Haberler

Haberler

Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Topbaş rant avcılarını uyardı (29 Nisan 2011)Topbaş, "Kanal İstanbul projesini duyup o arazide yer almak isteyenler şunu da düşünsünler; ya kanal onların üstünden geçerse. Tam da üstüne basabilir" dedi.
"Dubai yapıyorsa, biz de yaparız" (29 Nisan 2011)''Çılgın Proje''nin hazırlık aşamasında eskiz çalışması yapan mimar Genim, ''Vaktiyle Eyfel Kulesi''ne de karşı çıkanlar oldu. Ama bugün tablo ortada'' dedi.
Trakya''yı Kanal İstanbul çılgınlığı sardı (29 Nisan 2011)Başbakan''ın ‘çılgın projesi'', Trakyalıları çıldırttı. Güzergah açıklanmadı ama tahminlerde adı geçen köylere lafı bile yetti. Vatandaşlar ellerinde haritalarla kanalın geçeceği yerleri tahmin etmeye çalışıyor. Kahvelerde, tarlalarda, evlerde çılgın proje konuşuluyor. Trakya nefesini tutmuş piyangonun kendilerine vurması için dua ediyor.
Bombalanan HSCB otel olarak açılıyor (29 Nisan 2011)HSBC''nin eski Genel Müdürlük binası, Azeri asıllı İşadamı Mübaris Mansimov tarafından TMSF''den 90 milyon TL''ye satın alındı.
Proje çılgın olsun, biz normal olalım (29 Nisan 2011)Türkiye Cumhuriyeti''nin 100''üncü yılı olan 2023 yılı projesi kamuoyunda herkesi heyecanlandırdı. Siyaset, iş dünyası ve halk, seçim ve geçim gündemine ara verdi.
Çılgın "Kanal İstanbul" projesi, İstanbul`un gerçeklerini görmemek demektir (28 Nisan 2011)TMMOB Şehir Plancıları Odası "Kanal İstanbul" projesine tepki gösterdi.
Tankerleri Karadan Yürütmek (28 Nisan 2011)Başbakan tarafından açıklanan şu proje çılgın değil, hinoğluhin bir proje. Şimdi seçim öncesi muhalif partilerin şaşkın sözcüleri ahmakça tartışmalar ile bu projeye karşı çıkmaya çalışacaklar.
Çılgın projenin ilk komşuları belli oluyor (28 Nisan 2011)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı devam eden İstanbul-Kayaşehir''de ilk etap konutların teslimlerine başlandı. Kayaşehir Konutları''nin teslimi iki ay içerisinde tamamlanacak. Yapımı tamamlanan 10 bin 112 konutu hak sahiplerine teslim etmeye başlayan İdare, izdiham olmaması için teslim sürecini iki aya yaydı.
Yıllardır Erdoğan''ın hayalinde yaşayan projenin hikâyesi (28 Nisan 2011)Türkiye''nin merakla beklediği projeyi ilk olarak 7 Ekim 2010 tarihinde Today''s Zaman gazetesi açıklamıştı.
Mühendislikte serbest mimarlıkta yasak! (28 Nisan 2011)Akademik çalışmaları ve demokrasiye katkılarıyla adından söz ettirmesi gereken üniversitelerden bazıları hâlâ yasakçı uygulamalarıyla gündemde.
Başbakan, "Çılgın Proje"sini açıkladı: Boğaza kardeş geliyor (28 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan, aylardır merakla beklenen ''çılgın proje''yi açıkladı. ''Kanal İstanbul'' adı verilen proje ile İstanbul''a ikinci bir boğaz daha açılacak. Mevcut Boğaziçi tanker trafiği bu kanala yönlendirilecek. Etrafında yeni yerleşim alanları, köprüler ve yollar yapılacak. Cumhuriyet''in 100. yıldönümüne yetiştirilmesi hedeflenen proje, yeni prestij bölgeleri, dev bir havaalanı ve limanı da beraberinde getirecek.
"Çernobil felaketi genlerimizde yaşıyor" (28 Nisan 2011)Derelerin Kardeşliği Platformu (DEKAP) Dönem Sözcüsü Ömer Şan, "günümüzün Çernobil''i HES projeleridir" dedi. Ömer Şan, HES''lere karşı yurt çapında yürttüğü mücadeleyle tanınan DEKAP adına Çernobil felaketinin 25. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
Türkiye, bir heykelin idamına tanıklık ediyor (28 Nisan 2011)Kars''taki ‘İnsanlık Anıtı''nın kaldırılması çalışmalarına yeniden başlandı. Dün sabah saatlerinde başlayan çalışmalarda heykelin ilk olarak baş kısmı kesildi. Erdoğan''ın ‘ucube'' olarak nitelediği ‘İnsanlık Anıtı''nın kaldırılması işini alan firma, çalışmalara başladı. Anıtın kesim işlerinde kullanılacak elmas ucun kırılması, havanın kararması ve şiddetli rüzgâr nedeniyle yetkililer, teknik eksikliklerin giderilmesinin ardından, heykeli kaldırma çalışmalarına sabah saatlerde yeniden başladıklarını belirterek, heykeldeki kesim işleminin sürdüğünü bildirdi. Heykelin ilk olarak baş kısmı kesildi. İki insan figürlü anıtın 18 parça halinde kesileceği, anıtın parçalarının daha sonra kamyona yüklenerek belediyenin belirleyeceği bir bölgede muhafaza edileceği öğrenildi.
Çernobil, insan hayatı ve siyaset (28 Nisan 2011)Bundan 25 yıl öncesiydi. Leningrad''da arkadaşlarla neşeli bir gün geçirmiştik. Akşam üzeri Ukrayna''daki bir tesiste büyük bir kaza çıktığını duyduk. Televizyonu açtık. Çernobil adını ilk kez duyduk. Kazanın birkaç gün önce bir nükleer santralda çıktığı, ama her şeyin kontrol altında olduğu söyleniyordu...
İstanbul tamam sıra İzmir''de (28 Nisan 2011)Binali Yıldırım''ın 2 Mayıs''ta İzmir ile ilgili yeni bir proje açıklayacağını ifade eden AK Parti İl Başkanı Akay, "Bu projeyle herkesin ağzı açık kalacak" dedi.
Geleceği tehlikede... (28 Nisan 2011)Tarihçilere göre 130 milyonluk yaşıyla Amazon ormanlarından bile 70 milyon yıl daha yaşlı olan Borneo''nun yağmur ormanlarının son 60 yılda yüzde 50''den fazlası yok edildi. Yüzölçümü 743 bin kilometre kare olan Borneo adası, dünyanın üçüncü büyük adası konumunda bulunuyor. Adada, kuzey ve batı tarafında Malezya''ya bağlı Sabah ve Sarawak eyaletleri ile ikisinin arasında 400 bin nüfuslu Brunei Sultanlığı ve Endonezya''ya bağlı Kalimantan bölgesi olmak üzere üç ülkenin toprakları bulunuyor.
Bakan Günay''la İzmir sohbeti (28 Nisan 2011)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay''ı, İnciraltı müjdesini verdiğinde boynuna sarılıp öpesim gelmişti ama orada değildim.
Ucube heykelleri yıkma şenlikleri (28 Nisan 2011)Gün gelir bugün barbarlık olarak gördüklerimizi, ileride şenliklerle kutlamaya başlarız... Bayanlar, baylar! İkincisini düzenlediğimiz "Ucube Heykelleri Yıkma Şenlikleri"ne hepiniz hoş geldiniz.
Kanal İstanbul hakkında halk ne düşünüyor? (28 Nisan 2011)Başbakan''ın çılgın projesini halk nasıl buldu? Başbakan çok konuşulan çılgın projesini anlattı. Siyasiler ve bilim adamları arasında tartışma yaratan proje halk arasında da günün gündem maddesi oldu.
"Çılgın" karikatürler (28 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın dün açıkladığı ‘çılgın proje'' gündemin bir numaralı konusu oldu. Karikatüristler de projeye kayıtsız kalmadı.
Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.