Haberler

Haberler

Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Çılgın projenin hafriyatı orman için fırsat" (2 Mayıs 2011)''Kanal İstanbul doğayı tahrip edecek'' eleştirilerine eski Orman Bölge Müdürü Çebi''den yanıt: Proje, eski maden ocaklarını ormanlık alana kazandırabilir.
Swoon: NY Sokak sanatının en zen kızı (3 Mayıs 2011)Dipnot.tv sizleri New York''ta sokak sanatının en usta isimlerinden biriyle tanıştırıyor.
Kapısı var, balkon yok (2 Mayıs 2011)Rize''de bir binaya balkon olmadığı halde yapılan balkon kapısı, görenleri şaşırtıyor.
Bu da ‘çılgın'' üniversite (2 Mayıs 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın çılgın projesi ‘Kanal İstanbul''dan sonra Kayseri de çılgın üniversite heyecanı yaşıyor.
Çanak - çömlek bulmak için devlet ödenek verdi (2 Mayıs 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Çılgın projem" dediği Kanal İstanbul Projesi''ni slâytlar ve animasyonlar eşliğinde açıklarken "Kanal İstanbul" projesinin yanı sıra bitişi geciken Marmaray projesinden de bahsetti.
Kanal İstanbul için tahvil satışı olabilir (2 Mayıs 2011)Akgiray, projenin finansmanında ileride ihtiyaç duyulması halinde tahvil satışının olabileceğini belirtti.
Terkos su toplayamayacak (2 Mayıs 2011)Kanal İstanbul''un rotası ormanı ve tarım arazilerini ve deniz ekosistemini tahrip edecek. Bilim ve Teknik''in 21 yıl önce yazdığına göre Terkos Gölü de çöküşten payına düşeni alacak.
İstanbul''un gökdelenlerine imza atan kadın (2 Mayıs 2011)İstanbul''un siluetini değiştiren ve sosyal yaşamına damga vuran 7 prestijli projede Melkan Gürsel Tabanlıoğlu''nun imzası var Ünü yurtdışına kadar yayılan bol ödüllü mimar Tabanlıoğlu, "Türkiye''de gökdelenlere imza atan kadın" olarak dünyada isim yaptı.
Deniz ekosistemi risk altında (2 Mayıs 2011)Uzmanlar İstanbul''a açılacak kanalın, denizde yaşayan canlı türlerini olumsuz etkileyeceğini söyledi.
Amerikalıların Fukuşima''sı (2 Mayıs 2011)ABD''de, Obama yönetiminin enerji programı çerçevesinde nükleer santrallara yer vereceğini açıklaması, Japonya''daki felaketle birlikte, 1979''da yaşananları anımsayan Amerikalılar arasında bir tartışma başlattı. Greenpeace''e göre "Radyasyonun güvenli bir dozu yok" ve nükleer kirlilik görünmüyor diye bu "temiz" olduğu anlamına gelmiyor.
Ankara Kalesi turizme kazandırılacak (2 Mayıs 2011)Başkent turizmine yön verecek önemli yerlerden biri olan Ankara Kalesi''nin sorunlarının çözümü için hazırlanan ''''Kale Eylem Planı'''' tüm hızıyla sürüyor.
"İstanbul Kanal" Panama ve Süveyş kanalı ile gerçekten kıyas edilemez mi? (2 Mayıs 2011)Panama ve Süveyş kanallarından geçen Türk Denizcisi Onur Gül bu sorunun cevabını Dipnot.tv okurları için cevapladı.
''Metroları yapmak belediyelerin gücünü aşan bir iştir'' (2 Mayıs 2011)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ''''Metroları yapmak belediyelerin gücünü aşan bir iştir. Mevcut olan ekonomik imkanlarımızla metroları bizim kendimizin yapabilmesi kesinlikle mümkün değil'''' dedi.
Çılgın Proje Yunanlıları korkuttu (2 Mayıs 2011)Atina''da yayımlanan yüksek tirajlı Ethnos gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın, Karadeniz ile Marmara Denizi arasında kanal açılmasıyla ilgili projesinin, "Türkiye''yi, Montrö Antlaşması''nın yükümlülüklerinden kurtararak, Orta Asya petrollerinin Akdeniz''e taşınmasında kontrolü tamamen kendine ait alternatif yeni bir yol açacağını" yazdı.
Birileri biliyor muydu? (29 Nisan 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın ''çılgın projesi''nin geçeceği Çatalca bölgesinde arazilerin bir yıl önce yüzde 70 el değiştirdiği ortaya çıktı.
Erdoğan''dan çılgın projeyi eleştirenlere yanıt (29 Nisan 2011)Erdoğan: "Burada sadece Kanal İstanbul''u yapmıyoruz. Burada biz aynı zamanda İstanbul''un yoğunluğunu, deprem tehdidini de yok etmek için bu adımı atıyoruz. Gerek Avrupa Yakası''nda gerek bu yakada. Hani iki yeni şehir diyoruz ya, inşallah önümüzdeki çarşamba o şehirleri de açıklayacağız. Tabi sadece o şehirler değil, onların yanında ilave projeler de var. Engellendiğimiz bazı projeleri açıklayacağız.
"İkinci Boğaz" İki Kat Tehlike mi? (29 Nisan 2011)Geçtiğimiz Çarşamba günü açıklanan "çılgın proje Kanal İstanbul"un ortaya çıkışının gerekçelerinden birinin, İstanbul Boğazı''nın güvenliğini sağlamak olduğu söylendi. Karadeniz ile Marmara Denizi''ni birbirine bağlarken, iki kıtaya yayılan İstanbul''u ortasından bölen İstanbul Boğazı, uluslararası deniz taşımacılığının yapılabildiği en dar geçit olma özelliğini taşıyor. Dolayısıyla da büyük tonajlı gemilerin geçişleri sırasında ciddi tehlike arz ediyor olduğu doğru. Oldukça kıvrımlı bir yapıya sahip olan Boğaz''ın en geniş yeri 3,6 kilometre, en dar yeri 698 metre ve uzunluğu ise 29,9 kilometre.
Kanal İstanbul en büyük ikinci proje (29 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın ''çılgın projesi'' Kanal İstanbul, dünyanın en pahalılarıyla yarışacak. Manş Tüneli, Hong Kong Havalimanı gibi mega projeleri geride bırakan Kanal İstanbul''u yalnızca Gotthard Tüneli geçiyor.
''Çılgın proje huzur getirmez'' (29 Nisan 2011)Başbakan Erdoğan''ın dün açıkladığı "çılgın proje" bugün bazı köşe yazarlarının da gündemindeydi. Kimileri projeyi beğenirken, hoş karşılamayanlar da var.
Sızmasın diye internetsiz ortamda hazırlandı (29 Nisan 2011)Kanal İstanbul projesi için büyük gizlilik içinde çalışıldı. Detaylar iki ay önce netleşti. İnşaat maliyetini ve tahliye edilecek toprak miktarını azaltmak için kanalın dağlardan değil vadilerden geçmesi tasarlandı.
Toplam 199 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.