Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Agora''nın önünde tek engel kaldı (1 Nisan 2011)Kazıların sürdüğü İzmir''in tarihi kent merkezi çevresinde bulunan binalar yıkıldı. Agora''nın önünde kalan tek engel ise Mezarlıkbaşı Katlı Otoparkı.
Asya belediye başkanları İstanbul’da küresel krizi konuşuyor (1 Nisan 2011)Küresel Finansal Krizin Asya kentleri üzerindeki etkisinin ele alınacağı II. Asya Belediye Başkanları Forumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ın ev sahipliğinde İstanbul''da başladı.
"Arsayı tual olarak düşünebiliriz" (1 Nisan 2011)Bu yıl, "Çizginin Dışındakiler" ana konsepti çerçevesinde, dünya görüşleriyle farklılık yaratmış isimleri ağırlayan Bersay İletişim Enstitüsü (BİE), Kerem Erginoğlu''nu konuk etti.
Çevre CoğrafyalardaTürk Geliştiricilerin Avantajı Yüksek Adaptasyon Becerisi (1 Nisan 2011)Moderatörlüğünü IMS Mühendislik Danışmanlık ve Ticaret Firması Yönetici ortağı Gürer Ünal''ın yaptığı, AIM Property Development Yönetim Kurulu Başkanı Melih Özkan, Rönesans Holding A.Ş., Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, Turkmall firması İcra Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu''nun konuşmacı olarak katıldığı "Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak" paneli ArkiPARC''ın ikinci gününde gerçekleşti.
ArkiPARC 2011''de İstanbul Finans Merkezi Masaya Yatırıldı (1 Nisan 2011)Son yıllarda İstanbul Ataşehir bölgesindeki gelişmenin de en önemli parçası olan İstanbul Finans Merkezi konusu 31 Mart Perşembe günü ArkiPARC 2011''de yine tüm paydaşları bir araya getiren bir oturumla tartışıldı. ULI Türkiye''nin başkanı Haluk Sur moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda IMS İcra Kurulu Başkanı Serdar Güçar, İBB''den İstanbul Finans Merkezi Altyapı Komitesi koordinatör yardımcısı Timuçin Kurt ve bölge için proje geliştiren mimari ekiplerden birisi olan Tabanlıoğlu Mimarlık''ın yöneticilerinden Murat Tabanlıoğlu''ndan oluşan konuşmacılar proje sürecini dinleyicilerle paylaştılar.
ArkiPARC 2011 Gayrimenkul Ödülü Kazananları Belli Oldu (1 Nisan 2011)Arkitera Mimarlık Merkezi''nin, "Kentsel Kalite için Diyalog" teması ile gerçekleştirdiği ArkiPARC 2011 kapsamında 31 Mart akşamı Fulya Fuar Merkezi''nde gerçekleşen Gayrimenkul Ödülü 2011 Belediye Başkanları, gayrimenkul geliştiricileri ve mimarları bir araya getirdi. Fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar onurlandırmayı amaçlarken sektöre örnek teşkil eden başarılı yatırımları öne çıkaran Gayrimenkul Ödülü ilk kez 2008 yılında verilmişti. Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım alanlarında geliştirici ve mimarlık ofislerine verilen Gayrimenkul Ödülü Töreni 2011 haberci Özlem Gürses''in sunumu ile renkli görüntülere sahne oldu.
Türkiye''nin "enerji haftası" (1 Nisan 2011)Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası''na Türkiye, 11 - 17 Nisan tarihleri arasında santralistanbul tarafından organize edilen "santralistanbul Enerji Haftası" ile katılıyor...
Enerji nasıl depolanır? (1 Nisan 2011)Çevre dostu yenilenebilir enerjilere geleceğin enerjisi gözüyle bakılıyor, ancak bu enerji kaynaklarından elde edilen elektriğin depolanması sorunu sürüyor. Yeni yöntem elektrikten metan gazı üreterek enerjiyi depolama.
"Belgrad ormanlarında göz göre göre suç işleniyor" (1 Nisan 2011)Orman Mühendisleri İstanbul şubesi yetkilileri, Belgrad ormanındaki su dolum tesislerinin yasal olmadığını söylüyor. Tesisler ise doluma devam ediyor.
Üçkuyular''da metro tepkisi (1 Nisan 2011)İzmir''in Üçkuyular semti esnafı, Üçyol-Üçkuyular metro hattı inşaatı nedeniyle İnönü Caddesi''nin yaklaşık 1 yıldır araç trafiğine kapalı kalmasına tepki gösterdi. Dün metro şantiyesi önünde toplanan işyeri sahipleri basın açıklaması yapıp Büyükşehir Belediyesi''ni eleştirdi.
Buca''ya kestirme yol için TSK''dan izin beklenecek (1 Nisan 2011)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca trafiğini rahatlatması için yapılacak "Uçan yol" adıyla bilinen 7.5 kilometrelik ekspres yolun 1350 metrelik kesiminde kamulaştırma çalışmalarını tamamlandı. Yeşildere bağlantısını sağlayacak köprünün geçeceği alan için ise Türk Silahlı Kuvvetleri''nden (TSK) arazi tahsisi istenecek.
"Çevreden de kalkınmadan da taviz yok" (1 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan: "Biz ne çevreden, ne de kalkınma mücadelesinden taviz veririz."
Türkiye''nin "iklim" hesapları (1 Nisan 2011)Eroğlu, sera gazlarının atmosferde birikerek küresel iklim değişikliğine neden olduğuna dikkat çekerek, Türkiye''de sera gazlarının yüzde 70''inin enerji üretiminden kaynaklandığını söyledi.
Yok böyle bir öğretmenevi! (1 Nisan 2011)Beyoğlu Meşrutiyet Caddesi''nde, 1883''te inşa edilmiş, Haliç''e manzarası olan 6 katlı bir bina. Kapısından içeri girer girmez şık dekorasyonuyla, oturup bir kahve içme isteğini doğuran, hoş bir kafeterya ile karşılıyor konuklarını.
Yaşam zincirinde "plastik" (1 Nisan 2011)Araştırmacılar, bazı bakterilerin okyanustaki plastik atıklarla beslendiklerini düşünüyorlar...
Ankara''nın havası tehlikeli (1 Nisan 2011)TMMOB Kimya Mühendisleri Odası, Ankara''nın havasının insan sağlığını tehdit ettiği açıklandı...
8 bin 500 yıllık İstanbullu (1 Nisan 2011)Marmaray kazılarında ortaya çıkan bir mezar tarihin yeniden yazılmasına neden olacak.
Antalya''ya 4 saat çabuk ulaşılacak (1 Nisan 2011)Dik rampaları ve keskin virajları nedeniyle sürücülerin ''''çileli yol'''' dediği Mersin-Antalya karayolunun yarattığı sıkıntı, "Akdeniz Sahil Yolu" sayesinde aşılacak.
Kaçak binalara ''af'' gibi ruhsat (1 Nisan 2011)İstanbul''daki yüz binlerce kaçak binaya, güçlendirme yapılabilmesi gerekçesiyle ''ekonomik ömrün sonuna kadar'' geçici ruhsat verilecek.
Bütün AVM''ler yıkılıyor (1 Nisan 2011)‘Marka Şehir'' projesi kapsamında geliştirilen imar çalışmalarıyla İstanbul''un AVM devri kapanıyor. Önümüzdeki aylarda İstinye Park''a kepçe vurulmasıyla başlayacak yıkım, şehrin bütün büyük alışveriş merkezlerinin ortadan kaldırılmasını hedefliyor. İstinye Park''ta Başbakan''ın katılımıyla düzenlenecek yıkım şenlikleri sırasıyla Kanyon, Akmerkez, Cevahir ve Metro City ile devam edecek. İstanbulluları küçük esnafa yöneltmeyi hedefleyen proje, Stil İkonları Derneği tarafından organize edilen bir eylemle yarın Nişantaşı''nda protesto edilecek.
Tarih: 1 Nisan 2011 Kaynak: Radikal
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.