Haberler

Haberler

Toplam 163 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Radyasyonun uzun süreli etkileri" (15 Nisan 2011)Columbia Üniversitesi Radyolojik Araştırma Merkezi''nden David Brenner, Fukuşima nükleer santralinde yaşanan radyasyonun uzun süreli etkilerine dikkat edilmesi gerektiğini ve radyasyon tehdidinin henüz geçmediğini belirten bir makale kaleme aldı.
Türk turizmine Hollanda''dan ödül (15 Nisan 2011)Hollandalılar Türkiye''yi uçakla gidilen en iyi destinasyon seçti.
Mamak çöplüğü 15 bin fidanla yeşerdi (15 Nisan 2011)İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla Mamak çöplüğü ve çevresi 15 bin fidanla yeşillendirildi.
Sabancı, yakın coğrafyada fabrika bakıyor (15 Nisan 2011)Göçmen, çimentoda yeni satın alma çalışmalarının şekillenmek üzere olduğunu açıkladı
Nisan karı kış turizmine yaradı (15 Nisan 2011)Erzurum''da kayak sezonunu kapatmaya hazırlanan oteller nisan ayında yağan karla tekrar hareketlenmeye başladı.
Bursa, Kocaeli, Sakarya havzası, ''Detroit'' olsun (15 Nisan 2011)Bakan Ergün, "Hurda indirimini, yeni finansal uygulamalar ortaya konulduğunda yapabiliriz" dedi.
Oyuncak eve imar şoku (15 Nisan 2011)İngiltere''de Abigail Gent adındaki küçük kıza, 3. yaş günü için ailesi tarafından oyun evi Wendy house hediye edildi. Ancak oyun evi, belediye meclisinin ''imar'' iznine takıldı. Bir şirkette yönetici pozisyonundaki Richard Gent, olayın bürokrasi çılgınlığının son ispatı olduğunu söyledi. Buna karşın meclis üyeleri aileye son olarak bir mektup göndererek, küçük kız için yapılan evin imar izninin alınmasını istiyor. Belediye Meclisi, hayvanların beslendiği mekanlarda bu gibi yerlerin ahır görünümü verdiği, bu yüzden evin imar ve iskan müdürlüğünün izni olmadan yapıldığı kanaatinde.
Tarih: 15 Nisan 2011 Kaynak: Yeni Şafak
Saddam''ın Irak''taki en büyük sarayı yenileniyor (15 Nisan 2011)Geçen yıl Libya''da düzenlenen 32''nci Arap Ligi Zirvesi için biraraya gelen 22 Arap ülkesinin başbakanı, bu yıl Ağustos ayında Irak''ın devrik lideri Saddam Hüseyin''in Bağdat''taki Cumhuriyet Sarayı''nda ağırlanacak. Sarayı Arap Ligi için kongre merkezine dönüştürecek olan şirket ise başkentte daha önce Başbakanlık misafirhanesini inşa eden Ankaralı Görkem İnşaat.
Maltepe, Kartal sahilinde dolgu (15 Nisan 2011)Büyükşehir Belediyesi, Kartal ve Maltepe ilçeleri sahilinin tamamını kapsayan Çetin Emeç Bulvarı, Caddebostan-Pendik Sahilyolu ile Turgut Özal Bulvarı''nı içeren alanı dolgu yapacak.
Konut Tasarımı Yarışması''na Çağrı (14 Nisan 2011)Başvuru için son gün 28 Nisan.
Başkentin En İyi Binaları New London Ödülleri ile Onurlandırılıyor (14 Nisan 2011)New York, Paris ve Edinburg''dan gelen jüri üyeleri kazanan 12 projeyi belirledi.
Welsh Mimarlık Okulu, Sürdürülebilir Merkezi Tamamladı (14 Nisan 2011)Sürdürülebilir bina ürünlerini araştıracak yeni merkez Shotton, Tata Sttel''de açıldı.
İstanbul''da lale zamanı (14 Nisan 2011)İstanbul, bir devre adını veren, doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip olan laleyle yeniden buluşuyor.
Ulucami''nin vav''ları (14 Nisan 2011)Bursa''ya ne zaman yolum düşse ayaklarım beni Ulucami''ye sürükler. Bu camide arınıp durulur, bütün duvarları ve sütunları bir harfler, semboller, şifreler dünyasına dönüştüren celi sülüs, talik ve divani yazıların her birini okuyup anlamaya çalışırken zamanı unuturum.
Çernobil''i itiraf ettiler (14 Nisan 2011)Japonya Nükleer ve Sınai Güvenlik Ajansı''nın genel müdür yardımcısı Hidehiko Nishiyama ile Nükleer Güvenlık Komisyonu yetkilisi Kenichi Hirose, Fukuşima Daichi nükleer santralındaki felaketi, uluslararası ölçülere göre 5''den, en yüksek düzey olan 7''ye yükseltti. Nükleer tesislerde 7 düzeyi bugüne kadar sadece 1986''da Çernobil''de meydana gelen nükleer santral felaketinin ardından uygulanmıştı.
Mimarinin Suya Yansıması (14 Nisan 2011)Dünya Su Günü, geçtiğimiz ayın 22''sinde dünya çapında çeşitli etkinliklerle kutlandı. Biz de gerçekten özel bir mimariye sahip ve suyla alakalı olan on yapıyı inceledik. Avrupa ile Asya''yı bağlayan metropol İstanbul''un görülmeye değer yapılarından biri olan Yerebatan Sarnıcı, I. Justinyen zamanında civardaki saraylara su sağlamak için inşa edilmiş olan antik mühendislik harikalarından biri. Yapıyı, eski yapılardan devşirilen malzemelerden yapılmış 336 adet kolon ayakta tutuyor. Sarnıca zamanında kilometrelerce uzaktan gelen su, gerektiğinde tüm İstanbul''a bile aylarca yetecek kadar çoktu. Antik imparatorluğun çöküşü ile, sarnıç yüzyıllarca sessizliğe gömüldü ve 1500''lü yıllarda Hollandalı bir gezgin tarafından yeniden keşfedilerek batı tarafından tanındı.
Hilal, aktarmada yeni merkez olacak (14 Nisan 2011)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin TCDD ile ortaklaşa hayata geçirdiği İZBAN Projesi''nin geçtiğimiz günlerde hizmete alınmasının ardından Halkapınar''daki aktarma İstasyonu''nda yaşanan sıkışıklığı gidermek amacıyla Kemer ile Halkapınar arasına yapılması gündeme gelen aktarma istasyonunun yeri belli oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Halkapınar''ı rahatlatmak amacıyla inşa edilecek olan aktarma istasyonunun Hilal Metro İstasyonu''nun altına yapılacağını açıkladı.
Kadifekale göründü (14 Nisan 2011)Kent dönüşümü çalışmaları kapsamında yıkımların sürdüğü ve bugüne kadar 5 bin kamyonluk molozun çıkarıldığı Kadifekale, Yeşildere Caddesi''nden net olarak görünmeye başladı.
Dinleri buluşturan "BERGAMA" (14 Nisan 2011)Üç bin yıllık tarihi geçmişi ile Bergama ilçesi, Müslümanlık, Hıristiyanlık ve Yahudilik''e ait önemli merkezleri bir arada bulunduruyor.
İkiçeşmelik mesaisi (14 Nisan 2011)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, turizm aksı haline getirilmesi için çalışmaların sürdüğü İkiçeşmelik, Agora ve Kemeraltı bölgesinde incelemelerde bulundu. Başkan Kocaoğlu, bölgedeki tarihi dokuyu uygun düzenlemelerle yenileyip görüntüyü güzelleştireceklerini ve bölgenin turizm potansiyelini arttıracaklarını söyledi.
Toplam 163 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.