Haberler

Haberler

Toplam 192 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
2B arazilerinin akıbeti belli oldu (16 Mayıs 2011)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 2B orman arazileri ile ilgili kadastro çalışmasının yüzde 95 oranında bittiğini; eylül veya ekim ayında kanun taslağı ile meclise sunulacağını açıkladı.
Sosyoloji ve Planlamanın Önde Gelen İsimleri Boğaziçi Üniversitesi''nde Buluştu (16 Mayıs 2011)New Perspectives on Turkey Dergisi ve LSE ortaklığı ile Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü tarafından ilki 22 Ekim 2010 tarihinde düzenlenen "Urban Classes and Politics in the Neoliberal Era" başlıklı konferansın ikincisi 13 Mayıs 2011 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi''nde gerçekleşti.
Çandarlı Ege Limanı''nın temeli bugün atılıyor (16 Mayıs 2011)Dünyanın en büyük 10 limanı arasında yer alacak olan liman demiryolu, havayolu, karayolu ve denizyolu birlikteliğini sağlayarak, bölge ve ülke ekonomisine can verecek.
"Manhattan planları"na meclisten onay çıktı (16 Mayıs 2011)Büyükşehir Belediye Meclisi, Liman''dan Turan''a kadar olan 471 hektarlık alanın, Konak''ta kalan 315 hektarlık bölümünde yüksek yapılaşmanın önünü açtı.
Kuzey Kutbu masaya yatırılıyor (16 Mayıs 2011)Kuzey Kutbu çevresindeki sekiz ülkenin temsilcileri, bölgesel doğal kaynakların yönetimi ve iklim değişikliğinin etkilerini tartışmak üzere Grönland''da toplandı. Zirvede Kuzey Kutup Bölgesi''nde yaşayan yerli halkların temsilcileri de yer alıyor. Kuzey Kutbu''nun giderek ısınıyor olması, av mevsimini kısalttığı için avcıların geçim kaynakları da giderek daha fazla tehdit altında kalıyor. Ancak doğal kaynakların ticari işletime açılmasının, bölgede yaşayanlara yeni iş olanakları yaratması umuluyor.
Müteahhitler heyecanlı ama (16 Mayıs 2011)Türkiye Müteahhitler Birliği, Başbakan Erdoğan''ın açıkladığı ‘Kanal İstanbul'' ve ‘2 Yeni Uydu Kent'' projelerini sektör açısından heyecan verici bulduğunu belirtti ama "İstanbul için önerilecek her türlü mega projenin yaratacağı etkilerin, kapsamlı, çok yönlü ve bilgi odaklı bir analize tabi tutulması vazgeçilmez bir zorunluluktur" uyarısında bulundu.
Şehir Plancıları''na "İnciraltı" tepkisi (16 Mayıs 2011)İzmir Şehir Plancıları Odası''nın Kültür ve Turizm Bakanlığı''nca hazırlanan İnciraltı planlarına itiraz kararı alması, İnciraltı Bahçelararası Güzelleştirme Derneği üyelerinin teskisine neden oldu. Dernek Başkanı Ekrem Şen, "Projenin, İzmir için faydalarına, topluma yararına bakılmadan akıllara konmuş ''ille de karşı geleceğiz'' zihniyeti sürüyor. Bu planlar Kültür ve Turizm Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Balçova Belediyesi''nin işbirliği ile çalıştaylar düzenlenerek yapıldı. Bölgede İzmir Enternasyonal Fuarı''nın 6.5 katı büyüklüğünde bir fuar alanı yapılacak" dedi. İnciraltı Bahçelararası Güzelleştirme Derneği Üyesi Bülent Çatalkaya da, "İnciraltı planına engel olmak İzmir''in önünü tıkamaktır. EXPO''nun kazanılmasında yer çok önemli. Bu bilinçle hareket edilmeli" dedi.
Tarih: 16 Mayıs 2011 Kaynak: Yeni Asır
Kanal İstanbul''dan devletin kasasına 50 milyar dolar girer (16 Mayıs 2011)Süveyş ve Panama kanalları gibi Marmara ile Karadeniz''i birbirine bağlayacak Kanal İstanbul projesi için inşaat kralı Ali Ağaoğlu, "Yap-işlet-devret modeliyle 25 kuruş harcamadan, buradan devletin kasasına 50 milyar dolar para girer." dedi. Zaman''ın sorularını cevaplayan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu''na göre, Silivri ve Çatalca''da kanalın geçeceği arazilerin yüzde 90''ı Hazine''ye ait. Ve burada ortaya çıkacak rantı da devlet yiyecek.
Beşik gibi sallanan hastane boşaltıldı (16 Mayıs 2011)İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi''nin depreme dayanıksız binaları korku salıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Bölümü binasının, geçtiğimiz günlerde durduk yere sallanması, binaların yıkılma riskini tekrar gündeme getirdi. ''Deprem oluyor'' korkusuyla binalar boşaltıldı ancak Kandilli Rasathanesi, bölgede hiçbir yer sarsıntısı olmadığını bildirdi. Deprem olmadan sallanan binayı kapatan üniversite yönetimi, ''binadaki yapı güvenliği sorununu'' gerekçe gösterdi.
Çöken binanın çevresindeki binalar boşaltılıyor (16 Mayıs 2011)Malatya''da bir süre önce çöken 7 katlı binanın bitişiğindeki iki apartman tahliye ediliyor.
Ulubey halkı HES’i pes ettirdi (16 Mayıs 2011)Ordu''nun Ulubey ilçesi Durak köyü ve çevresini yakından ilgilendiren Hidro Elektirk Santrali (HES) yapımı için yerlerini vermek istemeyen köylüler ile Melet Enerji AŞ. arasında tartışma ve sürtüşme büyüyerek devam ediyor.
Haydarpaşa Garı''nın çatısı "deniz suyuna" karıştı (16 Mayıs 2011)Tarihî Haydarpaşa Garı''nda geçtiğimiz kasım ayında çıkan yangın sonrası tüm bina ve yakın çevresine yönelik Rölöve-Restitüsyon-Restorasyon (RRR) çalışmaları İTÜ Teknokent Akademik firması TechnoBee denetiminde devam ediyor.
Kırıkkale''ye ulaştılar (16 Mayıs 2011)''''Anadolu''yu vermeyeceğiz'''' sloganıyla 2 Nisan''da Artvin''den yola çıkan ve kendilerine ''''Doğu Karadeniz Kervanı'''' adını veren çevreci grup, Kırıkkale''ye ulaştı.
Meclis binası, yeni döneme hazırlanıyor (16 Mayıs 2011)Meclis, 24. Dönem''de milletvekillerine yönelik yeni hizmetler vermeye hazırlanıyor. TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan, ana binada yalnızca kadın milletvekillerinin kullanacağı bir kuaför salonunun yapıldığını kaydetti. Bu salonu 12 Haziran''a yetiştireceklerini söyleyen Kalkan, Meclis''in tatile girdiği dönemde de erkek berber salonunu yenileyeceklerini bildirdi. Milletvekillerinin halkla ilişkiler binalarındaki odalarının tefrişinin yenilendiğini de belirten Sadettin Kalkan, koltuk yüzlerini değiştirdiklerini, masa ve sandalyelerin elden geçirildiğini anlattı.
Tarih: 16 Mayıs 2011 Kaynak: Zaman
‘Cennetimizi cehenneme çeviriyorlar’ (16 Mayıs 2011)Rize İdare Mahkemesi, ülke genelinde ve özellikle de Doğu Karadeniz Bölgesi''nde çalışmaları yürütülen HES projelerine karşı önemli bir ‘Yürütmeyi Durdurma'' kararına daha imza attı.
Deprem, 10 bin kişiyi evsiz bıraktı (16 Mayıs 2011)İspanya''nın güneydoğusundaki Murcia kentinde çarşamba günü meydana gelen ve 10 kişinin ölümüne yol açan depremden sonra evlerde, hasar tespit çalışmaları yapıldı.
Başbakan''ın sözleriyle İBB uygulaması çelişti (16 Mayıs 2011)Başbakan''ın İstanbul''a ‘İki yeni şehir kurma'' ve ‘Çılgın Proje'' açıklamalarına rağmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 10 Mayıs 2011 tarihli toplantısında "2023 yılında İstanbul''un nüfusunun 16 milyon kişi" olacağında ısrar etti.
1800 yıllık tarih çalındı (16 Mayıs 2011)İznik Müzesinin bahçesinde sergilenen M.S. 2. yüzyıla ait 500 kiloluk bir lahit çalındı.
Kanal İstanbul ve iki şehir projeleri inşaat sektörü için heyecan verici (16 Mayıs 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul''a yönelik açıklanan Kanal İstanbul ve İki Yeni Uydu Kent projelerine ilişkin, Türkiye Müteahhitler Birliği''nden destek geldi.
Bir insanlık anıtı kadavra yapılınca (16 Mayıs 2011)Burası Kars''ın Üçler Tepesi. Buradan güneye baktığınızda, hemen altınızda Kars ovası ve onun üzerinde plansız bir şekilde yayılmış olan şehir uzanıyor.
Toplam 192 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.