Haberler

Haberler

Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Birileri biliyor muydu? (29 Nisan 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın ''çılgın projesi''nin geçeceği Çatalca bölgesinde arazilerin bir yıl önce yüzde 70 el değiştirdiği ortaya çıktı.
Erdoğan''dan çılgın projeyi eleştirenlere yanıt (29 Nisan 2011)Erdoğan: "Burada sadece Kanal İstanbul''u yapmıyoruz. Burada biz aynı zamanda İstanbul''un yoğunluğunu, deprem tehdidini de yok etmek için bu adımı atıyoruz. Gerek Avrupa Yakası''nda gerek bu yakada. Hani iki yeni şehir diyoruz ya, inşallah önümüzdeki çarşamba o şehirleri de açıklayacağız. Tabi sadece o şehirler değil, onların yanında ilave projeler de var. Engellendiğimiz bazı projeleri açıklayacağız.
"İkinci Boğaz" İki Kat Tehlike mi? (29 Nisan 2011)Geçtiğimiz Çarşamba günü açıklanan "çılgın proje Kanal İstanbul"un ortaya çıkışının gerekçelerinden birinin, İstanbul Boğazı''nın güvenliğini sağlamak olduğu söylendi. Karadeniz ile Marmara Denizi''ni birbirine bağlarken, iki kıtaya yayılan İstanbul''u ortasından bölen İstanbul Boğazı, uluslararası deniz taşımacılığının yapılabildiği en dar geçit olma özelliğini taşıyor. Dolayısıyla da büyük tonajlı gemilerin geçişleri sırasında ciddi tehlike arz ediyor olduğu doğru. Oldukça kıvrımlı bir yapıya sahip olan Boğaz''ın en geniş yeri 3,6 kilometre, en dar yeri 698 metre ve uzunluğu ise 29,9 kilometre.
Kanal İstanbul en büyük ikinci proje (29 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın ''çılgın projesi'' Kanal İstanbul, dünyanın en pahalılarıyla yarışacak. Manş Tüneli, Hong Kong Havalimanı gibi mega projeleri geride bırakan Kanal İstanbul''u yalnızca Gotthard Tüneli geçiyor.
''Çılgın proje huzur getirmez'' (29 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın dün açıkladığı "çılgın proje" bugün bazı köşe yazarlarının da gündemindeydi. Kimileri projeyi beğenirken, hoş karşılamayanlar da var.
Sızmasın diye internetsiz ortamda hazırlandı (29 Nisan 2011)Kanal İstanbul projesi için büyük gizlilik içinde çalışıldı. Detaylar iki ay önce netleşti. İnşaat maliyetini ve tahliye edilecek toprak miktarını azaltmak için kanalın dağlardan değil vadilerden geçmesi tasarlandı.
Orada 10 milyon yıl önce kanal vardı (29 Nisan 2011)Deprem uzmanları Başbakan Erdoğan''ın Çılgın projesinin ayrıntılarını görmeden yorum yapmaktan kaçındı.
Bir doğal zenginlik yandı (29 Nisan 2011)Türkiye''nin uluslararası öneme sahip 135 sulak alanından biri olan Ekşisu Sazlığı''nın önemli bir bölümü yandı.
"3000 yıllık denge bozulur" (29 Nisan 2011)Uzmanlar uyarıyor: ''''Doğal olarak oluşmuş bir sistemi öyle yapay müdahaleler yaparsanız, ne olacağını kestiremezsiniz. "
TOKİ, çılgın projeye komşu 10 bin konutu teslim ediyor (29 Nisan 2011)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı devam eden İstanbul-Kayaşehir''de ilk etap konutların teslimlerine başlandı.
Buca''daki balık hali Güzelbahçe''ye taşınıyor (29 Nisan 2011)Başkan Kocaoğlu, balıkçılara, Güzelbahçe''ye balıkçı limanı ve balık hali kurulacağı müjdesini verirken, "Deniz tarafında 40 dönümlük bir alanda dolgu yaptıktan sonra bakanlığın gösterdiği alanda inşaata başlayacağız" dedi.
''Suriye nükleer reaktör kurmaya çalışıyor'' (29 Nisan 2011)ABD ve İngiltere''nin vatandaşlarını çekmesinin ardından Birleşmiş Milletler de Suriye''nin gizli olarak nükleer reaktör inşa etmeye çalıştığını duyurdu. BM, Irak''a müdahale edilmeden önce ise Saddam''ın kimyasal silahı olduğunu iddia etmişti.
Sahibinden satılık cami (29 Nisan 2011)İstanbul''da Yılmaz Düdüş sahibi olduğu bir araziyi üzerinde kaçak inşa edilen cami ile birlikte satışa çıkardı.
''Yıkım müteahhitliği'' deyim değil, gerçekmiş meğer (29 Nisan 2011)Başbakan Tayyip Erdoğan''ın ''Eşsiz eserlerin arkasında hep hayaller vardır'' dediği dakikalarda, İnsanlık Anıtı''nın kafası koparılmış, sıra omuzlara gelmişti. İhtimal ki, ülkemize yabancı herhangi biri, sadece bu cümleyi duysa, Türkiye''nin sanatsal özgürlük alanında da çok ilerlemiş olduğunu düşünürdü.
Muhteşem tesadüf (29 Nisan 2011)Çılgın proje açıklandıktan hemen sonra bazı görüşmeler yaptım. İlk olarak ''Hüsamettin Özkan''ı'' aradım. ''Nasıl buldunuz?'' diye söze girdim. ''Siyasetçiler büyük projeleri sever. Özellikle sağ gelenek. Ben genellikle büyük fikirlere olumlu bakarım'' yanıtını verdi.
Venedik''in suyunu arıtacağız (29 Nisan 2011)Ayşe Erkmen, 54. Venedik Bienali''nde Türkiye''yi bir tür mekanik heykelle temsil edecek. ''Plan B'' adlı çalışma, kanallardaki suyu temizleyip geri bırakacak bir arıtma sistemi.
Krize rağmen yapılan 4 projeden biri oldu, Baytur''a ödül getirdi (29 Nisan 2011)Baytur İnşaat''ın Samsung''la birlikte Dubai''de yaptığı 31 ve 37 katlı iki kuleden oluşan Boulevard Plaza, önemli gayrimenkul fuarı CITYSCAPE''den ''İnşa edilmiş en iyi ofis-ticaret merkezi'' ödülü kazandı.
Erdoğan belki de çıldırmadı! (29 Nisan 2011)Siyasi kimliğiyle de tanınan mimar Ahmet Vefik Alp, 2000 yılında Rauf Denktaş''ın ''çılgının çılgını'' projesinden yola çıkarak, Başbakan Erdoğan''ın ‘Kanal İstanbul''daki olası amacına ulaştı.
Çılgın projelerin en yenisi iki yüz senelik.. (29 Nisan 2011)Sokullu''nun Büyük Kanal projesinden çıkıp Çatalca-Marmara Kanalı projesine kadar söylenerek geldik.. Birbirinden çılgın beş projeyi yıllarca konuştuk.. Ortada isimlerinden başka bir şey yok.. Proje çılgınlığının genetik olması beni rahatlatıyor..
Başbakanım, çılgın projelerine devam et, olur mu? (29 Nisan 2011)Biz Türk Milleti olarak hep büyük projeler tasarlamış ve birçoğunu gerçekleştirmişizdir. Şimdi, terör örgütleri ve darbeci çeteler tarafından ismi kirletilse de ‘Ergenekon Destanı'', bilinen tarihimizin içinde en ünlü destanların başında gelir. Ergenekon''da Türkler, koca bir demir dağı eriterek ‘Bozkurt''un eşliğine mucizevi bir oluşu gerçekleştirmişlerdir.
Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Ağustos 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.