Haberler

Haberler

Toplam 163 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İpek Yolu''na Demiryolu Entegrasyonu (14 Nisan 2011)Yükselişte olan Çin ve Avrasya''ya karşı güçlü duran Avrupa dünyanın yeni ekonomik merkezi olmaya hazırlanıyor.
İzmir, dünyanın karşısına çıkacak (14 Nisan 2011)Türkiye''nin ilk ‘sakin'' kenti Seferihisar, Haziran 2013''te, Cittaslow üyelerine ev sahipliği yapacak. 23 ülkeden toplam 140 belediye başkanı konuk olacak.
Zaha Hadid’in Yeni Projesi Elk Grove’da Yaşayanları İkiye Böldü (14 Nisan 2011)Uluslararası üne sahip Zaha Hadid''in kurduğu mimarlık firması son zamanlarda popülerliğini korumaya devam ediyor.
Facebook''ta yorum rekoru (14 Nisan 2011)Tüm dünyadan on binlerce Facebook kullanıcısı, bir Facebook mesajına 24 saat içinde en fazla yorumu girerek Guinness Dünya Rekoru''nu kırmaya çalışarak daha yeşil bir Facebook için çağrıda bulunacak.
Fener''in Sarayı (14 Nisan 2011)Sporcular Başkent''e geldiğinde Divan''ın işlettiği bu 5 yıldızlı otel standardındaki mabette kalacak. Düğün, toplantı ve konser gibi organizasyonların yapılabildiği tesisten herkes faydalanabilecek.
Yaşamın kıyısındaki Kibera, Topbaş''ın ziyareti ile dünya gündeminde (14 Nisan 2011)Ulaşımdan çevreye, kültürden spora kadar İstanbul''un tüm sorunlarının çözümü için azami gayret sarf eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vizyon sahibi kişiliğiyle Başkanlığı''na seçildiği UCLG ve UNACLA gibi uluslararası örgütlerin Başkanı olarak da dünya çapındaki yerel sorunlarla da yakından ilgileniyor.
Binaların arasındaki şehre bak! (14 Nisan 2011)Akbank Sanat, bir sanatçı kooperatifi olan Société Réaliste''in ''Binaların Arasındaki Şehir'' sergisine ev sahipliği yapıyor. 07 Mayıs''a dek sürecek olan sergide, Société Réaliste Fransız sosyolog Gabriel Tarde''ın bakışından gelişen bir isimle çalışıyor. Société Réaliste kooperatifi, binaların bulunduğu yeni modern bir Olimpiya olarak şehrin insanlarına ve mimarlarına bakmak yerine ''binaların arasındaki şehre'' bakıyor. Sergi küratörü Ali Akay sergi hakkında ''Sanatçı, şehir modernizminin yükseldiği New York''un 2. Dünya Savaşı sonrasındaki devasa büyümesini ele alan King Vidor''un filmine gönderme yapıyor. İnsanlarından ve onların sözlerinden arındırılmış olan imajlarda şehir kendi başına bir dekor gibi gözümüzün önünden geçiyor. ''Amerikan Rüyası'' nın başlangıcı olan bu modernizm batı-dışından gelen göçmenlerin kurduğu ve yerleştiği bir şehir. Söz konusu göçmenlik rüyası günümüzde hala devam etmekte" diyor.
Tarih: 14 Nisan 2011 Kaynak: Yeni Şafak
Moğolistan ile enerji iş birliği (14 Nisan 2011)Enerji Bakanı Taner Yıldız ile Moğolistan Enerji Bakanı Dashdorj Zorigt arasında petrol ve doğalgaz alanında iş birliği anlaşması imzalandı. Moğol Bakan, "Ülkemizde 100 çeşit maden rezervi var" dedi.
Çin, 176 adayı ihale ile satışa çıkardı (14 Nisan 2011)Çin hükümeti, kimsenin oturmadığı 176 adayı satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Çin Denizcilik Bürosundan yapılan açıklamada, Çinli ya da yabancıların satışına sunulmak üzere listelenen 176 adacığın, turizm, sanayi, balıkçılık, nakliye ya da yenilenebilir enerji gibi çok çeşitli alanlarda kullanılmak üzere satışa çıkarılmasının planlandığı belirtildi. Çin Denizcilik Bürosu, aynı ada için çok sayıda müşteri çıkması halinde, en yüksek teklifi veren kişi ya da kurumun, adanın sahibi olacağını da belirtti. Adaların satışıyla ilgilenenlerin dosyalarını Çinli yetkililere iletmesi, dosyaların uzmanlarca inceleneceği kaydedildi.
Tarih: 14 Nisan 2011 Kaynak: Sabah
Yenilenebilir enerji güçleniyor (14 Nisan 2011)Dünya Ekonomik Forumu''nun (WEF) hazırladığı rapora göre, yenilenebilir enerji projelerine küresel yatırım geçen yıl önemli oranda artış gösterdi.
Çin''in temiz enerji atağı (14 Nisan 2011)Pew Charitable Trusts tarafından yayınlanan rapora göre, Çin, geçtiğimiz yıl temiz enerji yatırımlarda Almanya ve ABD''nin önüne geçerek dünya lideri oldu.
Seçim öncesi kaçak yapı yıkımlarında olaylar çıktı (14 Nisan 2011)Bursa''nın merkez Yıldırım ilçesinde 7 mahallede gerçekleştirilen yıkımlarda kaçak yapı sahipleri ile güvenlik güçleri arasında olaylar yaşandı. Belediye ekiplerine karşı koyan bazı vatandaşlar, polis tarafından engellendi. Evleri yıkılan kişiler baygınlık geçirdi.
Türk taksisinin New York''ta ''engel''i kalmadı (14 Nisan 2011)1 Ekim 2014''ten itibaren New York''taki tüm taksilerin tekerlekli sandalye erişimine uygun olma şartı getirilecek.
Şanghay''da 5 Osmanlı ajanı (14 Nisan 2011)Osmanlının son döneminde İttihat ve Terakki lideri Enver Paşa''nın Pantürkizm ideali için Orta Asya''ya gizli görev ile gönderilen 5 ajanının, bölgede köşeye sıkışınca soluğu aldıkları Şanghay''da yaşadıkları yer, bugün şehrin en güzel noktalarından birine dönüşmek üzere inşaat halinde.
Emekli mekikler müzeye (14 Nisan 2011)Nasa emekliye ayırdığı uzay mekiklerinin hangi müzelere gideceğini açıkladı.
Japonya Bir Kez Daha Sallandı (14 Nisan 2011)Japonya''nın kuzeydoğusunda, 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
İmralı İskelesi kaldırılıyor (14 Nisan 2011)11 yıl önce Öcalan''ın gelişiyle sivil gemilere kapanan iskelenin yerine bölgeye park yapılacak.
3,5 milyon eve elektrik sağlayacaklar (14 Nisan 2011)RWE & TURCAS tarafından Denizli''nin Kaklık Beldesi''nde kurulacak Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali''nin temeli atıldı.
Ordu günleri başlıyor (14 Nisan 2011)ORDU Günleri etkinlikleri bugün Eyüp''teki Feshane Fuar ve Kongre Merkezi''nde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle başlıyor.
Abant artık Orman Bakanlığı''na emanet (14 Nisan 2011)Bolu Abant Tabiat Parkı''nda yaptığı çalışmalarla ekolojik sistem ve yaban hayatı tahrip ettiği için mahkeme kararıyla işletme sözleşmesi iptal edilen İl Özel İdaresi, doğa harikasının işletmesini Çevre ve Orman Bakanlığı''na devretti.
Toplam 163 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.