Haberler

Haberler

Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bu köyde her evin bir nakkaşı var (3 Mayıs 2011)Bingöl''ün Göltepesi köyü, çini işlemeleri ve cami süslemeleriyle meşhur bir köy. Bu şaşırılacak bir şey değil, zira cami süslemesi konusunda usta 360 sa- natkâr bu köyde yaşıyor.
Nevşehir''de 40 yıllık hayal gerçekleşti (3 Mayıs 2011)Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi''nin gerçekleştirilmesiyle hak sahipleri evlerine kavuştu. Belediye Başkanı Hasan Ünver, yıllardan beri bu projenin hayali ile yaşadığını, böylesine önemli bir güne şahitlik etmenin kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Adanalı sanayiciler nükleerden kaygılı (3 Mayıs 2011)Adana Sanayi Odası (ADASO) Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Sürenkök, ‘ben yaptım oldu'' mantığıyla nükleer santral konusunun ele alınmasının doğru olmadığını vurgulayarak, konunun akılcı politikalarla değerlendirilip, bilimsel bir bakış açısıyla ele alınması gerektiğini söyledi.
Karşıyaka''da bahçe ve balkonlar yarışacak (3 Mayıs 2011)Gri beton görüntüsünden çok uzak, çiçeklerle bezeli, doğa ile bütünleşen rengarenk bir Karşıyaka teşvik etmek amacıyla Karşıyaka Çiçek Festivali bünyesinde Karşıyaka''nın En Güzel Balkon, Bahçe ve Apartman Bahçesi Yarışması düzenleniyor. Bu yıl 10''uncu kez yapılacak yarışmada yine son derece titiz çalışan seçici kurul, adresleri tek tek dolaşarak en iyileri belirleyecek.
Berlin duvarı artık ressamların (3 Mayıs 2011)Doğu ve Batı Berlin''i ayıran, birçok acı olaya sebep olmuş utanç duvarı, şimdi ünlü ressam ve karikatüristlere bırakılmış. Sanatçılar, duvara 2. Dünya Savaşı''nı tasvir eden eserler yapmış.
Gayrimenkul çılgınlığı (3 Mayıs 2011)Çılgın projenin nereye yapılacağını tahmin edenler güzergâh üzerindeki arsaları kapışmaya başladılar.
Gerçeğe dönüşmeyen muhteşem yapılar (3 Mayıs 2011)Finans yokluğu, politik, kültürel tartışmalar ya da ''komşuların'' sert tepkileri... İşte gururla duyurulup türlü sebeplerle hayal olarak kalan göz kamaştırıcı mimarlık projelerinden örnekler.
"2 bin eserlik" bienal büyük coşku yaşatacak (3 Mayıs 2011)Kültür sanatta İzmir''i öne geçirecek projelerde yetersiz kaldığımızı sık sık dile getiriyoruz. Ama geleceğe dönük umudumuzu tazeleyen adımları gördükçe de mutlu oluyoruz.
EXPO: Geçen yılki gibi olmasın (3 Mayıs 2011)Müjdeyi Başbakan Erdoğan verdi. "İzmir EXPO''ya yine aday..." diye. Bir önceki yılın deneyimi İzmir''i Ankara ve öteki kentlerin önüne taşıdı ve beklenen sonuç ortaya çıktı.
O Çılgın Benim (3 Mayıs 2011)Başbakan Erdoğan''ın "Kanalistanbul''a 30 milyar dolar teklif eden bir yatırımcı var" diyerek açıkladığı işadamı İnanlar İnşaat''ın patronu Serdar İnan çıktı. İnan "30 milyar dolara, projeyi, kanalıyla, limanları ve konutlarıyla tek başına yapmaya hazırım" dedi.
Yaşamınız Gizlice Haritalanıyor (2 Mayıs 2011)Apple ve Google''ın, her hareketinizi cep telefonunuzun gizli bir dosyasına kaydettiği haberinin ortaya çıkmasıyla ortalık kızıştı. iPhone''un FourSquare uygulamasının aksine, "check-in" yapmanızı sağlayan bu gizli dosya ilginç haritalar oluşturarak hayatınızı nasıl yaşadığınızı gösteriyor. Hareketleri kaydetmeyi sağlayan ve bulunduğunuz bölgeyi dolaylı olarak kaydeden bu cihazı her yerde taşıdığını kimse aklına getiriyor mu?
Topkapı Sarayı, haşerelere karşı düzenli ilaçlanıyor (2 Mayıs 2011)Topkapı Sarayı''nın davetsiz misafirleri kemirgen ve haşerelerle mücadele devam ediyor. Geçtiğimiz yıl temmuz ayında başlatılan mücadeleyi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı Çevre Koruma Müdürlüğü yürütüyor. Saraya kurulan 169 noktada kemirgen ve haşereler itlaf edilerek, tarihî eserlere zarar vermeleri engelleniyor.
Ucube beyinler, ucube zihniyet (2 Mayıs 2011)Bu memlekette yeteneği sınırlı, sanatı vasat kimilerinin ideolojik tartışma üzerinden ekmek yemesi rahatsız ediyor beni. Yazdığı metinler sıradan, çizdiği resimler üç kuruş etmez, yaptığı heykellerin hiçbir sanat değeri olmayan kimilerinin ''laiklik/Kemalizm'' gibi sakızlar ile gürültülü bir şekilde var olmaya çabalamaları tuhaf...
Ege Medeniyetler Müzesi için kamu yararı formülü (2 Mayıs 2011)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu''nu ziyaret etti. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay''ın da eşlik ettiği ziyaret sıcak bir atmosferde geçti.
Akyazı Projesi''nin önünü kesmeye kimsenin hakkı yok (2 Mayıs 2011)Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, içerisinde 40 bin kişilik stadyumun yanı sıra birçok spor ve sosyal tesisin yer alacağı Akyazı Projesi''nin önünü kesmeye kimsenin hakkının olmadığını söyledi.
Çılgın inşa ve imha projeleri (2 Mayıs 2011)Başbakan''a hakkını teslim etmek lazım: Kamuoyunun ve medyanın gündemine damga vurmak konusunda Türkiye''de kimse onun eline su dökemez.
Proje savaşları üzerine (2 Mayıs 2011)Siyasi partiler arasında proje çatışmaların, yaşandığı şu günlerde bu konuya değinmemek zor. Hayata, daha küçük projelerden oluşmuş büyük bir proje olarak bakmak pek mübalağa olmaz.
Asıl "çılgın proje" Osmanlı''yı geri getirmek mi? (2 Mayıs 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 27 Nisan''da İstanbul Boğazı''na bir kardeş geleceğini müjdeleyince ortalık karıştı. Mimar ve mühendisler, sabahlara kadar televizyonlarda konuşuyor, siyasetçiler tutarlı tutarsız görüşler beyan ediyor, Silivri''deki arsa fiyatlarının daha şimdiden ikiye katlandığı haberleri basını günlerdir meşgul ediyor. Bu arada tarih yazarlarına epeyce malzeme çıktığını görüyoruz.
Sultan Abdülmecid''in mozaik tuğrası (2 Mayıs 2011)Bitmek üzere olan bir sürü restorasyon projesi var İstanbul''da. Kapalı kalan 158 mekânın kapıları bir bir açılacak yakında. Topkapı ve Ayasofya''nın kimi bölümleri ilk sırada. Ama Prof. Dr. İlber Ortaylı''nın dediği gibi "Bu restorasyon ev işinin bir benzeri. Yap yap bitmez, günü kurtarırsın ancak."
Çılgın projenin ekonomiye katkısı 50 milyar dolar (2 Mayıs 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ''çılgın proje'' Kanal İstanbul''a bir destek de reel sektörden geldi.
Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.