkiye Marmara bölgesinde, Japonya''daki kadar olmasa da, er geç oldukça büyük bir deprem geçirecek. Bu nedenle Marmara çevresinde yüz binlerce binanın güçlendirilmesi ya da yıkılıp yeniden yapılması gerekiyor.
Japonya''nın yine yüreği ağzına geldi (8 Nisan 2011)Felaket yaralarını sarmaya çalışan ülkede 7.4 büyüklüğünde deprem oldu, verilen tsunami alarmı kaldırıldı.
Çadırda fuar, Ankara''nın ayıbı (8 Nisan 2011)Ankara Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılışında konuşan ASO Başkanı Özdebir, "Daha geniş alanlara ihtiyacımız var" dedi.
Akfen''in HES''leri enerji üretmeye başlıyor (8 Nisan 2011)Otluca 1 Hidroelektrik Santrali bu gece yarısından itibaren ticari enerji üretimine geçiyor.
Konteynır Deposu Ofis Binasına Dönüşüyor (7 Nisan 2011)Thames Nehri kenarındaki 14 katlı yapı lüks bir otele dönüşebilirdi.
Güneş Çıksa da Serinlesek Biraz... (7 Nisan 2011)Türkiye''nin birçok bölgesi güneş enerjisi potansiyeli bakımından oldukça şanslı.
“Uygulanabilir Fikirler” Yarışması (7 Nisan 2011)YTONG tarafından Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi işbirliği ile düzenlenen "Çatılar ve Sürdürülebilirlik" konulu ulusal mimari tasarım yarışmasının kolokyumu jüri üyeleri ve ödül alan proje sahiplerinin katılımıyla 6 Nisan Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi''nde gerçekleşti. İlk olarak Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi YK Başkanı Prof.Dr. Deniz İncedayı söz alarak, yarışmanın amacından ve temasından bahsetti.
Gökyüzündeki Bahçe (7 Nisan 2011)Büyük şehirlerdeki parklar genellikle bir kaçış noktası, beton ve demir yığınları arasında yeşil birer sığınak olarak düşünülür. Ama her zaman değil. Manhattan''ın aşağı batı bölgesindeki Chelsea semtinde bulunan High Line''a yaklaştığınızda dikkatinizi çeken ilk şey, bu parkın yapıldığı malzeme oluyor. Bir zamanlar yük vagonlarının fabrika ve depolara ulaşmasına olanak veren yükseltilmiş bir ray sistemini ayakta tutan ve en azından uzaktan bakıldığında bir şehir vahasından çok, bir harabeye benzeyen sert, ağır, siyah çelik bir yapı...
Filip Dujardin''den Çılgın Yapılar (7 Nisan 2011)Belçikalı fotoğraf sanatçısı Filip Dujardin gerçekte var olmayan yapıların fotoğraflarından oluşan bir dizi yarattı. Gerçek ile fantazi arasında bir yerde kaybolmuş gibi gözüken fotoğraflar, Dujardi''in kopyala-yapıştır yeteneğinin ürünleri. Fotoğraflar o kadar gerçekçi ki böyle bir mimari gerçekten var mı diye insan kendine sormadan geçemiyor.
Hasankeyf''te her yer tapulu! (7 Nisan 2011)Batman Üniversitesi Rektörü ve Hasankeyf Kazıları Başkanı Prof.Dr. Abdüsselam Uluçam, baraj suları altında kalacak Hasankeyf''te kamuya ait arazilerde kazıların tamamlandığını söyledi.
Geleceğin gökdelenleri yarıştı (7 Nisan 2011)ABD''li mimarlık yayını Evolo, geleceğin gökdelenleri arasında bir yarışma düzenledi. Tamamı taslak halinde olan projelerden finale kalanlar ise oldukça dikkat çekiciydi. Paris''te kaktüs şeklinde Eyfel''e komşu olan The Porifera Kulesi''nin yanı sra Brezilya''da Amazon ormanlarının ortasında hayali bir gökdelen ile nerede yapılacağına henüz karar verilmeyen ve taslak aşamasında olan dikey çiftlik bunlar arasında geldi. Projeler arasında en mütevazi olanları ise Paris''te Eyfel''e komşu yapılan gökdelen ile Hamburg''da yapılan üçüz gökdelen oluşturdu.
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.