Haberler

Haberler

Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Dünya basını: İnsanlık Anıtı''nın kafası kesildi (28 Nisan 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından "ucube" olarak nitelenen İnsanlık Anıtı''nı yıkma çalışmaları, Batılı medyada yayımlanan haber ve yorumlara yansıdı.
Ne çılgın çanak çömlek çıkar o kanaldan! (28 Nisan 2011)BAŞBAKAN Erdoğan çılgın projesini açıklamak üzere "Büüüüyük uuusta!" tezahüratıyla podyuma yürüdü.
Yapı Fuarı, ziyaretçilerini ağırlıyor (28 Nisan 2011)27 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuarda bu yıl, ''Konuk Ülke Rusya'' projesi ve ''EKODünya Fuarı'' etkinliği var.
Piyango Silivri-Çatalca hattına (28 Nisan 2011)Başbakan''ın çılgın projesi Kanalistanbul, en çok Silivri ve Çatalca sakinlerini sevindirdi. Vatandaşlar ilk günden emlakçıları aramaya başladı.
Kanal''dan yılda 5 milyar $ akacak (28 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın çılgın proje olarak adlandırdığı ikinci boğaz Kanalistanbul, günde 150-160 gemilik trafik hedefiyle benzeri Panama Kanalı''nın dört katı gemiye ev sahipliği yapacak. Kanalın yıllık olarak en az 5 milyar dolar gelir getireceği belirtiliyor.
1994''te Ecevit ortaya attı, manşetlere ‘mega proje'' diye yansıdı (28 Nisan 2011)Başbakan Tayyip Erdoğan''ın dün açıkladığı "Kanal İstanbul" projesini, 17 Ocak 1994''te o dönem DSP Genel Başkanı olan Bülent Ecevit''in gündeme getirdiği ortaya çıktı. Ecevit, dönemin DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Özkan''la düzenlediği toplantıda projeyi "İstanbul Kanalı Projesi" adıyla tanıtmıştı.
İstanbul''a Çılgın Hayaller (28 Nisan 2011)Bugün itibariyle tüm Türkiye, Başbakanımızın "Çılgın Projesi"ni öğrenmiş oldu. Aslında bu proje yeni bir proje değil. Osmanlı Dönemi''nde yapılması istenmiş fakat teknolojik yetersizlikten ötürü yapılamamış. Daha sonra da Bülent Ecevit bu projeyi gündeme getirmişti. Peki bu proje nedir? "Kanal İstanbul" olarak kamuoyuna açıklanan bu proje ile Avrupa Yakası''nda İstanbul''a yeni bir boğaz daha açılarak, kent iki yarımada, bir ada şeklini alacak. Kanalın açılacağı yer tam olarak açıklanmasa da Silivri yakınlarında, Terkos''un ve Büyükçekmece''nin batısında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.
Gündoğan: "Kanal İstanbul projesinin fikri bana aittir" (27 Nisan 2011)Bartın Üniversitesi (BÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mete Gündoğan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın kamuoyunda "çılgın proje" olarak adlandırılan "Kanal İstanbul" projesi fikrinin kendisine ait olduğunu ve bu fikrin detaylı anlatıldığı "Sekiz Deniz Yaylası" adlı kitabını 2010''da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''a takdim ettiğini bildirdi.
Çılgın mı Ütopik mi? (27 Nisan 2011)Başbakan''ın "Çılgın Proje"sini sonunda açıkladı! Peki geçmişte ne gibi "çılgınlıklar" düşünülmüş, mimarlar ve plancılar tarafından nasıl ütopik projeler üretilmişti?
Karadeniz ülkeleri çılgın projeyi tartışıyor (27 Nisan 2011)Erdoğan''ın çılgın projesi dünya basınında da geniş yer buldu. Erdoğan''ın İstanbul''a ikinci boğaz projesi dünya basınında da yer buldu. Rusya ve Romanya konuya yayın organlarında yer verirken, projeyi şöyle duyurdu.
Uzmanlar "Çılgın Proje"ye onay vermedi (27 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın bugün açıkladığı ''Çılgın Proje''ye uzmanlardan eleştiriler geldi: ''Doğal olarak oluşmuş bir sistemi öyle yapay müdahaleler yaparsanız, ne olacağını kestiremezsiniz'', ''Buradan çıkacak toprağı İstanbul''un üzerine sersen, İstanbul''un yüzölçümünü 10 santimetre yükseltirsin'', ''İstanbul''un çok sorunu var, bunları daha da çoğaltacak gibi görünüyor''.
Ecevit projeyi 17 yıl önce açıklamış (27 Nisan 2011)Bülent Ecevit''in 1994 yılında ortaya attığı proje Karadeniz ve Marmara''yı birbirine bir kanalla bağlıyor. Ecevit''in önerisini gösteren gazete kupürleri ortaya çıktı.
10 soruda "çılgın proje" (27 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın ''İstanbul''da iki yarım ada ve bir ada oluşturulacak. Karadeniz ve Marmara arasına yaklaşık 45-50 kilometre uzunluğunda bir kanal yapılacak'' diyerek açıkladığı ''Çılgın proje''nin 10 milyar doların üzerinde bir maliyeti bulunuyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Fatih Altaylı "Arap zenginleri arsaları kapatmıştı zaten" (27 Nisan 2011)Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı "Çılgın Projeyi" Habertürk televizyonunda değerlendirdi. Murat Bardakçı, Karadeniz ve Marmara''yı bağlama projesinin yeni olmadığını, bunun 4 kez denendiğini ve projenin aslında Sokollu''nun projesi olduğunu ama o zamanki teknolojinin yetersizliğinden dolayı yapılamadığını söyledi.
Ağaoğlu: "İkinci bir boğaz yapmak çılgın bir proje değil" (27 Nisan 2011)Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "İkinci bir boğaz yapmak çılgın bir proje değil. Türkiye bunu yapabilecek güçte..." dedi.
"İstanbul Kanal" bizim aklımıza gelmeliydi mimarlar olarak suçluyuz (27 Nisan 2011)Arkitera Mimarlık Merkezi''nin Yönetici Ortağı Mimar Ömer Yılmaz "İstanbul Kanal" projesini Dipnot.tv''ye yorumladı.
"Erdoğan İstanbul''un anayasasını çiğniyor" (27 Nisan 2011)Şehir Planlamacıları Odası başkan yardımcısı Mehmet Murat ÇALIK Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın açıkladığı Çılgın Proje diye adlandırılan "Kanal İstanbul" projesini Dipnot.tv''e değerlendirdi.
"Kanal İstanbul''un içinden geçmeyecek" (27 Nisan 2011)Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Görgülü, "Çılgın Proje''nin Terkos''un ve Büyükçekmece''nin batısında gerçekleşeceğini tahmin ediyorum" dedi.
"Kabus şehri olur" (27 Nisan 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "çılgın proje"sini açıkladı. Erdoğan, çılgın projesinin adının ''Kanal İstanbul'' olduğunu belirterek, ''''İstanbul içinden deniz geçen iki şehre dönüşecek" dedi. İşte çılgın projeyle ilgili uzman görüşleri.
Erdoğan çılgın projesini açıkladı! İstanbul''a 2. boğaz "KANAL İSTANBUL" (27 Nisan 2011)Erdoğan''ın Çılgın Proje''yi açıkladı. İşte bu açıklamadan ilk görüntüler...
Toplam 235 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.