Haberler

Haberler

Toplam 171 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Hekimpanel''li Yeni Tip Panel Konteynerler Belçika''da (10 Haziran 2011)Prefabrik Yapı AŞ tarafından geliştirilen Hekimpanel''li yeni tip panel konteynerlerin ilk durağı Belçika şantiyeleri oldu.
Hekim Holding Son Teknoloji Yatırımlarıyla İzolasyon Sektöründe (10 Haziran 2011)Bir Hekim Holding kuruluşu olan Hekim Yapı mevcut üretim tesislerine bir yenisini daha ekleyerek, Mayıs 2011 de başladığı EPS üretimi ile izolasyon sektöründe yerini aldı. 2010 yılında almış olduğu yeni yatırım kararıyla, Hendek 2.Organize sanayi bölgesinde yeni fabrika yatırımını gerçekleştirdi.
BİGG, Her Kesime Hitap Eden Yüksek Nitelikli Projeler Yaratacak (10 Haziran 2011)KG Mimarlık''ın ortaklarından Gürhan Bakırküre''nin kurduğu BİGG (Bakırküre İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme), inşaat sektörüne girmeye hazırlanıyor.
World Architecture Festival Awards''a Başvuru Süresi 30 Haziran''da Tamamlanıyor (10 Haziran 2011)World''un en büyük ve küresel mimarlık yarışması programı olan ve 2-4 Kasım 2011 tarihinde Barselona''da gerçekleşecek World Architecture Festival Awards''a (WAF Ödülleri) Türkiye''den katılım başvurusu yağıyor.
Avrasya Tüneli Projesi''nin İşlendiği Planlar Meslek Odaları Tarafından Yargıya Taşındı (10 Haziran 2011)TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi tarafından Avrasya Tüneli Projesi ile ilgili ortak bir bülten yayınlandı.
New York''un Kent Meydanı Programı, Los Angeles için Bir Açık Mekan Modeli mi? (10 Haziran 2011)New York, hiçbir zaman yerinde durmayan bir kent. 8 milyonu aşan nüfusu ve milyonlarca ziyaretçisi, sadece 780,000 kilometrekarelik bir alanı paylaşıyor.
İzmir, görsel kimliğini yaratacak ekibi arıyor! (10 Haziran 2011)İzmir Görsel Kimliği, Kurumsal Kimlik Kılavuzu ve Marka Mimarisinin Oluşturulması" işi, belli istekliler arasında ihale usulü ile ihale edilecektir.
Devlet Başkanlarının Saray Yavrusu Jetleri (10 Haziran 2011)Uçmak heyecan verici bir şey fakat bir uçakta en fazla kaç saat durabilirsiniz, bunu hiç düşündünüz mü? Çoğu insan uçuş süresinin çok hızlı bir şekilde geçip, ayaklarının bir an evvel yere değmesini ister. Ama devlet başkanlarının uçaklarını görünce emin olun, hep uçmak isteyeceksiniz. Abartılı ve lüks malzemelerle döşenmiş, adeta saray yavrusu diyebileceğimiz bu uçakların her biri aslında ülke devlet başkanlarının gücünü simgeliyor. Kimisi sade ve konforu ön plana çıkaran şekilde döşenmiş, kimisi de sarayların o şaşaalı görünümünü yansıtan altın kaplama, varaklı, oymalı malzemelerle...
Kenti, Seyahat Zamanına Göre Organize Eden Bir Uygulama: Mapnificent (10 Haziran 2011)Mapnificent, yaşadığınız yere oldukça farklı yollardan bakmanızı sağlayan bir Google Map uygulaması.
Alternatif enerjilere yönelik teşvik paraları nereye gitti (10 Haziran 2011)Ankara''da güneş enerjisine ilgi duyan bir elektronik firmasının genel müdürü S.A hanım. Ticari hayatı nedeniyle ismini vermiyor ancak güneş enerjisi üzerine yatırım hedeflediği ülkesinde karşılaştığı zorluklar onu çoktan yıldırmış. Sonunda Bulgaristan''a yatırım yapma kararı almış S.A. Bir yurttaş ve tüccar olarak sorunlarını anlatıyor...
Bu projeler çılgın değil gerekli (10 Haziran 2011)Açın bakın, ''çılgın'' kelimesinin anlamına, ''aşırı, olağanüstü ve çok büyük'' diye yazar karşısında. Ak Parti''nin İzmir için hazırladığı 35 proje ne aşırı, ne olağanüstü ne de çok büyük.
Nicolai Ouroussoff New York Times''dan Ayrılıyor (10 Haziran 2011)New York Times eleştirmeni mimar Nicolai Ouroussoff ay sonunda gazeteyle yolunu ayırıyor.
İzmir''i dünya kenti yapacak ekip aranıyor (10 Haziran 2011)İzmir Kalkınma Ajansı, şehri uluslararası arenada bir marka haline getirmek için görsel kimlik, kurumsal kimlik kılavuzu ve marka mimarisi ihalesine çıktı.
Otomobil Koltukları Neden Bu Kadar Kötü Bir Tasarıma Sahip (10 Haziran 2011)Kocam ve ben parçaları bir araya getirmek konusunda (10 yıl boyunca mimarlık eğitimi almış olmamızdan ötürü) oldukça iyiyizdir. Bu nedenle bebek sahibi olduğumuz zaman araba koltuğunu kuramadığımızı görmek bizim için şok edici bir durumdu.
Sakin ve çiçekli bir düş adası Burgaz (10 Haziran 2011)Biraz kıyıda köşede kalmış bir ada. Sakin, tenha, kalabalık yok. Martı seslerinin, kuş cıvıltılarına karıştığı miskin köpeklerin kedilerle oynaştığı çiçekli bir düş bahçesi...
Çorum''a engelli köyü kurulacak (10 Haziran 2011)Nüfusunun yüzde onu engelli vatandaşlardan oluşan Çorum''da sadece engellilerin yaşayabileceği, sosyal hayata kazandırılacağı bir engelli köyü kurulacak. Projenin sahibi bir milletvekili adayı olan İlksen Ceritoğlu Kurt. AKP adayı olan Ceritoğlu bunun kesinlikle seçim yatırımı olarak algılanmamasını, bunun iki yıldır süren bir sosyal sorumluluk projesi olduğunun altını çiziyor.
Tarih: 10 Haziran 2011 Kaynak: Taraf
Enerji ve Çevre Fuarı (10 Haziran 2011)Sektörel Fuarcılık tarafından bu yıl 17''ncisi düzenlenecek ICCI 2011 - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 15-16-17 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi''nde gerçekleşecek.
‘Fukuşima bakış açımı değiştirdi'' (10 Haziran 2011)2022''de nükleer enerjiden vazgeçecek Almanya''nın başbakanı Merkel, Fukuşima''da yaşananların alınan kararda etkili olduğunu belirtti.
''Ucube''yi parçalayanlar iş bıraktı (10 Haziran 2011)Kars''taki İnsanlık Anıtı''nın parçalayan işçiler, paralarını alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı.
Seçimde Engele Takılanlar El Kaldırsın! (10 Haziran 2011)Özürlüler Vakfı, bu seçimlerde özürlüler ve yaşlıların nasıl oy kullan(ama)dıklarını izliyor. 12 Haziran 2011 seçimlerinde "engele takılanları" kendilerine bildirmelerini istiyorlar.
Toplam 171 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.