Haberler

Haberler

Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Ucube''ye Berlinli talip çıktı (6 Mayıs 2011)Başbakan Erdoğan beğenmediği için yıkımına başlanan anıtı, Berlinli Türk işletmeci istiyor.
Kadıköy-Kartal metrosunda vagonlar raylara kondu (6 Mayıs 2011)İstanbul''un Anadolu Yakası''nın trafik sorununa çözüm için yapımı devam eden Kadıköy-Kartal metrosunda bugün vagonlar raylara konmaya başlandı.
Basit bir ‘bakkal hesabıyla'' Kanal İstanbul! (6 Mayıs 2011)BAŞBAKAN''ın bir işadamının 30 milyar dolar yatırmaya hazır olduğunu söylediği kanal projesi ile ilgili basit bir hesabı, Mülkiyeli bir hesap uzmanı arkadaş yaptı.
Kanal İstanbul''dan çıkan hafriyatla Marmara Denizi''nde yapay ada yapılacak (6 Mayıs 2011)Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk, "Kanal İstanbul Projesi"nden çıkan hafriyatın bir kısmının üçüncü havaalanının alt dolgularında kullanılacağını, bir kısmıyla Marmara Denizi''nde yapay bir ada oluşturulacağını söyledi.
Kakava''da ateş yakıldı (6 Mayıs 2011)Edirne''nin Uluslararası Kakava Şenliği, dün Kakava ateşinin yakılmasıyla başladı.
Sürdürülebilir Özellikleriyle Öne Çıkan Niagara Şaraphanesi Tasarımı (5 Mayıs 2011)superkül, bir mimarlık firması adı olarak kulağa çok anlamsız geliyor, fakat Andre D''Elia ve Meg Graham''ın çalışması öyle değil. Fielding Estate Şaraphanesi tamamen şatafattan uzak.
Almanlar, Dünyanın En Büyük Havaalanı Maketini İnşa Etti (5 Mayıs 2011)Hamburg''daki Knuffingen Havaalanı''na ait bu muhteşem minyatür maket, 6 yılın sonunda sergilenmeye başlandı.
BIG, Arnavutluk''ta Bir İslami Kültür Merkezi Tasarlayacak (5 Mayıs 2011)BIG, Martha Schwartz Landscape, Buro Happold , Speirs & Major, Lutzenberger & Lutzenberger, ve Global Cultural Asset Management, Arnavutluk''ta, bir cami, bir İslami Merkez ve bir din müzesini bulunduracak 27,000 m²''lik yeni bir kültürel merkez tasarımı için açılan uluslararası tasarım yarışmasını kazandı.
Bir İlkbahar Sabahı Güneşle Uyandınız mı Hiç? (5 Mayıs 2011)Bugün 5 Mayıs! Baharın habercisi Hıdrellez''in kutlandığı gece. İstanbul yine bugüne ayak uyduramadı... Kent gittikçe metropol olmanın sınırlarını zorluyor derken iklim açısından da Londra''ya benzemesi gerektiğinden kimse bahsetmedi. Hava ne zaman ısınacak? "Güneşi gördüm" sadece bir film ismi olarak mı kalacak? Bir ilkbahar sabahı güneşle uyanıcak mıyız hiç? Çılgın gibi koşarak kırlara uzanabilecek miyiz biz? Hepsini hayat isimli pembe dizimizin ilerleyen bölümlerinde göreceğiz. Peki bu Hıdrellez nedir? Neden kutlanır? Nerede kutlanır? Ya da Ahırkapı''da bu sene neden kutlanmıyor?
Marmara''ya bir ''çılgın ada'' daha (5 Mayıs 2011)Ulaştırma Bakanı Kanal İstanbul projesinden çıkacak hafriyatla yeni bir havaalanı ve Marmara Denizi''nde mesire yeri olarak kullanılmak üzere bir ada yapılacağını açıkladı.
Belediye, yolları kaldırımları kiralayamaz (5 Mayıs 2011)Yollar taşıtlar için, kaldırımlar yayalar için yapılır. Belediyelerin sorumluluğu şehirlerde taşıt araçlarının geçişini sağlayacak yolları, insanların yürüyeceği kaldırımları yapmaktır.
Ölümün yasaklandığı yer, "Asklepion" (5 Mayıs 2011)Kapısında "Ölümün girmesi yasaktır" yazan, "Vasiyetlerin açılmadığı yer" olarak bilinen antik sağlık kenti Asklepion''un hasta tedavilerinde kullanılan telkin ve fizyoterapi çeşitleri bugün hala uygulanıyor...
Güya Burası Deprem Kenti (5 Mayıs 2011)Büyük depremin üzerinden 12 yıl geçti.. 12 yıl boyunca hep aynı lafları dinledik.. Deprem öldürmez çürük binalar öldürür dendi.. Önce hastaneler, okullar, viyadükler, köprüler, kamu binaları güçlendirilecekti..
Kent Yenileme Şurası yapılması şart oldu (5 Mayıs 2011)Sayın İzgi, soyadınızı kadar çizginizin sabit olduğunu söylüyorsunuz, buna katılıyorum. Kişiliğinizle bugün rahatça dolaşan ender belediye başkalarından birisiniz. Bunun da böyle olması lazım.
Bu da Kazakistan''ın çılgın projesi! (5 Mayıs 2011)Görenler hayran kalıyor... Kazakistan''ın başkenti Astana, 4. Astana Ekonomik Forumu''na ev sahipliği yaparken, şehir güzelliği ve mimarisi ile konukları kendisine hayran bıraktı.
''Örümcek Adam'' Sapphire''e tırmanacak (5 Mayıs 2011)"Örümcek Adam" lakabıyla tanınan ünlü Fransız tırmanışçı Alain Robert dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa''nin ardından Avrupa''nın en yüksek binasına tırmanma hazırlığında...
Binlerce Ferhat var (5 Mayıs 2011)Çılgın Proje''nin ilk talibi mimar, feylezof ve de şair Serdar İnan bir mistik işadamı.
İşte 32 ''Çılgın'' köy (5 Mayıs 2011)Başbakan Erdoğan''ın ‘Çılgın'' proje olarak açıkladığı Marmara ile Karadeniz''i birbirine bağlayacak Kanal İstanbul Projesi''nin geçeceği bölgelerdeki 32 köy Ekonomist dergisinin bu haftaki sayısında mercek altına alındı.
Efe''yi öldüren lavaboyu sadece 2 vida tutuyormuş (5 Mayıs 2011)Maltepe''de ana sınıfı öğrencisi Efe Boz''un ölümüne ilişkin soruşturma sonucu, okulda güçlendirme ve onarım çalışması yapan 2 şirketin 4 yetkilisi hakkında, ''taksirle ölüme neden olmak'' suçlamasıyla dava açıldı.
Ağaoğlu ucuza arazi mi kapatıyor? (5 Mayıs 2011)Tüm Türkiye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın açıkladığı ''çılgın proje'' Kanal İstanbul''u konuşa dursun, Ağaoğlu arazi toplamaya devam ediyor.
Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.