Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Rize''de HES''lere karşı önemli başarı kazanıldı (7 Nisan 2011)Rize''nin Fındıklı ilçesi Çağlayan Vadisi''nin, 1. derece doğal sit alanı özelliğinden çıkarılması amacıyla Danıştay''a açılan dava reddedildi.
Town binasından kuşbakışı Sydney (7 Nisan 2011)Sydney''in en yüksek binalarından biri olan ve tepesine asansörle çıkıldığında, tüm Sydney''i görebileceğiniz ''Tower'' Paris''in Eiffel''i, New York''un Empire State''i gibi...
ThyssenKrupp Elevator Madrid''de Yeni Bir Asansör Fabrikası Açıyor (7 Nisan 2011)Türkiye''de de başarıyla faaliyet gösteren ThyssenKrupp Elevator, üretim tesislerinden birini İspanya''nın başkenti Madrid''de açtı.
Kuzey Ege''nin güzel kızı buluşmak için sizi bekliyor (7 Nisan 2011)Körpe bir güzel gibi mahçup ancak güzelliğini kendisini fark edebilenlerle paylaşacak kadar cesur Bergama. Bu mahçup güzel, şimdi içinde barındırdığı hazineyi onu görebilenlerle paylaşmak için can atıyor.
İzmir''in Stratejik Planı, Akdeniz kentlerine örnek olacak (7 Nisan 2011)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Kentler Birliği (MEDCITIES) ağında bulunan ancak kent yönetiminde stratejik planlama konusunda yeterince deneyime sahip olmayan kentlere ışık tutacak.
Tepeüstü Kavşağı''nda trafik kesintisiz akacak (7 Nisan 2011)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ümraniye''de inşa edilecek Ümraniye Tepeüstü Köprülü Kavşağı''nın temeli atılıyor.
İDO Özelleştirme İhalesi Nihai Pazarlık Aşamasında (7 Nisan 2011)İDO özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi, 8 Nisan 2011 Cuma günü Saat: 10.00''da Haliç Kongre Merkezi''nde yapılacak.
İnsanlık Anıtı''nı boyadılar (7 Nisan 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın ''ucube'' diye nitelendirdiği ve kaldırılmasına karar verilen Kars''taki İnsanlık Anıtı''nın zemin duvarı rengarenk boyandı.
Lâhit Vinçle Kaldırılıp Arkeoloji Müzesine Taşındı (7 Nisan 2011)Afyonkarahisar''ın Şuhut ilçesinde geçtiğimiz yıl Nisan ayında bir vatandaşın arsasında yaptığı temel kazısı sırasında bulunan antik lahit, Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesi''ne taşındı.
''Ucube'' parça parça kaldırılacak (7 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın ''ucube'' olarak nitelendirdiği Kars''taki İnsanlık Anıtı''nın yıkımı için yapılan ihale sonuçlandı. Heykelin yıkımına 15 gün içinde başlanacak ve parça parça kesilerek kaldırılacak.
Almanya "temiz enerji" arayışında (7 Nisan 2011)Hannover Sanayi Fuarı''nda alternatif enerji kaynakları alanındaki yenilikler ön plana çıkıyor. Fuar katılımcıları, nasıl ve hangi şartlarda "temiz" enerji üretebileceğine dair projelerini tanıtıyor.
Mobilya Fuarı MODEKO 2011 Açıldı (7 Nisan 2011)Türk mobilya sektörünün önde gelen üretici firmalarını aynı çatı altında toplayan Mobilya Dekorasyon Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı (MODEKO 2011) açıldı.
"Bekar olmaktan daha tehlikeli" (7 Nisan 2011)Greenpeace Akdeniz, Japonya''daki felaketin boyutlarına dikkat çekiyor...
Fukuşima''ya Azot Enjekte Ediliyor (7 Nisan 2011)Japonya''nın kuzeydoğusunda, 11 Mart''ta meydana gelen deprem ve tsunami felaketlerinin ardından zarar gören Fukuşima nükleer santralinde, yeni bir patlamayı önlemek amacıyla, santralin 1 numaralı reaktörüne azot enjekte edilmeye başlandığı bildirildi
Avrupa Günü Sinop''ta kutlanacak (7 Nisan 2011)Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu''nun önerisiyle bu yıl Türkiye''deki Avrupa Günü kutlamaları için Sinop seçildi.
Kadıoğlu: Esas seyrelme Güney Kutbu''nda (7 Nisan 2011)Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Ozon tabakasındaki seyrelmenin yüzde 40''ı bulmasına dikkat çekerken esas sorunun Güney Kutbu''nda olduğunu belirtti.
TOKİ''den yurt atağı (7 Nisan 2011)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), üniversite öğrencilerinin yurt sorununun çözümü için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) ile protokol imzaladı.
"İhracatın Yıldızları Ödülü" KALE Kilit''in Oldu (6 Nisan 2011)Kale Kilit, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri''nin (İMMİB) gerçekleştirdiği 2010 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni''nde, "Metal Eşya" kategorisinde en fazla ihracat gerçekleştiren kurum olarak üst üste beşinci kez birinciliği elde etti. Kale Kilit, bu ödüle 2010 yılında yaptığı 62 Milyon USD''lık ihracat tutarı ile ulaştı.
Bir Kent Plancısı Gözüyle Japonya''daki Felaket (6 Nisan 2011)Toronto Üniversitesi''nde kent coğrafyacısı olan Profesör André Sorensen''in 1990''larda akademik kariyeri için Japonya kent planlamasını seçmesinin nedeni en azından İngilizce literatürde yeni keşfedilen bir konu olmasındandı. Doktorasında Tokyo''nun sorunlu yayılışını inceleyen ve 2004 yılında "The Making of Urban Japan" isimli kitabını tamamlayan Sorensen şunları söylüyor: "Japonya Dünya''daki ikinci büyük ekonomiye sahipti ve bu konuda yazılmış neredeyse hiçbir şey yoktu."
Frank Gehry''nin Tasarladığı İlk Gökdelen Manhattan''da İnşa Ediliyor (6 Nisan 2011)Birçok New Yorklu, Belediye Başkanlığı Binası''nın hemen güneyinde yer alan 8 Spruce Street adresinde yükselen yeni konut binasına heyacan ve korku ile yaklaşıyor.
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.