Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İzmir''de kentsel dönüşüme hız verilmeli (4 Nisan 2011)İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir''de kentsel dönüşüme hız verilmesi gerektiği belirterek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız da bu konuya önem veriyor. Bizim 10 bine yakın inşaatçı üyemiz var, TOKİ''ye ihtiyacımız yok. TOKİ, Belediyemiz ile birlikte arsa üretsin" dedi.
Dünya, Varyap Meridian''ı konuşuyor (4 Nisan 2011)Sadece Türkiye''de değil dünya arenasındaki projelerle boy ölçüşen Varyap''ın son eseri Varyap Meridian, 2 yılda 10 uluslararası ödüle değer bulundu.
"Çernobil''den de beter" (4 Nisan 2011)Rus atom enerjisi uzmanı, Fukuşima felaketinin Çernobil faciasından çok daha kötü olduğunu söyledi.
''En güvenli santrali kuracağız'' (4 Nisan 2011)Rusya''nın 20 milyar dolarlık yatırımla Mersin-Akkuyu''ya inşa edeceği nükleer santral uygulama aşamasına geçiyor.
2011''in en iyi havalimanları (4 Nisan 2011)Güntay Şimşek 10 milyondan fazla kişinin değerlendirmelere katıldığı Skytrax ödüllerini yazdı.
Santralı kontrol altına almak, aylar sürebilir (4 Nisan 2011)Japonya''da 11 Mart''ta meydana gelen deprem ve tsunami felaketinde zarar gören Fukuşima Daiçi Santralı''nın kontrol altına alınmasının, birkaç ay sürebileceği belirtildi. Nükleer güvenlik yetkilisi Hidehiko Nişiyama önceliklerini, çalışamaz haldeki soğutma sisteminin yeniden onarılması ve radyoaktivitenin sızmasını engellemek olarak açıkladı.
Periler Vadisi SİT alanı oldu (4 Nisan 2011)Simav''da, Kapadokya''yı andıran peri bacası oluşumlarının bulunduğu bölge korumaya alındı.
Herkes sığınaklara! (4 Nisan 2011)Japonya''daki depremle sonrasında gelen tsunami ve nükleer serpinti tehlikesi ABD''de yapımı süren ''lüks'' sığınağa talebi patlattı.
''Avrasya Tüneli Projesinde fayda yok soygun var'' (4 Nisan 2011)İstanbul''a önemli zararlar vermesi öngörülen Avrasya Tuneli Projesi''ne karşı çıkan 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu üyeleri, tünelden geçecek araçlardan büyüklüklerine göre 4 ila 6 dolar arasında ücret alınacak olmasının "parası olana hizmet" niteliği taşıdığına işaret ederek, hükümetin ulaşım politikalarını protesto etti.
Kadıköy''de Ucube Tartışması (4 Nisan 2011)Temelinin atıldığı günden beri tartışma yaratan Kadıköy sahil şeridindeki otel tepki çekmeye devam ediyor... Kadıköylüler ve mimarlar binanın tarihi silüeti bozduğunu belirtiyor.
Marmaris''te yol için ağaç katliamı (4 Nisan 2011)Muğla''nın Dalaman Havalimanı''na ulaşımın daha çabuk ve risksiz olması ve aynı zamanda da ülke genelinde başlatılan duble yol çalışmaları nedeniyle Marmaris ile Gökova arasında yüzlerce ağaç kesildi.
Yılın En Muhteşem "Ev"i (4 Nisan 2011)Robb Report dergisi, Los Angeles yakınlarındaki 28 yataklı odalı evi yılın en iyisi seçti...
Fukuşima''dan Pasifik''e radyoaktif su sızıyor (4 Nisan 2011)Japonya''da zarar gören Fukuşima Daiçi Nükleer Santrali''nin çevresinde deniz suyundaki radyasyon artışının nedeni anlaşıldı.
Ali Kaptan''ın evi satışa sunuldu (4 Nisan 2011)Son günlerin izlenme rekorları kıran dizisi ‘Öyle bir geçer zaman ki''de yer alan Ali Kaptan''ın evinin benzerleri, 2. kez düzenlenen Prefabrik Fuarı''nda satışa sunuldu.
Patron''un Çek Defteri''nden Başkalarının Parası''na: Halka Arzlar (1 Nisan 2011)ArkiPARC 2011 oturumları arasında yer alan "Gayrimenkul''de Halka Arz" başlıklı oturum zengin içeriği ile dikkat çekti. Mentor Proje Yönetimi ortaklarından İlhami Akkum''un moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturuma Çelen Kurumsal Değerleme ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Güniz Çelen ve İş Yatırım Genel Müdürü İlhami Koç konuşmacı olarak katıldı.
Konut, Ofis ve Lojistik Yatırımlarına Profesyonel Bakış (1 Nisan 2011)ArkiPARC 2011''de konut, ofis ve lojistik yatırımları da mercek altına alındı. Mimar Melkan Tabanlıoğlu krizin sektör açısından öğretici olduğunu, mimari projelerin kişiye ve kente katkı sağladığı zaman daha çok değer bulduğunu dile getirdi.
2. tüp tünel hattında ''tarihi miras'' önlemi (1 Nisan 2011)Boğaz Karayolu Geçiş Projesi güzergâhı, tarihi kalıntı ihtimaline karşı jeo radarlarla tarandı. 50 metre derinliğe ulaşan radyo dalgaları Yenikapı''da duvar kalıntısı tespit etti.
ArkiPARC''ta Eski Sanayi Alanlarına Yönelik Yeni Fırsatlar Masaya Yatırıldı (1 Nisan 2011)Moderatörlüğünü İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi (İMP) Kentsel Tasarım ve Yarışmalar Departmanı Proje Yürütücüsü Murat Vefkioğlu''nun üstlendiği "Eski Sanayi Alanlarında Yeni Geliştirme Fırsatları" başlıklı panel, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, İMP Planlama Koordinatörü Özdemir Sönmez, Kartal Kentsel Geliştirme Derneği Başkanı Ahmet Piker ve Kağıthane-Ayazağa Vadisi Kentsel Geliştirme Derneği Başkanı Bekir Kılıç''ın katılımı ile gerçekleşti.
Fukuşima gömülüyor (1 Nisan 2011)Tsunamide hasar gören Fukuşima nükleer santralı, son çare olarak 3 aşamalı bir planla kapatılıyor. Zemini, sızıntıya karşı ziftle kaplanacak, reaktörlerin üzeri de özel bir çadırla kapatılacak.
Bergama''yı yabancı tanıyor (1 Nisan 2011)İzmir''de, Akropol, Asklepion gibi ilk çağ medeniyetlerinin en görkemli eserlerine sahip Bergama''ya dünyanın her yerinden turistler gelirken, yerli turistlerin ilgi göstermemesi şaşırtıyor.
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.