Haberler

Haberler

Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul Boğazı, petrol yolu olmaktan çıkacak (2 Mayıs 2011)Başbakan Erdoğan''ın açıkladığı Kanal İstanbul projesi, yılda 55 bin petrol tankeri ve tehlikeli yük gemisinin geçtiği, enerji geçiş yolu konumundaki İstanbul Boğazı''nı rahatlatacak. Coğrafik yapısı sebebiyle tanker kazalarının meydana geldiği İstanbul Boğazı''ndaki en büyük facia 1979''da yaşandı. Romanya bandıralı ''Independenta'' adlı tanker, Yunan kuru yük gemisi Evriyali ile çarpışmış, 43 denizci hayatını kaybetmişti.
İzmir, EXPO 2020''ye başvurusunu yaptı (2 Mayıs 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir''in EXPO 2020 başvurusunu Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Sekreteri Vicente Gonzales Loscertales''e resmi bir yazı ile iletti.
Bakan Demir: 2B alanların devri gerçekleşecek (2 Mayıs 2011)Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, seçimden sonra yasayı çıkarıp 2B alanlarının vatandaşlara devrini gerçekleştireceklerini söyledi.
Çadırkentte hayat başladı (2 Mayıs 2011)Cuma günü Türkiye''ye sığınan Suriyeliler dün, kaldıkları spor salonundan çadırkente taşındı. 42 çadırın bulunduğu kampta üç öğün yemek verilirken, çadırlara yerleşen 263 Suriyeli, ülkelerindeki olaylar dinene kadar Türkiye''de kalmak istediklerini söyledi.
"Çılgın proje" (2 Mayıs 2011)Size arşivimden seçtiğim tarihteki eski gazetelerden birkaç alıntı aktarayım. Hezarfen Ahmet Çelebi tarihte ilk defa Galata Kulesi''nden uçtuğunda Kılıçdaroğlu adlı siyasetçi ''bunun nesi yeni, kuşlar asırlardır uçuyor'' dedi! Büyük Hünkar Fatih, İstanbul''u fethetmek için gemileri tepelerden aşırdığında, hırsı beyninden büyük bir adam çıkıp ''bunun nesi yeni, aslında deniz diplerinde de birçok tepe var'' dedi.
TOKİ, Mersin''i Akdeniz Oyunları''na hazırlıyor (2 Mayıs 2011)Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Akdeniz Oyunları''na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Mersin''de iki dev proje hayata geçiriliyor.
Banka önünde ''ev'' nöbeti (2 Mayıs 2011)Kütahya''da TOKİ tarafından yaptırılan konutlardan 25''inin, başvuru önceliğine göre satılacağını duyan vatandaşlar, dün geceden itibaren, satışın yapılacağı banka şubesi önünde nöbet tutmaya başladı.
Bisiklet şehri Kopenhag (2 Mayıs 2011)Uluslararası Bisiklet Birliği''nin ''Dünyanın ilk bisiklet şehri'' seçtiği Kopenhag''da, şehir içi ulaşımın yükünü bisikletler çekiyor.
Liman inşaatı bir an önce başlamalı (2 Mayıs 2011)Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Rahmi Yapar, ilçede yapılması düşünülen liman inşaatının bir an önce başlatılması gerektiğini söyledi. Yapar, Alaplı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve liman bölgesinde yatırım yapmayı planlayan firmaların bir an önce karar vermesini beklediklerini, liman inşaatının başlamasıyla birlikte ilçede ekonomi ve istihdam anlamında büyük bir rahatlama olacağını kaydetti. Tersanelerin kapanması ve Libya''daki olaylar sonrası yüzlerce kalifiye işçinin Alaplı''ya geri dönmesiyle ilçede işsiz gençlerin sayısında artış olduğunu anlatan Yapar, şöyle konuştu: "Liman Ereğli''ye, Alaplı''ya, Akçakoca''ya, kısacası tüm Batı Karadeniz Bölgesi''ne hitap edecektir." dedi. Liman inşaatının başlamasıyla birlikte Alaplı özlediği günlerine kavuşacaktır." dedi.
Tarih: 2 Mayıs 2011 Kaynak: Zaman Yazan: Sinan Kabatepe
Ankara''ya su getirecek tünelin temeli atıldı (2 Mayıs 2011)Gerede suyunu Ankara''ya iletecek, yaklaşık 32 kilometrelik Türkiye''nin en uzun içme suyu iletim tünelinin temeli atıldı. Ankara''da Devlet Su İşleri Konferans Salonu''ndan görüntülü canlı bağlantı ile yapılan temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Japonya''nın Ankara Büyükelçisi Kyoshi Araki, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda davetli katıldı. Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü''nce, projeyle Filyos Nehri''nin bir kolu olan Gerede-Ulusu Çayı üzerinde inşa edilecek Işıklı Regülatörü ve İletim Tüneli vasıtasıyla, Ulusu Çayı''ndaki faydalanılmayan suların da Çamlıdere Barajı''na aktarılması tasarlanıyor. Ankara''ya yıllık 226 milyon metreküplük içme suyu aktarılması beklenen tünel, 31 bin 592 metre uzunluğuyla Türkiye''nin en uzun içme suyu iletim tüneli olma özelliğini taşıyor.
Tarih: 2 Mayıs 2011 Kaynak: Zaman Yazan: Hasan Çelik
"Ateş Boğazı" yine korkuttu (2 Mayıs 2011)Ekvador ülkesinin başkenti Quito''ya 135 kilometre uzaklıkta bulunan Tungurahua Yanardağı, gürültülü bir şekilde patlayarak halka korku dolu anlar yaşattı.
"Çılgın proje için 30 milyar dolar vermeye hazır olanlar var" (2 Mayıs 2011)Başbakan Erdoğan, Çılgın Proje''nin Belediye başkanlığı döneminden bir rüyası olduğunu söyleyerek Projenin bedelinin 12 milyar doların altında olmayacağını ve bir Türk işadamının 30 milyar dolar vermeye hazır olduğunu belirtti.
Yaşasın çılgınlık (2 Mayıs 2011)Çılgın proje: ‘Dansözler kraliçesi Çılgın Şakire'' gibilerinden bir şey; çadır tiyatrosu, cambazhane, panayır gösterisi kokuyor. Bir de, eskilerde her akşamüstü Yeni Cami önünde, esas hedef İstanbul''a yeni gelmiş taşralı gençler olmak üzere, mucize bir ilaç veya alet pazarlayan seyyar satıcılar olurdu.
Arolat''ı Etkileyen 5 Mimari Yapı (2 Mayıs 2011)Mimar Emre Arolat, NTV N5''te etkilendiği 5 mimari yapıyı anlattı...
Büyükşehir Belediyesi 5 projeyle ödül aldı (2 Mayıs 2011)Tarihi Kentler Birliği tarafından daha önce iki kez ödüllendirilen İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi aksını canlandırmak için hayata geçirdiği 5 projeyle yeniden ödüle layık görüldü. İzmir''in turizm ve hizmet şemsiyesi çatısı altında gelişmesini sağlamak ve bu kapsamda kentin tarihi değerlerini gün yüzüne çıkarmak için çalışan Büyükşehir Belediyesi, bu çabalarıyla bir kez daha ödüllendirildi.
Markalaşan kentlere reçeteler (2 Mayıs 2011)İki marka uzmanına göre, İstanbul marka değil! Bu uzmanların yazdığı Marka Şehir adlı kitapta, markalaşmak isteyen kentlere reçeteler var.
Çılgın projeye yeni bakanlık (2 Mayıs 2011)AKP hükümeti, Kanal İstanbul, iki yakaya iki şehir gibi kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmek üzere Çevre ve Kentsel Yönetim Bakanlığı kuracak.
Ev kadının işi hiç biter mi? Topkapı Sarayı''nın işi de bitmez (2 Mayıs 2011)Ünlü tarihçi, Topkapı Sarayı Müzesi''nin Müdürü İlber Ortaylı''ya göre, Avrupa''nın Kültür Başkenti seçilmesi İstanbul''un imajına önemli bir katkı sağlamadı. Topkapı Sarayı, bu organizasyon sayesinde kurtuldu.
Bir "ülke" olarak İstanbul! (2 Mayıs 2011)Çılgın proje sağolsun, bol bol İstanbul''dan konuşmaya başladık. En çok da Boğaz''ı ve Boğaziçi''nin geleceğini konuşuyoruz. İstanbul''un Karadeniz kıyılarını, su havzalarını, yeni yapılaşmaları konuşuyoruz.
Güzelbahçe''ye yeni balık hali (2 Mayıs 2011)İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi işbirliği ile "İzmir Körfezi Balıkçılığının Sorunları" konulu panel düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu panelde yaptığı konuşmada balıkçılara, Güzelbahçe''de balıkçı limanı ve balık hali kurulacağı müjdesini verdi.
Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.