Haberler

Haberler

Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kanal İstanbul''a ilk tepki Greenpeace''den geldi! (28 Nisan 2011)Greenpeace Kampanyalar Sorumlusu Hilal Atıcı Başbakan''ın çılgın projesi ile ilgili olarak Dipnot.tv''ye konuştu.
Mimarlar Odası Eski Genel Başkanı Oktay Ekinci: Başbakan''ın hayal projesi (28 Nisan 2011)Mimarlar Odası eski genel başkanı Oktay Ekinci, Başbakan''ın çılgın projesini Dipnot.tv''ye açıkladı.
Ne ki bu çılgın proje? (28 Nisan 2011)İzmir için de bir "çılgın" proje varmış. Başbakan, İstanbul''daki "çılgın"ı açıklarken, satır arasında bizimkisini, İzmir''de düzenleyeceği mitingde ilan edeceğini söyledi. Şimdi hepimiz günlerce; "İzmir''e çılgın proje ne olabilir"i tartışacağız.
İzmir, geleceği en parlak görülen kent (28 Nisan 2011)Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye''de 29 kentte üçbinden fazla işadamıyla görüştü, istatistikleri değerlendirdi. Beş ayrı kategoride alınan ortalamaya göre İzmir, geleceği konusunda en fazla umut beslenen kent oldu.
Çılgın proje huzur getirmez (28 Nisan 2011)Çılgın proje, bugünkü yönetim sistemiyle yolsuzlukları arttırır; Kürt kimliği sorun olmaktan kalkmaz!
İşte çılgın projenin animasyonu ve fotoğrafı (28 Nisan 2011)Kanal istanbul''un animasyonu ve fotoğrafı...
Serbest Mimarlar ve Yapı Sektörü Buluşması (28 Nisan 2011)2011 yılı içerisinde Ankara Kentpark AVM içerisinde bir Mimarlık Merkezi kurmaya karar vermiş olan derneğimiz, bu merkezi mimarlık ve tasarımın yanı sıra Yapı sektörü ve Kentsel gelişim politikaları üzerine de çeşitli sergi, konferans ve etkinlik düzenlemek ve ilgili sektörler arası bir iletişim noktası oluşturmak üzere planlamıştır.
Çılgın (28 Nisan 2011)Başbakan "Çılgın Proje"sini açıklarken diyor ki: "Bugün Boğaz trafiği yüzünden ata yadigârlarımız tehdit altında... Biraz da kültür varlıklarımızı muhafaza etmek adına bu büyük adımı atıyoruz."
Başbakan''ın çılgın projesi (28 Nisan 2011)Başbakan sadece etüt çalışmasının iki yıl süreceğini de açıkladı. Arsa spekülasyonuna yol açmamak için yerini açıklamayacağını söylediyse de televizyonlarda kanalın muhtemel yerini gösteren krokiler gösterildi. Bu tür büyük projelerin ne kadar saklanırsa saklansın arsa spekülasyonuna yol açmasını, haksız kazançlar doğurmasını önlemek çok zordur.
Hasankeyf Kalesi ve çardaklar, turizme açılmalı (28 Nisan 2011)Hasankeyf Yaşatma Girişimi, kaya düşmesi sonucu yerli ve yabancı turistlere kapatılan Hasankeyf Kalesi ve nehir kenarındaki çardaklarının turizme açılmasını istedi.
"Nükleer" tartışması (28 Nisan 2011)Fukuşima''daki felaketin ardından nükleer enerjiden vazgeçilmesine ilişkin en hararetli tartışmaların yaşandığı ülke Almanya. Siyasi partiler kamuoyunun tepkisi üzerine enerji politikalarında değişikliğe gidiyor.
Üç İstanbul (28 Nisan 2011)Çılgın projeyi nihayet öğrendik: İstanbul''un Avrupa yakasında, Karadeniz''le Marmara''yı bağlayacak yeni bir boğaz geçişi... Peki ''Kanalistanbul'' İstanbul''un sonu mu, kurtuluşu mu?
‘Kanal İstanbul'' çevrede yaratacağı rantla yapılabilir (28 Nisan 2011)Marmara‘yı Karadeniz''e bağlamak, eski yıllardan beri devlet adamların hayalidir. Kanuni''nin İznik Gölü, Sapanca Gölü ve Sakarya Nehri üzerinden Marmara''yı Karadeniz''e bağlamak için araştırmalar yaptırdığı bilinir. Kanuni''nin Sadrazamı Sokullu Mehmet Paşa 1564''te Mimar Sinan''ı bu iş için görevlendirmiş, bir sonuç alınamamıştır.
Biblo gibi minare daha önce hiç görülmedi (28 Nisan 2011)Sivas''ta yeni yapılmaya başlanan bir caminin minaresi ilgi çekiyor. Caminin mimarı Erol Genç, "Modern, biblo gibi bir cami yapmak istedik" dedi.
Venedistanbul (28 Nisan 2011)Yine yapacağını yaptı Başbakan. Müthiş bir heyecan dalgası yaratmayı başardı. Üstelik başından beri ''İstanbul ile ilgili bir çılgın projem var'' dediği halde ülke çapında yarattı bu heyecanı... Kabul edelim ki çok başarılı bir merak-beklenti-vaat üçgeni çıktı ortaya. Zamanlama, konuşmadaki ''azz sonra'' havası, projenin işaret ettiği vizyon ve ölçek...
"Çılgın proje" yüzyıllardır gerçekleşmeyi bekliyormuş (28 Nisan 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın Karadeniz ile Marmara''yı birbirime bağlayacak ‘çılgın projesi'' yüz yıllar önce Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman tarafından Sakarya-Sapanca Gölü-İzmit hattı arasında tasarlandı. Ancak proje, esnasında yaşanan olumsuz olaylardan dolayı gerçekleştirilemedi.
''Proje ile hukuki olarak mücadele edeceğiz'' (28 Nisan 2011)TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Murat Taşdemir de kanal projesini ''''imkansız ve çılgın'''' olarak değerlendirerek, projenin siyasi etikten, bilimden ve teknikten uzak olduğunu savundu.
Emlak fiyatları fırlayacak (28 Nisan 2011)İstanbul Umum Emlak Komisyoncuları Odası 2. Başkanı Aşa, "Kanal İstanbul" ile ilgili olarak şu uyarıda bulundu: ''''Dikkat edilecek en önemli husus beklemek... Lokasyonun kesin belli olması lazım. Belli olduktan sonra imarlı olan ve olmayan bölgeler ortaya çıkacak.''''
Gerçekten çılgın bir proje (28 Nisan 2011)Başbakan''ın açıklaması bitince, ilk tepkim "gerçekten çılgın bir proje" oldu.
Kanal İstanbul kararsızları etkiler... (28 Nisan 2011)Kanal İstanbul ne kadar gerçek İstanbul olur bilmem... İki yakası, İstanbul Boğazı''na mı benzer, yoksa kongre sarayları, iş merkezleri ile daha abir sanayi bölgesi havası mı çizer kestiremiyorum...
Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.