Haberler

Haberler

Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Kriz kahini'' çılgın projeyi yorumladı (28 Nisan 2011)Kriz kahini olarak gösterilen İstanbullu ekonomist Roubini, Erdoğan''ın açıkladığı çılgın projeyle ilgili olarak, "İstanbul''un rolü bu tür projelerle büyümeye devam edebilir. Bu tür büyük altyapı projeleri İstanbul''un ve bölgenin ekonomik büyümesine de katkı sağlar" dedi.
‘Çılgın'' demişlerdi de inanmamıştım... (28 Nisan 2011)Altı ay kadar önceydi... İlk kez Hıncal Uluç''tan duymuştuk "Çılgın Proje"yi... Bir yazısında Başbakan''ın kendisini arayarak İstanbul''la ilgili düşüncelerini paylaştığını belirtmiş ve kendisini çok heyecanlandıran bir projeden söz etmişti.
Heykeller ağırdır (28 Nisan 2011)İnsanlık Anıtı''nın kaldırılması insanlığın hafızasında hep kalacaktır. Yüzyıllar önce yapılanları bugün nasıl hatırlıyorsak, İnsanlık Anıtı olarak tasarlanmış heykelin yıkımı da yüzyıllar sonra hatırlanacaktır.
Proje çılgın olmasına çılgın da (28 Nisan 2011)Tayyip Erdoğan sonunda "çılgın projesini" açıkladı. Aylardır bir "kanal projesi"nden söz ediliyordu zaten. Ben açıkçası "belki başka bir projedir" diye beklemedim değil.
Çılgın projenin maliyeti ne kadar? (28 Nisan 2011)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, kanal projesinin maliyetinin 10 milyar doları aşacağını söyledi. Uzmanlar ise 20 milyar doları geçeceğini belirtiyor.
Çılgın Projeye 3 Büyük Eleştiri (28 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın açıkladığı "Kanal İstanbul Projesi"ne ilişkin olarak çevreciler doğal sisteme yapay müdahalelerin ne gibi değişimler getireceğini bilemeyeceğimiz konusunda uyardı. Bazı çevreciler de çıkan hafriyatın ne olacağı sorusunu sordu. İşte çevrecilerin görüşleri...
''İnsanlık Anıtı yerine benimle uğraştılar'' (28 Nisan 2011)Kültür Bakanı, Kars''taki ''İnsanlık Anıtı''nın kaldırılmasına ilişkin soru üzerine, sanatçıların bu süreçteki tutumunu eleştirerek, ''başka noktada olabilirdik'' dedi.
TOKİ Akyazı Projesi için kolları sıvadı (28 Nisan 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın talimatı üzerine Akyazı Projesi''nin TOKİ''ye verildiğini dile getiren TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, "TOKİ, Trabzon için yıllardır hayal gibi görülen bu projeyi hiç bekletmeden gerçeğe dönüştürmek için kolları sıvadı ve hemen dolgu işlemlerini başlattı" dedi.
Erdoğan: Deprem sıkıntısı da bitecek (28 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan, ''çılgın proje'' Kanal İstanbul''la ilgili bazı ayrıntılar verdi ve amaçlarını anlattı.
Çin, kuraklık tehlikesinde (28 Nisan 2011)Çin''in güneyindeki Guangdong eyaletindeki kuraklık yüzünden 60 bin kişinin içme suyu sıkıntısıyla karşı karşıya kaldığı bildirildi.
Kanalistanbul''un maliyeti ne olacak? (28 Nisan 2011)İstanbul''a ikinci bir boğaz kazandıracak olan Kanalistanbul projesini Başbakan Erdoğan dün açıkladı. Kanalistanbul Projesi, Türkiye''nin belki de Güneydoğu Anadolu Projesi''nin (GAP) ardından en büyük yatırımı olacak.
Basında "çılgın proje" (28 Nisan 2011)Çılgın proje Türkiye''nin günlük gazetelerinde bu başlıklarla yer aldı: ''Çılgınlığı'' bırak, yoksulluğa bak!'', ''Boğaz''a kardeş geliyor'', ''İstanbul çıldırmış olmalı'', ''Çılgın aşırma'', ''Büyük ülkenin büyük projesi...''
''Kanal İstanbul'' ''İkinci Boğaz'' mı? (28 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın dün nihayet açıkladığı "Kanal İstanbul" projesini de öncelikle bu açıdan değerlendirmek gerekiyor. Yani birinci bakılacak nokta kullanım değeri...
Rusya''dan Akkuyu Santrali''ne onay (28 Nisan 2011)Rusya parlamentosunun üst kanadı olan Federasyon Konseyi, Türkiye ve Rusya arasındaki sivil nükleer enerji geliştirmeyle ilgili çerçeve anlaşmayı onayladı.
Çılgın proje Montrö''ye aykırı mı? (28 Nisan 2011)Uzmanlar İstanbul için öngörülen projenin hayata geçirilmesi durumunda Montrö Boğazlar Antlaşması ihlal edeceğini savundu.
Asıl "Büyükada" İstanbul''un Avrupa yakası mı olacak? (28 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın açıkladığı İstanbul''a "2''nci Boğaz Projesi" ne çılgınca bir hayaldir, ne de yenidir.Karadeniz''le Akdeniz arasındaki deniz trafiğinin yoğunlaşması üzerine ve İstanbul Boğazı''nın petrol tankerlerinin kazalarına kurban olmaması için Trakya''da bir kanal açılarak trafiği bu kanala yönlendirmek, uzun yıllardır konuşulmaktaydı.
Gemicik oluyorsa boğazcık niye olmasın şekerim? (28 Nisan 2011)Yunanistan''da Korint Kanalı var. Haybeden 400 kilometre yol yapıp Mora Yarımadası''nın etrafından dolaşacağına, zırt diye, Ege Denizi''nden Adriyatik''e geçivermeni sağlar.
Erdoğan''a ilham veren facia (28 Nisan 2011)Tarih 15 Kasım 1979... İstanbul Boğazı''nda sabaha karşı petrol yüklü 150 bin gros tonluk Independenta isimli tankerle bir gemi çarpıştı.
İstanbul Boğazı nasıl açıldı! (28 Nisan 2011)EVLİYA Çelebi, 17. yüzyılda kaleme aldığı ve Osmanlı kültürünün en önemli gezi eserlerinden biri kabul edilen Seyahatname''de İstanbul Boğazı''nın nasıl açıldığını anlatırken (fantezi olarak) Büyük İskender''in Ege''deki Kaydafe Kralı''ndan intikam alma adına Karadeniz''i, Akdeniz''e akıttığını dile getirir.
Doğu''nun ''çılgın projesi'' de Siirt (28 Nisan 2011)Yakında Siirt''e "baraj kent" derlerse şaşırmam... O yolda hızla ilerliyor, bir yanda tarım, elektrik, bir yanda da su turizmi... Hızla yapılan yatırımlar da işin cabası...
Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.