Haberler

Haberler

Toplam 163 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
BASF Poliüretan''ın Yeni Showroom''unu Yılmaz Zenger Tasarladı (15 Nisan 2011)BASF''in, poliüretan operasyonel birimi olan BASF Poliüretan''nın İstanbul Pendik''deki sistem evinin Showroom''u yenilendi. Projeye ünlü mimar ve tasarımcı Yılmaz Zenger, tasarımlarıyla hayat verdi. Kendi projelerinde de poliüretana yer veren Zenger, mekanda, teşhir edilen ürünler bir yana herşeyi poliüretandan tasarladı.
Erdoğan "Çılgın Proje"yi yarın açıklıyor (15 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan ''Çılgın'' projesini yani Yüzyılın Projesi''ni yarın açıklıyor. Projenin ne olacağına dair ise daha önce iki iddia ortaya atıldı.
McDowell & Benedetti En Büyük Planlama İşini Kaptı (15 Nisan 2011)McDowell & Benedetti, Staffordshire, Uttoxeter merkezinde JCB fabrika alanını planlayacak.
Önce kendini keşfet sonra evini dekore et (15 Nisan 2011)Amerika''da yayınlanan Reader''s Digest isimli dergi, evini dekore ederken zorluk çekenlere ipuçları veriyor. İşe kendinizi tanımakla başlayın. Nelerden hoşlanıyorsunuz, en değerli eşyanız hangisi, gardırobunuzda neler var? Bütün bu soruların cevabını bulunca, evinizi nasıl dekore edeceğinizi biliyorsunuz demektir.
Bir altı minare de Arnavutköy''de (15 Nisan 2011)Geçtiğimiz hafta "Sanmayın ki altı minare yalnızca Sultanahmet''te" dedik, Türkiye''de üç tane altı minareli cami olduğunu söyledik. 1 Nisan''da yayınlanan haberin ardından gelen şaka gibi bir e-postayla irkildik: "Bir tane cami de Arnavutköy''de var. Taşoluk Yeşil Camii." Tabii düştük Arnavutköy yollarına. Şimdi korkumuz, altı minareli beşinci caminin ortaya çıkması! Her şey geçen hafta "Sanmayın ki altı minare yalnızca Sultanahmet''te" haberiyle başladı.
Minareyi yapan dekorasyonu hazırlar (15 Nisan 2011)Camiler günlük hayatımızın vazgeçilmez parçası. Haliyle iç dekorasyonları da önemli. İkinci Cami Donanımları Fuarı''ndan hem konforlu hem şık ibadethaneler için alternatifler...
Paris''in altında 6 milyon insan iskeleti (15 Nisan 2011)Paris''in üstü kadar altı da turist çekiyor. Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney''in mezarının da bulunduğu Pére Lachaise; Chopin, Oscar Wilde, Moliére, Balzac, Jim Morrison, La Fontaine ve Proust gibi isimlerin sessiz misafirhanesi. Dar koridorlarına sağlı sollu 6 milyon insan iskeletinin istif edildiği Catacombre yeraltı mezarlığı ise Fransız tarihinin geçmişi üzerine suskun bir dinleti sunuyor.
Elektrik Şebekesinden Metro Haritası (15 Nisan 2011)İstanbul''da senelerdir süren ve kentin önemli noktalarını şantiye alanına çeviren metro çalışmalarının ne zaman tamamlanacağı halen netleşmiş değil. Diğer bir yandan dünyanın ilk metro sistemine 1863''te sahip olan Londra kentinin metro inşasından bu yana tam 148 yıl geçmiş ve halen metro sistemleri işlevini sürdürüyor. Londra oldukça büyük bir kent olması nedeni ile sahip olduğu metro sistemi de o denli geniş alanlara yayılıyor. 19. yüzyıldan bu yana Londra yönetimi metro sistemlerini oluşturmak ve metro hatlarını kullanıcılara en iyi şekilde aktarabilmek adına haritalamalarda farklı yöntemler kullanmış.
Merinos AKKM''den uluslararası başarı (15 Nisan 2011)Kongre ve toplantı sektöründe uluslararası otorite olan ve 53 ülkede 170 üyesi bulunan Uluslararası Kongre Merkezleri Birliği (AIPC), Türkiye''de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı''nın ardından Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi''ni de üyeliğe kabul etti.
Rekor kırıldı (15 Nisan 2011)Tüm dünyada Facebook kullanıcıları bir gün içinde, 80 binden fazla yorum girerek bir rekora imza attı.
Sağlıklı Kentler Birliği Bursa''da toplandı (15 Nisan 2011)Sağlıklı Kentler Birliği''nin "Kentleşme ve Kentlerde Yaşam" temalı konferansı, Bursa Büyükşehir Belediyesi''nin ev sahipliğinde yapıldı. 14 Nisan 2011 Perşembe 14:09 tarihinde eklendi.
Gaziemir ‘kalbine'' yeniden kavuşuyor (15 Nisan 2011)Gaziemir Belediyesi''nin projesi, yakın zamana kadar ilçenin kalbi olan AbdullahArda Meydanı''nı canlandıracak, Avrupa''nın en güzel meydanlarına benzetecek.
Çorlu Deresi zehir saçıyor (15 Nisan 2011)Fabrikaların bıraktığı kimyasal atıklar nedeniyle çevresine zehir saçan Çorlu Deresi''nin kansere neden olduğu iddia ediliyor.
Bedenin Ev Halleri (15 Nisan 2011)Ev, tüm yaşamışlığıyla, barındırdığı tarihle kirli bir mekândır; anılarla, kişisel eşyalarla, duvarlardaki lekelerle, bedensel döküntülerle zamanın izlerini çoğaltır durmadan. Bedenin bir protezi, bir eklentisi gibidir; mekânları tamamen bedensel işlevlere göre örgütlenmiştir. Ev içi mekânların örgütlenmesinin tarihi, aynı zamanda bedenin kirli tarihidir.
Nükleer karşıtı tepkiler büyüyor (15 Nisan 2011)Fukuşima Nükleer Santralı''nda yaşananlar Japonları ve Hintlileri kızdırdı...
Kapalı Çarşı''yı kim kurtaracak? (15 Nisan 2011)ABD''nin prestijli gazetelerinden New York Times, Kapalı Çarşı''yı ziyaret ederek tarihi çarşının acil çözüm bekleyen sorunlarını anlattı.
İBB ve İETT''nin "2010 Yılı Faaliyet Raporu" onaylandı (15 Nisan 2011)İBB ve İETT''nin "2010 Yılı Faaliyet Raporu"nu Belediye Meclisi''ne sunan Başkan Kadir Topbaş, yaptıkları yatırımlarla raylı sistemin ulaşımdaki payını yüzde 8''den yüzde 13''e çıkardıklarını belirterek, "Yapımı devam eden 52.5 kilometrelik raylı sistemle birlikte Marmaray da 2014 yılına kadar devreye girecek. İstanbul''un toplam raylı sistem uzunluğu 230 kilometreyi aşacak" dedi.
"Acil önlem alınmalı" (15 Nisan 2011)Greenpeace, Japonya''daki kazanın derecesinin 7''ye çıkarılmasında geç kalındığını düşünüyor ve etkilenen nüfuslar için acil koruyucu önlemler alınması çağrısında bulunuyor.
Mahalleye asansörle çıkılacak (15 Nisan 2011)Karabük Belediyesi, vatandaşların yaya olarak ulaşmakta güçlük çektiği mahalleye asansör yapıyor. Belediye Başkanı Rafet Vergili, ayrıca buna benzer dik yolları olan Yenişehir ve Esentepe mahallelerine yürüyen merdiven projesi hazırladıklarını kaydetti.
İstinat duvarı çöktü, apartman tahliye edildi (15 Nisan 2011)Zonguldak''ta spor salonu inşaatının istinat duvarı çöktü. 14 ailenin yaşadığı apartman sakinleri korku dolu anlar yaşadı.
Toplam 163 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.