Haberler

Haberler

Toplam 61 haber 4 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İtalya''nın İsviçre sınırında bir cennet: Como Gölü (13 Haziran 2011)Bu cennete tekrar gidebilmek için hangi sevapları işlemem gerekir, bilen var mı?
The Soho Hotel oluyor (13 Haziran 2011)Beyoğlu''ndaki eski ABD Başkonsolosluğu binasını 110 odalı butik otele dönüşüyor...
Projelerle Türkiye''nin 20 yılı garantilendi (13 Haziran 2011)Üçüncü kez iktidar olan AK Parti, seçmeni ''çılgın projelerle'' etkiledi. Başbakan Erdoğan''ın gündeme getirdiği Kanal İstanbul''un ardından, Ankara ve İzmir projeleri AK Parti''nin uzun soluklu vizyonunu ortaya koyarken, halk "Bu parti Türkiye''nin 20 yılını garantiliyor" düşüncesiyle sandığa gitti.
Klima güneşle çalışacak oteller rahat nefes alacak (13 Haziran 2011)Antalya''daki otellerde kurulacak güneş soğutma sistemleriyle, tesislerin elektrik faturaları yüzde 70''e kadar düşecek.
Altın Boynuz, tarihi şova hazırlanıyor (13 Haziran 2011)Dünyanın en eski tersanesinin bulunduğu Haliç, eylülde düzenlenecek boatshow için süsleniyor. Süzer Fuarcılık''ın gerçekleştireceği etkinlikte, çekilişle her 100 bin ziyaretçiden birine tekne hediye edilecek.
Simav''ın temeline TOKİ''den jet imar (13 Haziran 2011)Depremden etkilenen ve yaraları sarılmaya çalışılan Simav''da ihalesi tamamlanıp yapımına başlanan konut sayısı 928''e ulaştı.
Sami Yen''in ardından ‘Likör''ün de tadı kaçacak (13 Haziran 2011)Sami Yen''de itiraz reddedildi ''Likör'' planı da davalık oldu.
Ayasofya''da tarihi dönüşüm (13 Haziran 2011)Zağnos, Tabakhane, Çömlekçi, Pelitli, Yomra ve Araklı''daki mahalle ve ilçeler modern bir kent görünümüne kavuşuyor. Çevreyi gecekondulardan kurtaran kentsel yenileme çalışmasıyla tarihi dokusu korunacak ve Tarihi Ayasofya Müzesi turizme kazandırılacak.
Galata''da yayaya özel sergi (13 Haziran 2011)Boğaz manzarasıyla pazarlanan İstanbul üzerine düşünüp taşınmak için ''Yumuşak Şehir'' sergisi iyi bir fırsat olabilir.
İzmit körfez köprüsünü Japonlar yapacak (13 Haziran 2011)Japonya''nın IHI ve Itochu şirketlerinin, İzmit körfezini bağlayacak 2 bin 800 metre uzunluktaki çelik asma köprü inşa projesini aldığı belirtildi.
Mimar Tabanlıoğlu: ''Eski dokuyu bir kenara bırakıp...'' (13 Haziran 2011)Levent''te yükselen bir projesiyle RIBA ödülünü alan mimar Murat Tabanlıoğlu''nun geçenlerde gazetede (Radikal, 7 Haziran) Ömer Kanıpak''ın sorularına verdiği cevaplar içinden özellikle bazıları İstanbul başta olmak üzere ülke olarak benimsediğimiz yapılaşma tarzına ilişkin önemli değerlendirmeler içeriyordu.
Zaera-Polo En Sonunda FOA''nın Dağılması ile İlgili Konuştu (13 Haziran 2011)Foreign Office Architects''in ortakları geçtiğimiz sene mayıs ayının sonu itibariyle ticari faaliyetlerini durdurmuştu. 18 ay sonra, kurucuları Alejandro Zaera-Polo ve Farshid Moussavi''nin boşanmalarının ortaya çıkması üzerine ise firma tamamen dağılmıştı.
İstanbul''u bir yabancıdan okumak (13 Haziran 2011)İstanbul''u iki değişik gözlemden okumayı severim. Birincisi, eski bir İstanbullunun kaleminden, ikincisi de bir yabancıdan.
BİGG, Her Kesime Hitap Eden Yüksek Nitelikli Projeler Yaratacak (10 Haziran 2011)KG Mimarlık''ın ortaklarından Gürhan Bakırküre''nin kurduğu BİGG (Bakırküre İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme), inşaat sektörüne girmeye hazırlanıyor.
World Architecture Festival Awards''a Başvuru Süresi 30 Haziran''da Tamamlanıyor (10 Haziran 2011)World''un en büyük ve küresel mimarlık yarışması programı olan ve 2-4 Kasım 2011 tarihinde Barselona''da gerçekleşecek World Architecture Festival Awards''a (WAF Ödülleri) Türkiye''den katılım başvurusu yağıyor.
New York''un Kent Meydanı Programı, Los Angeles için Bir Açık Mekan Modeli mi? (10 Haziran 2011)New York, hiçbir zaman yerinde durmayan bir kent. 8 milyonu aşan nüfusu ve milyonlarca ziyaretçisi, sadece 780,000 kilometrekarelik bir alanı paylaşıyor.
İzmir, görsel kimliğini yaratacak ekibi arıyor! (10 Haziran 2011)İzmir Görsel Kimliği, Kurumsal Kimlik Kılavuzu ve Marka Mimarisinin Oluşturulması" işi, belli istekliler arasında ihale usulü ile ihale edilecektir.
Devlet Başkanlarının Saray Yavrusu Jetleri (10 Haziran 2011)Uçmak heyecan verici bir şey fakat bir uçakta en fazla kaç saat durabilirsiniz, bunu hiç düşündünüz mü? Çoğu insan uçuş süresinin çok hızlı bir şekilde geçip, ayaklarının bir an evvel yere değmesini ister. Ama devlet başkanlarının uçaklarını görünce emin olun, hep uçmak isteyeceksiniz. Abartılı ve lüks malzemelerle döşenmiş, adeta saray yavrusu diyebileceğimiz bu uçakların her biri aslında ülke devlet başkanlarının gücünü simgeliyor. Kimisi sade ve konforu ön plana çıkaran şekilde döşenmiş, kimisi de sarayların o şaşaalı görünümünü yansıtan altın kaplama, varaklı, oymalı malzemelerle...
Kenti, Seyahat Zamanına Göre Organize Eden Bir Uygulama: Mapnificent (10 Haziran 2011)Mapnificent, yaşadığınız yere oldukça farklı yollardan bakmanızı sağlayan bir Google Map uygulaması.
Alternatif enerjilere yönelik teşvik paraları nereye gitti (10 Haziran 2011)Ankara''da güneş enerjisine ilgi duyan bir elektronik firmasının genel müdürü S.A hanım. Ticari hayatı nedeniyle ismini vermiyor ancak güneş enerjisi üzerine yatırım hedeflediği ülkesinde karşılaştığı zorluklar onu çoktan yıldırmış. Sonunda Bulgaristan''a yatırım yapma kararı almış S.A. Bir yurttaş ve tüccar olarak sorunlarını anlatıyor...
Toplam 61 haber 4 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.